Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

idi vozom ako ti nije bitno kad ćeš stići, mnogo je komforniji od autobusa (ako uzmeš ležaj) al ume da zakasni. moj je kasnio 6h, pokvario se kod niša i svašta nešto.

Link to comment
Share on other sites

u sustini ne zurim. Tj ka tamo mogu i 3 dana da putujem, nego mi je problem vracanje. To bi valjalo da mogu da stignem u bg u vecernjim casovima ako je ikako moguce.

Pesma, posto nigde ne mogu da nadjem proverenu informaciju, jel znas mozda kad su polasci iz sofije. Negde nailazim na jedan ujutru i jedan uvece, a negde na samo taj uvece. Zvacu ja svakako zeleznicku, nego sto pre saznam to bolje :)

Link to comment
Share on other sites

jel isao neko u sofiju vozom? planiram da idem na dj prema pa gledam kako mi je najisplativije ^^

Išao sam ja letos vozom za Sofiju. Prvo i osnovno - nemoj da baciš pare na kartu. Postoje tačne tarife koje daješ kondukterima, iz Beograda konkretno - 150 do Lapova, od Lapova 250 do Niša, i još 200 do granice, pa onda Bugarinu kontroleru daš 200 dinara do Sofije. Davanje u ratama je tu jer se menjaju kondukteri. Isti je proces i obrnuto, samo što se tada Bugarinu daje 4 leva umesto dinara.

Pesma, posto nigde ne mogu da nadjem proverenu informaciju, jel znas mozda kad su polasci iz sofije. Negde nailazim na jedan ujutru i jedan uvece, a negde na samo taj uvece. Zvacu ja svakako zeleznicku, nego sto pre saznam to bolje :)

Iz Sofije imaš u večernjim časovima, koji u Beograd stiže u kasnim noćnim/ranim jutarnjim časovima.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

@Shoocky ako se radi o DJ Premier-u, kako to funkcionise? Jel dolazi neko sa njim da repuje dok on pusta matrice, ili on pusta sve? Ako sam nasao pravi info, koncert je 11. oktobra, koliko je karta?

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

dolazi sa bumpy knucklesom kao promocija novog albuma, al kontam bice izmesano svega i svacega. Karta je 15leva ili 20 na ulazu

@chapke jel to 100% sigurno? da mi ne dodje i naplati kartu duplo vise jer je nemam.

Apsolutno sigurno, ja se sa vremena na vreme kad nemam kintu vozim vozom umesto busom, Jagodina - Beograd i obrnuto, uvek se plaća 150 Beograd -Lapovo i 50 Lapovo - Jagodina. Za tarife od Jagodine do Sofije znam iz tog jednog ličnog iskustva, a pošto keva od ortakinje redovno radi šverc-ture do Sofije vozom, potvrdila mi je ove tarife kao stalne.

Nešto mi nerealno da je povratna 2000 dinara od Bgda do Sofije i nazad, ako jeste to je stvarno ok. Ovako izlazi provereno 1600 dinara.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...