Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Желим да знам једну ствар. Да ли је већина вас уписала одређени факултет из интересовања према истом и жељи да научи нешто ново о томе или му је на уму био сам профит и будуће добро запос(ш)љење?

Link to comment
Share on other sites

Verovatno pitam glupo pitanje pošto se ne razumem u mreže, jel postoje neki najobičniji jeftini mrežni svičeri za dva kompa? U osnovi mi treba nešto čime bi od jednog mrežnog ulaza napravio dva.

Da pojasnim, došao mi je cimer početkom meseca u sobu, i sada moramo da delimo internet. Internet priključak je u samom zidu sobe, u njega se direktno stavlja lan kabal, pa nama treba nešto (jefitno) čime ćemo od tog ulaza da napravimo dva :)

Po netu sam video uglavnom neke za mreže od po minimum 5-10 kompjutera što nisu bez 15 evra najbedniji, a meni treba nešto malo za dva kompa i jeftino :)

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

zavisno od topologije mreže, pitanje je i da li ti treba samo "svičer" ili ti zapravo treba router.

Internet je takav da dolazi iz jednog centra ka ostalim sobama, ceo dom (pošto je Rifat relativno mali dom) deli jedan pristup internetu. Svaka soba u zidu ima jedan mrežni ulaz gde samo priključiš lan kabal i automatski si konektovan na internet. Ne znam da li su ove informacije pomogle :D

Vudu, to je nešto najjeftinije, izgleda da niko ne pravi samo za dva kompa :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ali svičer [roflmao]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...