Jump to content

Upgrade foruma - 09.08.2012.


Recommended Posts

Po prvi put u istoriji (možda drugi) najavljujemo upgrade foruma na novu verziju!

Upgrade će se odigrati u ČETVRTAK 09.08.2012. godine sa početkom oko 16h.

Koliko će trajati, naravno nemamo pojma, kao ni da li će sve proći kako treba! :) Ali u tome je draž!

Stoga očekujte downtime u četvrtak posle 16h, nadamo se da će sve biti gotovo nekoliko sati nakon zatvaranja foruma.

Šta da očekujete?

Prošli (neuspeli) upgrade je otprilike pokazao pravac u kojem ide Invision kao forum, a celu listu stvari možete da pogledajte na:

- http://www.invisionpower.com/apps/board/ i

- http://community.invisionpower.com/ (njihov forum je na toj novoj verziji)

Razlozi upgradea su suštinski dva:

a) sigurniji forum

b) ova verzija je specijalno optimizovana za velike forume i velike baze + poseduje arhivu.

Znam da vas sve interesuje da li će sve proći glatko ili neće, neki interni testovi upgradea su prolazili ok, da li će tako biti i live, videćemo, ali tu je uvek backup a najsvežiji će biti napravljen direktno pred upgrade, kao i uvek.

Ako ima pitanja, izvolite :)

Link to comment
Share on other sites

Hoće li odmah biti tapatalk podrške ili da se samospalim?

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Upozorenje za forumaše da ne ulaze u ozbiljne wot za wot rasprave tog dana, jer će verovatno kao i obično u ovim prilikama da nestane sav sadržaj sa foruma iz predhodnog dana :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

vratite forum warz!

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

oće li da liči na fejs, i da li će biti skin boje govneta?

MrHanky-702515.jpg

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

haha, pa kakav je to backup ako nakon revertovanja nije stanje isto kao pre backupovanja :)

hocu da kazem da je use case bio sledeci:

1. stari forum, ljudi ostave N postova neko vreme pre upgradovanja

2. stari forum, ljudi ostave jos K postova na dan upgradovanja

3. novi forum, ljudi ostave par postova

4. revert na stari forum, izgubi se onih par postova sa novog foruma ali i onih K postova sa starog

Link to comment
Share on other sites

haha, pa kakav je to backup ako nakon revertovanja nije stanje isto kao pre backupovanja :)

hocu da kazem da je use case bio sledeci:

1. stari forum, ljudi ostave N postova neko vreme pre upgradovanja

2. stari forum, ljudi ostave jos K postova na dan upgradovanja

3. novi forum, ljudi ostave par postova

4. revert na stari forum, izgubi se onih par postova sa novog foruma ali i onih K postova sa starog

Pa kad se to desilo? Ja koliko se sećam, kad god je backup urađen "trenutak" pre upgradea foruma, nikad se nisu izgubili postovi K već samo postovi novi. Tako je bilo i sad ovaj poslednji put, osim što je tad forum šljakao jedno 2-3 dana pre nego što je krenuo da brljavi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...