Jump to content

facebook pitanje


f4ts0

Recommended Posts

Nije ista skola, faks, godiste.

Pazi to je prosto osoba koja je bila ono 3rd layer o odnosu na mene. Znaci ima moj najbolji ortak (nema fb), pa onda njegov drug (nema FB) sa kojim se necujem svakodnevno, ali posecujemo se za rodjendane, izadjemo kad se svi skupimo, i onda ide treca osoba, ciji ja nikakv kontakt nemam.

sat vremena sam lupao glavu da nadjem link koji nas vezuje ali nema ffs :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Imaj u vidu da FB prati i ljude koji nemaju FB nalog :) Da pojasnim - tipa taj lik na slici napiše da je sa Perom Perićem, a tipa tvoja žena isto na slici napiše da je s Perom Perićem, iako Pera Perić nikada nije imao FB. Ako bi Pera imao dovoljno jedinstveno ime i prezime FB ce to povezati i dati tvojoj ženi suggestion za tog lika.

Tipa meni se desila sledeća situacija - ja sam trenutno jedan od dvojce srba u Srbiji s mojim prezimenom. Jedini drugi lik je neki brat od strica od mog ćaleta koga sam ja jedan jedini put upoznao u životu na nekoj svadbi nekog rođaka pre 10 godina. Pritom lik živi u Nišu, nikada nisam imao ni njegov telefon, mail, ništa, jednom sam ga samo video u životu. Pre jedno 2 godine lik otvara FB nalog, još nije ni postao prijatelj s bilo kime od omojih prijatelja ili rodbine, meni iskače friend suggestion samo zbog tog istog prezimena, kapiram da je FB zaključio da na neki način moramo biti rođaci. Pritom i dan danas nemam nijednog zajedničkog prijatelja s njime jer taj moj deo familije nema FB naloge.

Dakle prate ljude i koji nisu na FB i po imenima :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Situacija je jednostavna, FB ima odlicne algoritme za pracenje svega, negde je pokupio tu informaciju i upotrebio. Da li je to slika ili nesto o cemu ste pricali na chatu ili ako ste posetili neki sajt, FB sve prati pa svaki put kad odete na bilo koji sajt imate FB integraciju u njemu normalno je da prate sta gledate, sta pretrazujete, sta pisete u porukama. Na osnovu toga vam se i serviraju reklame tako da uopste nije nemoguce da je negde pokupio tu informaciju, a sto se tice slika normalno da ubacuju lokaciju u header slike.

Ceo sistem je napravljen da kupi i obradjuje informacije, ja nemam facebook niti imam gomilu drugih stvari i dovijam se na sve nacine da budem ispod radara mada je i to jako tesko...

CIA SNAJKA CIA

Link to comment
Share on other sites

kapirate li vi da ja nikad nakon 1999 kontakt sa tom osobom nisam imao, niko iz te ekipe zajednickih (tier1 ili 2) nema fb, retko ko ume da ukljuci komp.

Nikakvu ali nikakvu vezu ne vidim. I fb je povezao moju zenu kapiras, koja je jos manje zna nego ja. totalni trip, ne vidim STA su mogli pratiti? Ta osoba ima 25 friendova, od kojih ni jedan nema u mutualima bilo koga ko mene zna :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ma jok, ono ne vidim ni jedan razlog. Ja nemam fb, a zna moju zenu, ali ono fkin tier4, videli se mozda par puta.

Doduse, sad se setih studirala je sa mojim bratom, ali nisu frendovi. OP eto hinta!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Meni deluje da ti mešaš svoju paranoju sa moćima algoritma. Lepo ti je gore, čini mi se, Doca rekao. Algoritam izbacuje pa izbacuje, to što se tebi baš taj lik pojavio je značajno samo onoliko koliko si ti tome pridao značaj. Naravno, to ništa ne važi u slučaju da te prate!!!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da grešiš i u premisi da si nešto ti uradio što je dovelo do toga da se on tu pojavi. Prvo može da bude situacija da je on negde na nekom sajtu/forumu, gde se npr loguje sa FB nalogom pa je napisao "e što je bilo do jaja '97 kad smo Igor i ja išli da se zajebavamo" pa je ovaj to nekako povezao s tobom :)

Druga opcija je da je stvarno slučajnost kao što neko reče.

Na kraju ako ste negde slično godište i kretali se u sličnim krugovima nije isključeno da se on tu zapravo pojavljuje tvojoj ženi zato što je FB našao neku relaciju s njom, tipa njena drugarica je friend sa likom koji je friend ovog lika, pa je zato ispala sugestija za njega, a to što ga zapravo ti poznaješ je samo slučajnost. Meni se x puta desilo da skapiram preko FB-a da se poznaju likovi za koje u tri života nikada ne bih pretpostavio da se poznaju, tj iz potpuno su nekih stotih priča.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Izneverova8 sad pa se setih ove teme!

Cale se pre par godina izlozio i napravio vocnjak a poslednjih par dana mi visi na kompu i gugla oglase za freze i ta sranja, da bi imao cime da okopava vocnjak, jelte.

Sad upalim svoj fb i u svim zivim reklamama mi iskacu "poljoprivredne masine" i slicno.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Da li je umesto tog plugina dovoljno sto sam ja na svom (zeninom) fb akauntu sve to disejblovao. Sada mi na sajtovima koji imaju mogucnost veze sa FB na mestima gde je pre stajalo like ili comment with fb acc (BLIC ZENA!) stoji prazno.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...