Jump to content

London 2012


moyo

Recommended Posts

Bolt se izborio za štafetnu palicu

IZVOR: B92 | , BETA | JT

Pored tri olimpijske zlatne medalje koje će poneti sa Igara u Londonu, u koferu Jamajčanina Juseina Bolta naći će se i vredan suvenir.

Beta

Posle subotnje štafete 4x100 metara, u kojoj je Jamajka postavila novi svetski rekord u vremenu od 36.84 sekundi, Bolt je zatražio palicu za uspomenu.

Prisutni zvaničnik je odbio molbu, publika je zviždala, a Bolt je u neverici otišao. Nešto kasnije palica je, ipak, završila u njegovim rukama.

„Pretpostavljam da je neko pričao sa tim čovekom i rekao da treba da mi je vrati, tako da sam je dobio“, rekao je najbrži čovek na svetu.

Osvajač ukupno šest olimpijskih zlata dodao je da je ovo bio prvi put da je tražio tako nešto, kao i da je drugove iz tima Jamajke zamolio za potpis na štafetnoj palici i zajedničku sliku, koju će okačiti na zid u svom domu.

Jedina fotografija koju drži u kući je, kako kaže, primopredaja štafete sa Igara u Pekingu 2008. godine.

http://www.b92.net/sport/london2012/atletika/vesti.php?yyyy=2012&mm=08&dd=12&nav_id=634168

Mislim da komentator na RTS-u jos uvek ne zna zbog cega se Bolt bunio...

(Bane, 12. avgust 2012 13:38)

Jedino naš komentator Korać nije shvatio "raspravu" izmedju Bolta i komesara koji je zahtevao da mu Bolt vrati palicu, kao što su to uradili i ostali. Umesto toga izmislio je priču o pokušaju diskvalifikacije tima Jamajke i propustio da komentariše diskvalifikaciju tima Kanade! Previše nepotrebne " strasti" tokom prenosa sa mnogo kuknjave umesto stručnog komentara ovakvog spektakla!

(D.živković, 12. avgust 2012 13:38)

U prenosu se videlo kako Bolt ubedjuje sudije da mu je ostave, a nas vrsni komentator Korac, je to objasnio kao da se oni raspravljaju oko regularnosti u primopredaji. Nakon toga nije nas udostojio ni objasnjenja da je Kanada diskvalifikovana zbog greske. On je covek sve vreme pravdao jamajcansku stafetu i ako ih niko nije ni dovodio u sumnju...Posle ovoliko godina njegovog prenosenja ne mogu vise da ga slusam...

(ja, 12. avgust 2012 13:18)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...