Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Vidi, ja se licno ne tangiram u smislu "profa me mrzi" - svojim zalaganjem i trudom sam dao 18 ispita za manje od godinu dana, nema potrebe da mi pricas sta je hardwork i dedication.

Isto tako budi korektan pa acknowledgeuj da nam je obrazovni sistem djubre gde su motor od porschea gurnuli u karoseriju od fice. Super, ali to nece da moze.

Ako ja dobijem od profe ponudu: uradi mi sajt za moje novine na faxu (hmmm i can do that) i posle tri dana dobijem addendum; ah da, uradi mi elektronsko polaganje testova i ocenjivanje (aTutor radi posao btw) i polozio si ispit i imas kod mene pocetak rada za diplomski - onda ja sa punim pravom ocekujem da ako uradim sve kako treba dogovor se ispostuje.

Epilog: sve odradjeno korektno i valjano. Profa javlja da je dobio, zahvaljuje i kaze da izgleda odlicno i da ce pogledati bolje. Prolaze TRI nedelje tokom kojih ne moze da se stupi s njim u kontakt da bi se monsieur onda javio 5 dana pred ispit i rekao sledece "nije lose ali ipak moras na ispit, lose su boje na sajtu" AND I SHIT YOU NOT. ispit je inace dve knjige od po 700+ strana. Btw moj rad je ful iskoriscen rok kasnije, boje nisu promenjene.

Molim te, objasni mi kakve ovo veze ima sa ucenjem i ciscenjem godine u junu, znanjem, trudom i sl?

@Daki: "tri od cetiri..."

Izvini pomesao sam to sa statistikom, nisam ti ja sa svajcarskog fakulteta.

Link to comment
Share on other sites

Otkdanje od ucenja? Trojica od 4 ETFovca koji su imali prosek preko 9.5 ce se vratiti kuci sa ETH posle 2-2 ipo god bez diplome. Preteske lekcije, preteski ispiti koji nemaju dodirnih tacaka sa gradivom sa lekcija i jedna sansa da polozis ispit (prakticno dve, sledece godine mozes ponovo slusati predmet i izaci na ispit [jedan jedini rok] al tada ne smes pasti, ergo prevelik rizik)... Nemoj pricati sta je pretesko.

ja znam par ljudi koji su izašli iz iste gimnazije kao i ti, verovatno sa sličnim prosekom kao i ti, otišli na E2 i zaboli u govna sa sranje ocenama i ubijanjem od učenja.

kao što si ti dokazao da je master na ETH-u pretežak, tako sam ja dokazao da si ti stvarno tesla.

ne kažem da nije težak, nego da ti je logika sranje.

i on s pravom može da bude težak i zajeban. to sam pokušao da kažem i prošlim postom. to je ciriški univerzitet.

uzmi te iste tvoje etfovce, stavi ih u uslove s 2 roka manje i bez prenošenja ispita. siguran sam da bi imali i manji prosek i da bi im trebalo više da ga završe.

a za koji kurac bi se mučiti ? i dalje bi im eth bio težak.

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

au bre daki, sad ni ne znam da li trolujes, posto mi je prosto neverovatno da ti kao neko ko je na eth-u toliko fejlujes sa logikom. Zbunjen sam.

Lepo je rekao doolio, davanje budzeta samo najboljim od "do jaja" likova je prosto izivljavanje. To sto ce oni da uvedu ta ciscenja godine za budzet nece naterati uopste ljude da mnogo vise rade, tj mozda oce, ali ce procentualno jako mali broj uspevati da postigne to bez obzira kolko radio. Mislim, mozes ti da pricas i iz svog ugla ili da navodis primere etfovca, istoricara cega kog hoces, kao sto ja mogu da kazem da mogu lagano da ocistim godinu u junu sa prosekom >9 da radim bar malo, pa opet namestam samo da izvucem budzet, jer me boli patka. Eo imam u 9 ispit iz algoritama i sad sam uzeo da spremam jer mogu na osnovu tog logickog povezivanja da spremim za cas, ali 99% ljudi je jedva polozilo i sa celosemestralnim spremanjem. Jednostavno takvih ljudi je jako malo i nemaju svi taj kapacitet (tebi skidam kapu) i ima ljudi koji se ubijaju od rada i ucenja pa izvlace i ovih 48 bodova jedva, a teranjem na ciscenje mogu samo da im ubiju motivaciju. I da ne bude da sam i ja sad poceo induktivno da zakljucujem, prosto ocu da pokazem da to sto neko ne cisti godinu ne znaci da je dzabalebaros il sta vec nego mozda jednostavno ne moze da postigne to, i da preteruju sa ovim zakonom.

Mada ja imam iovako 3 roka, tako da i da oce tesko da mogu da daju manje od toga.

I mozda bih i ja bio vise motivisan da radim kad mi asistent ne bi rekao "imas za prolaz, ali izadji opet, cisto formalno, da ne bi prepravljao zvanicne bodove" pa te obori i napomenes mu sta ti je rekao i dobijes odgovor "bolje vi ucite nego da se bavite time sta je fer i sta je receno". I kako ja onda da imam poverenja u bilo sta kad jedan covek od kojeg mi zavisi studiranje ne moze da odrzi rec. Dobro trebalo je da radim, kriv sam, ali profesora govnara ima i to je fakat. I sad ti zamisli kolko ljudi ima koji prosto nemaju da placaju skolarinu i s druge strane imas potencijalnog profesora govnara koji ce zbog gluposti da te obori i na taj nacin ti maltene okonca studije.

Kenjam, odo da se zanimam np kompletnoscu :tf:

Ako trolujes napij se kam bleka!

Edited by Shoocky
Link to comment
Share on other sites

Samo da se javim o/ Dosao sam na novi koledz u predgradju St Louisa. Nema doma tako da zivim u kuci sa jos 3 crnje :tf: Sve je mnogo vece i drugacije nego prva godina u Wyomingu. Ekipa je dosta bolja i cinimi se da se bolje trenira al necu nista da predvidjam jer uvek omasim u sirokom luku. Samo jos da uvatim neku sljaku i bice super

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

ide repriza srecnih ljudi na rtsu...cisto ako ima jos nekog ko voli da gleda, pizdi, razmislja o mogucim nacinima ubistva sinise pavica dok upoznaje cari njegovog scenarija i oseca neko cudno zadovoljstvo dok gleda doticnu seriju

Edited by vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Ako vam nije jasno da je cilj da bude što manje visokoškolovanog stanovništva, jer školovani zapale napolje a firme u Srbiji koje se ne bave razvojem najviše vole srednju stručnu spremu (ili manje) koju mogu da plaćaju 20 hiljada mesečno uz tretiranje kao stoku, onda ste glupi

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ako vam nije jasno da je cilj da bude što manje visokoškolovanog stanovništva, jer školovani zapale napolje a firme u Srbiji koje se ne bave razvojem najviše vole srednju stručnu spremu (ili manje) koju mogu da plaćaju 20 hiljada mesečno uz tretiranje kao stoku, onda ste glupi

Ja baš mislim da je cilj (ne znam da li je The plan, ali definitivno postoji tendencija) da tržište kadrova u Srbiji bude zatrpano neprirodno visokim procentom visokoškolavnih kadrova i da se pretvori u deponiju sa klasterom visokoškolovanih "strukovnih" kadrova koji je niknuo kao pečurke posle kiše.

Ovo je posledica je ekspanzije raznoraznih "visokih škola strukovnih studija", mega-treshova i privatnih fakseva gde svaki perica vidi svoju šansu da dobije neku od diploma koje se štampaju kao boni i perfex, te u tu svrhu pericini roditelji će sve da učine, da se zaduže, podignu potrošačke kredite za školarine ako je potrebno, i tu po pravilu sledi lančana reakcija, najpre u mikro-sredinama (neće moj mali da sedi kod kuće a komšijin studira, videla žaba da konja potkivaju fazon), a kasnije i šire. O pranju takvih toalet-papir diploma na faksevima gde je master manje-više pro-forme da i ne pričam...

Link to comment
Share on other sites

Ako vam nije jasno da je cilj da bude što manje visokoškolovanog stanovništva, jer školovani zapale napolje a firme u Srbiji koje se ne bave razvojem najviše vole srednju stručnu spremu (ili manje) koju mogu da plaćaju 20 hiljada mesečno uz tretiranje kao stoku, onda ste glupi

Али али али, то ће привући стране инвеститоре да уложе у нашу државу! [8)]

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja baš mislim da je cilj (ne znam da li je The plan, ali definitivno postoji tendencija) da tržište kadrova u Srbiji bude zatrpano neprirodno visokim procentom visokoškolavnih kadrova i da se pretvori u deponiju sa klasterom visokoškolovanih "strukovnih" kadrova koji je niknuo kao pečurke posle kiše.

Ovo je posledica je ekspanzije raznoraznih "visokih škola strukovnih studija", mega-treshova i privatnih fakseva gde svaki perica vidi svoju šansu da dobije neku od diploma koje se štampaju kao boni i perfex, te u tu svrhu pericini roditelji će sve da učine, da se zaduže, podignu potrošačke kredite za školarine ako je potrebno, i tu po pravilu sledi lančana reakcija, najpre u mikro-sredinama (neće moj mali da sedi kod kuće a komšijin studira, videla žaba da konja potkivaju fazon), a kasnije i šire. O pranju takvih toalet-papir diploma na faksevima gde je master manje-više pro-forme da i ne pričam...

Srbija je na dnu evrope po procentu visokoobrazovanog stanovnistva

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Samo da se javim o/ Dosao sam na novi koledz u predgradju St Louisa. Nema doma tako da zivim u kuci sa jos 3 crnje :tf:Sve je mnogo vece i drugacije nego prva godina u Wyomingu. Ekipa je dosta bolja i cinimi se da se bolje trenira al necu nista da predvidjam jer uvek omasim u sirokom luku. Samo jos da uvatim neku sljaku i bice super

[:D]

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

svako ko kaze da uchi 5 dana pred ispitni rok i dobije van prosecne ocene, taj laze

grby pls, bar 70% ispita sam polozio sa manje od 5 dana ucenja. I imao sam prosek fazon 9.95. I ne kazem da sam neki vunderkid, ali kada covek odabere struku koja mu lezi i kada ozbiljno pristupi skolovanju sigurno ce lakse proci kroz sve od nekog zajebanta koji je u fazonu "lako cemo", "koj ces kurac na kolokvijumima, cemu to sluzi?", "to cu ja u septembru lagano" i slicno ... Kapiram da ima profesora koji su retardi, ali kada vide da se neko zaista trudi obicno vecina njih bude objektivna (ne svi, naravno, otud i onih 9.95 a ne 10.0 :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...