Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Trpy brat streber! Dodji kod mene u Svajcarsku, rekao mi CEO da dovedem sto vise pametnih Srba i pritom dobijam 5k franaka za svakog ko se zaposli, a i ocemo da osnujemo kancelariju u Srbiji pa ce to biti dodatni plus! I sad imas svajcarsku platu i radis u Srbiji tipa 2 nedelje, pa 2 nedelje u Cirihu. Reci bajke.

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Trpy brat streber! Dodji kod mene u Svajcarsku, rekao mi CEO da dovedem sto vise pametnih Srba i pritom dobijam 5k franaka za svakog ko se zaposli, a i ocemo da osnujemo kancelariju u Srbiji pa ce to biti dodatni plus! I sad imas svajcarsku platu i radis u Srbiji tipa 2 nedelje, pa 2 nedelje u Cirihu. Reci bajke.

Evo ocu ja :) pricam i malo francuski i nemacki pride!

Link to comment
Share on other sites

Srbija je na dnu evrope po procentu visokoobrazovanog stanovnistva

Ali taj procenat je u porastu!

Ozbiljno sad, jel govoriš o procentu u odnosu na ukupno stanovništvo ili u odnosu na radno sposobno stanovništvo?

Zato što se tu statistički podaci menjaju u korist visokoškolovanih, tj. procenat visokoškolovanih je veći ako kao relevenatnu kategoriju posmatraš samo ono što je u ponudi na tržištu rada (bear in mind starosnu struktru celokupnog stanovništva i da na jednog zaposlenog ide jedan penzioner, recimo).

A ovi mandrili u državnom vrhu su počeli da se tripuju, i daju neke svoje projekcije, targetiraju neke procente, kao da do 2020. godine preko 50% čini visokoškolovani kadar.

Ergo, otuda te instant-ustanove za brzo mlaćenje love i štancanje perfex diploma kao na pokretnoj traci, tako ja to vidim...

Disklejmer: nije isključeno da je to moj subjektivni trip, u mojoj okolini znam previše njih koji žele da postanu "visokoškolovani" na taj način...

Link to comment
Share on other sites

Pa ne ovo je klasicna laz strebera koji nece da priznaju da su streberi :)

5 dana pred ispit se otkidao, ali je zato cele godine isao na vezbe/predavanja/labove i ucio u citaonici :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pa to nije 5 dana pušite ga, to je 5 dana hardkor učenja i 3 meseca neživota, mislim ok, to je adekvatan model ponašanja za studiranje u roku ali je full time job zapravo ili bar pola radnog vremena zavisno od stepena jadnosti faksa

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Pls pls. Cele godine ne radis nista osim ako imas obavezne vezbe. Predavanja iskuliras, pred ispit dobijes kompresovanu skriptu koju predjes za dan. Laksi ispit predjes 2-3 puta, tezi 4-5. E sad matematike i fizike umeju biti zajebanije al ono, matu il znas il ne znas. Ja u zivotu tokom 16 god studiranja nisam jedan zadatak kuci uradio... Doduse, ako ne znas, vezbanjem mozes dobiti neku rutinu i ispeglati..

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Ja u zivotu tokom 16 god studiranja nisam jedan zadatak kuci uradio.

Ovim je sve receno.

@ trpy, a kako si, recimo, davao operativne sisteme kod Miliceva tih 5 dana pred ispit? ili je SI vaistinu takva sprdnja kao sto sam imao prilike da slusam? (ovo nije prozivka, ja vaistinu ne znam i licno nemam misljenje)

:-)

Link to comment
Share on other sites

Pa realno o/

- Ali ako se zaista pogleda studiranje... ne vidim zasto neko ne bi mogao da ide na sva predavanja i sve vezbe, i da odvoji nedeljno jos +15-20 sati za ucenje... i onda spremi ispit lagano.

Inb4!

ja nisam tako radio, doduse, na arhitekturi je malo drugacije. Nemas spremanje ispita od 20 dana, ali kad se pogleda glavni predmet na svakom semestru (Studio projekat, radi se celog semestra, vezbe za to traju 2 x 5sati nedeljno + rad gajbi naravno), ti provedes tu zavisno od projekta i vise od 20 dana (pri tome ne racunam vezbe na faksu u tih 20 dana).

sto se tice strebanja... pa uvek ce postojati Istorija arhitekture i Istorija umetnosti :tf:

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

@Mr. Nobody

sta ti nije jasno u "bar 70%"? To znaci da je bilo negde do 30% ispita koji su zahtevali vise dana. Naravno da sam projekat iz OS pisao mesec dana, naravno da sam Performanse Racunarskih Sistema ucio duze, i sigurno ima jos par ispita koji su oduzeli dosta vremena, pre svega zbog projekata.

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

A, pa dobro. Bar su vam nesto ostavili da uradite sami :tf:

Salu na stranu, i bez omalovazanja tvog truda, uslovi pod kojima studenti sa SI-a studiraju se sasvim dovoljno razlikuju da nije fer da uzimati sebe kao reper i biti u fazonu "evo ja sam blabla, prosek 19, u cemu je problem?" Ponovo, ne govorim o tebi uopste, ni ne znam te, ako radis MS-u onda verovatno znas znanje iz svoje oblasti. Ovo sad pricam generalno.

Ne znam nikoga sa "normalnog" ETF-a, nebitno sa kog smera, ko je imao prosek preko 9.5 (a znam ih vise nego dovoljno) a da nije grejao stolicu tokom godine. Prosto, kolicina materije to zahteva, nije to pitanje inteligencije. To sto pricate ti i daki moze samo da govori o tome kolko se puno (odnosno malo) trazilo od vas. I ovo cak nije ni rasprava, ovo je konstatacija.

Dakle, licemerno je i nepristojno da se ubacujete i gurate sebe kao reper. Bilo bi nepristojno u svakom slucaju, a tek u ovom.

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

Jebote pa kakve su to matematike na FTN-u onda? Ja sam sa ovima na ETF-u krv propišao (dao sam ih na kraju)... ne da sam radio zadatke kod kuće nego kadar nevera, a o učenju masne teorije napamet da ne pričam

Mislim ja sam fejlovao faks zato što realno nisam učio dovoljno, ali je i to "nisam dovoljno" bilo značajno više učenja od mnogih drugara po ostalim faksevima. Tako da ne mogu da verujem da su se kriterijumi baš toliko srozali u poslednjih 4-5 godina.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam nista o tom FTN-u osim sto je brat od dobrog drugara tamo studirao dok je drugar ovde uporedno zavrsavao signale, na kraju sa preko 9.5 (vidim da je to bitno pomenuti ovde!). Jedino sto mi je taj drugar pricao, kada su se on i brat uporedjivali medjusobno, je da je to tamo beton liga.

S druge strane, organizacija faksa bi trebala da im je super i mislim da imaju dobar kadar, Ali s druge strane, kolicni je Novi Sad, bi bi veci uspeh da im ne bude dobra organizacija :D

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

Jebote pa kakve su to matematike na FTN-u onda? Ja sam sa ovima na ETF-u krv propišao (dao sam ih na kraju)... ne da sam radio zadatke kod kuće nego kadar nevera, a o učenju masne teorije napamet da ne pričam

Analiza 1 i 2, Diskretna matematika i linearna algebra, Statistika i stohasticki procesi.

Ne znam, dosta njih sa kojima sam krenuo da studiram ih i dalje nisu dali [:D]

U drugim vestima, drugaru su stigle sveze gljive i 10ak grama dzidze! Tunajt zeznje!

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Vodio sam se materijalnim motivima. Inace da, fizika, matematika i hemija su keva za sve ostale nauke i krivo mi je sto nisam nesto od toga. Cak mi je i psihologija daleko lepsa nego CS, ali NOVAC JE NOVAC BRALE.

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Pls pls. Cele godine ne radis nista osim ako imas obavezne vezbe. Predavanja iskuliras, pred ispit dobijes kompresovanu skriptu koju predjes za dan. Laksi ispit predjes 2-3 puta, tezi 4-5. E sad matematike i fizike umeju biti zajebanije al ono, matu il znas il ne znas. Ja u zivotu tokom 16 god studiranja nisam jedan zadatak kuci uradio... Doduse, ako ne znas, vezbanjem mozes dobiti neku rutinu i ispeglati..

daki, ako si dao analizu 1, a da nisi ni jedan zadatak uradio i teoriju naucio tako sto si procitao dva puta i sve povezao, eno ide ilija u penziju pa ga menjaj.

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

veruj mi problem je :D

mada mozda je daki ustvari fuzija svih najvecih matematicara koji su se ponovo rodili u vidu dakija.

edit:

da se razumemo, ne mislim da lazes daki, nisi retard od 15 godina, ali ako je stvarno tako onda kapa dole.

Edited by SUBE

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

daki, ako si dao analizu 1, a da nisi ni jedan zadatak uradio i teoriju naucio tako sto si procitao dva puta i sve povezao, eno ide ilija u penziju pa ga menjaj.

Knjigu sam presao 2-3 puta (jer sam morao na usmeni kod Ilije pored pismenog tada). Isao sam na vezbe jer su bile obavezne, Vlada je tada bio asistent i lepo je objasnjavao zadatke. Ako znam na vezbama da uradim integral znacu i kuci, a znacu i na ispitu.

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...