Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Kupao sam se u sopstevnoj kadi i sad jedem voćnu salatu posle 7 dana, imam utisak da osećam kroz telo kako mi vitamni ulaze u sistem koliko sam se raspadao po Novom Sadu.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Zadnji dan posla gotov . Sutra idem kuci. Verovatno necu spavati nocas a ni tokom celog puta koji sa promenom vremena traje 24h. Mnogo sam srecan i zadovoljan sto sam izgurao sve probleme i nevolje. Kuci cu biti 3,5 nedelje like a boss i onda nazad drugu godinu ali daleko od ove vukojebine i kaubojstine \o/

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Idem u neko mesto kod St Louisa. Mesto ima oko 18k stanovnika (3-4 puta vise nego ovde gde sam sad) a udaljeno je 20 min od dvomilionskog grada. Ne moze da bude losije nego ovde nikako. Inace to je isto dvogodisnja skola tako da kad zavrsim drugu godinu opet moram da trazim univerzitet da se transferujem sto me raduje. Voleo bi da vidim sto vise razlicitih drzava

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Juce bio u Ambasadi Norveske,svi su izgledi da cu dobiti imigrantske papire i da cu moci da odem tamo da zivim i radim..Podneo sam ujedno i tamo papire za Vatrogasnu Brigadu i odmah sam dobio odgovor da i ako me prime ide pripravnicki staz 6 meseci (opet jebo te) pa razmatranje za uvod u redovnu sluzbu i jedinicu..Plata? ..Bolje da ne kazem ali godinu dana moras ovde raditi za jednu tamo..A sto se tice stanovanja..imam rodbinu tako da cu morati da placam zajedno sa njima komunalije (dzaba).....Nisam zeleo da idem iz Drzave ali svi su izgledi da moram ..Nema 'leba ovde ! =/

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...