Jump to content

Cyberpunk 2077 - updated


G!!!

Recommended Posts

nigde nisam ni sreo vest da je on gejmer, niti da je igrao igru 🙂 ne kazem da nisu reklamirali, ali ja prosto nisam naisao na te price, iako sam zajahao hajp dobrano (aka preorderovao)

jedino se zna da je herni kavil ono pc master race fazon, wow forever i to

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, G!!! said:

nigde nisam ni sreo vest da je on gejmer, niti da je igrao igru 🙂 ne kazem da nisu reklamirali, ali ja prosto nisam naisao na te price, iako sam zajahao hajp dobrano (aka preorderovao)

nije išlo na sva zvona ali bilo je u par članaka jer kao, logično je pitanje - on je u igri, dal je igrao igru i da li igra igre 🙂

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, G!!! said:

kao sto otkucah, nisam sreo vest, dok na primer na svakom cosku se trubilo o tome kako witcehr igra igre i sklapa svoj PC 🙂

zato što je on izašao iz okvira witcher priče, možda čak i pre witcher priče. 

Tj. za Kavila se znalo da je geek još pre Witchera, pa mu je Witcher samo pridodat kao prirodna stvar na tu geekavost i onda tako to PC master race etc.

Kijanu je kao što znamo više poznat kao "good guy kianu" i to ga prati, deo oko gaminga suštinski nikad nije. Ali kako si čuo za Supermena tako bi za ovog bilo iznenađenje kad bi rekao da nisi čuo da je Kijanu good guy 🙂

Link to comment
Share on other sites

ja tebe nista ne razumem

- witcher igra pc igre o tome se najvise trubilo kada je izabran da glumi witchera

- kianu ne igra igre, nikada se nije trubilo o tome osim u tom jednom clanku (koji nisam video) i  koji je sada ispao nekakva laz 

- ALI KIANU JE GOOD GUY

- jeste good guy, kakve to veze ima sa celom pricom

- pa bitno je zato sto ceo svet zna da kavil pc gamer... 

 

stagod lucky

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, G!!! said:

ja tebe nista ne razumem

- witcher igra pc igre o tome se najvise trubilo kada je izabran da glumi witchera

- kianu ne igra igre, nikada se nije trubilo o tome osim u tom jednom clanku (koji nisam video) i  koji je sada ispao nekakva laz 

- ALI KIANU JE GOOD GUY

- jeste good guy, kakve to veze ima sa celom pricom

- pa bitno je zato sto ceo svet zna da kavil pc gamer... 

 

stagod lucky

hahaha nemam pojma, čekaj, ovako ...

ti kažeš "nisam ispratio igde da se pričalo da je kijanu igrač i da je igrao cyberpunk, dok sam za kavila video svugde". Ja ti kažem da je to logično jer kao što je kijanu poznat kao good guy, kavil je kao pc gamer, dok kijanu nikad nije bio poznat kao gamer da bi ti negde uhvatio taj info. Tj. i za jednog i za drugog ima milion članaka na temu toga po čemu su poznati i samim tim je logično da si to ispratio i isto tako što nisi za Kijanua to da je igrao cyberpunk.  slično kao što možda nemaš pojma da je kavil išao u školu sa svojim nećakom ili šta god kad su klinci rekli da mu ne veruju da mu je stric supermen ... to je nešto što se pojavilo jednom negde i to je to, logično je da to nisi ispratio kao ni ovo za kijanua.

otkud znam dal' sam sad objasnio :)))

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
14 minutes ago, G!!! said:

@lucky - nebitno vise, ne mogu da ispratim, stizu me godine p.s. znam da je isao sa necakom u skolu kao supermen lol, sta vise znam mnogo toga jer je zena fan kavila megalol

OPA! Jel si ljubomoran! :))

ma jasno, nije ni važno puno, glupa diskusija 🙂

2 hours ago, Jose Jimenez said:

Bilo mi žao da se izgubi u generičkim smešnim klipovima

 

kreativnost ljudi me zaista nekada iznenadi 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Uzeo da igram (na poslednjoj verziji 1.52), odmakao možda 3,5 sata i moram reći da nisam u životu video bolje odrađen svet u smislu posvećenosti detaljima 😦

Da se ogradim, uopšte nisam pratio najave tokom razvoja igre (pošto nisam od juče u gejmingu), tako da nemam pojma šta su Poljaci originalno obećavali i šta nisu ispunili (valjda je trebalo da bude open-world Deus Ex, što verovatno ni Blizzard sa resursima i kapacitetom u najjačim danima ne bi uspeo da istera), nego igram bukvalno kao GTA u budućnosti i padam s guzice koliko je dobro.

Ako ovo ljudima i dalje ne valja sad kad su sredili performanse i bagove, onda Rockstar nikad ne treba da izda GTA 6 nego da muze GTA Online dokle god klinci igraju i kupuju virtuelne pare, jer se svetu stvarno ne može ugoditi. Los Santos u GTA 6 naspram ovog u CP deluje ko Liberty City iz trojke naspram Los Santosa...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, voodoo_ said:

Uzeo da igram (na poslednjoj verziji 1.52), odmakao možda 3,5 sata i moram reći da nisam u životu video bolje odrađen svet u smislu posvećenosti detaljima 😦

Da se ogradim, uopšte nisam pratio najave tokom razvoja igre (pošto nisam od juče u gejmingu), tako da nemam pojma šta su Poljaci originalno obećavali i šta nisu ispunili (valjda je trebalo da bude open-world Deus Ex, što verovatno ni Blizzard sa resursima i kapacitetom u najjačim danima ne bi uspeo da istera), nego igram bukvalno kao GTA u budućnosti i padam s guzice koliko je dobro.

Ako ovo ljudima i dalje ne valja sad kad su sredili performanse i bagove, onda Rockstar nikad ne treba da izda GTA 6 nego da muze GTA Online dokle god klinci igraju i kupuju virtuelne pare, jer se svetu stvarno ne može ugoditi. Los Santos u GTA 6 naspram ovog u CP deluje ko Liberty City iz trojke naspram Los Santosa...

mislim da si tu u manjini generalno ti koji voliš da ispratiš ceo životni vek neke igre, skupljaš patcheve i tako to.

prosto, igra se pojavila kad se pojavila, bila nahajpovana, fejlovala i to je to. sad mogu do sutra da se vade, "što se krivo rodi vreme ne ispravi".

industrija je otišla dalje u nove krš igre 🙂 u neke nove projekte, cyberpunk je old news. jedino da je puste besplatno ili trajno ili ono na dva dana kroz epic store ili tako nešto pa malo da vrate hajp pa ko je pokupi pokupio je i onda da se ponovo generiše priča.

ovako mislim da to pitanje "da li ovo ljudima i dalje ne valja" niko ni ne postavlja. kao onaj no mans sky, koji ako se ne varam sad je zapravo solidna igra, ali kad su je izdali nije bila to i promašila je taj prozor da postane igrana i kultna i jbg.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

Šta znam, ja igrao ono čim je igra izašla, bilo nekih bagova, ali ništa strašno, lepo se naigrao i zabavio, što se mene tiče igra godine 🙂 

sutra na steam strani cyberpunka

"FOR ME - GAME OF THE YEAR" - manson, RUR forum

da imaju i neki pozitivni citat!

Link to comment
Share on other sites

Uvek postoji mogućnost da sam odsečen od realnosti, ali to da li je neka igra old news više nema težinu kao u vreme fizičkih kopija kad igra, ako flopne, bukvalno umre za eventualnu novu publiku zato što izdavač više neće da doštampava CD-ove i onda igra postoji samo u pominjanjima po forumima i na ebay-u. Sad makar postoji "beskonačan" lager, user ratinzi na Steamu koji bi vremenom trebalo da idu na gore, plus što ljudi koji su ciljna grupa (recimo 25+) prosto ne stižu da odigraju sve živo ili nisu imali odgovarajući hardver zbog majnera i onda je "normalno" da tek u 2022. igraš igre od pre godinu ili dve kao da su nove.

Nevezano za neko vraćanje hajpa i povratka igre na velika vrata (mada ako sam razumeo, patch 1.5 je ujedno i soft-relaunch za PlayStation), nego da igra nastavi da postoji ali da je prosto vreme da skine tu inicijalnu "sramotu" i da nastavi da postoji kao legitimna pseudo-open-world igra za ljude koji bi tako nešto igrali, a da pritom ne iskoče trolovi da saseku pomisao u korenu sa "jao sranje živo, nisu ispunili šta su obećali 2012!!!"

Pre neki dan sam čitao skorašnje recenzije na Steamu, gde i dalje imaš sporadične budale kojima piše da su potrošili recimo 80 sati na igru i onda u šest pasusa elaboriraju zašto igra ne valja, a od toga četiri pasusa su u stvari pozitivna recenzija a ostatak su dlake u jajetu ili falinke koje nijedna igra sličnog obima nikad nije ni ispunila. Igrao si igru 80 sati a ne valja ti, uopšte nisi za psihologa, ne.

Da ponovim još jednom fascinaciju da su Poljaci (!!!) uspeli da naprave onakav svet, i to posle 15 godina u suštini rehashovanja jednog istog Witchera.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Dobro, ali nije da su to neki rendom Poljaci, to su isti oni koji su napravili poprilično dobrog Witchera 🙂 Ono što je zapravo tužno jeste što bi da su je izbacili danas igra bila ok i prošla vrlo dobro, a ne bila meme. Ali jebiga, bordovi direktora, investitori i slično su hteli pare odmah i dobili su šta su hteli 🙂 Ja rekoh još na početku, meni je igra bila na PC-u sasvim ok (to što nije radila uopšte na PS4 je drugi problem i mislim da je to najviše doprinelo toj propasti), imala je neke bagove, ali ništa što bih ja rekao da je dramatično, verovatno je sve ispeglano u prvom patchu. S druge strane ja nisam baš ljubitelj ovog tipa igara i meni je bila relativno dosadna, tako da sa te strane verujem da to i dalje stoji, prosto nisu promenili ceo koncept igre, ali znam gomilu ljudi kojima je to i očekivani gameplay. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, voodoo_ said:

Uvek postoji mogućnost da sam odsečen od realnosti, ali to da li je neka igra old news više nema težinu kao u vreme fizičkih kopija kad igra, ako flopne, bukvalno umre za eventualnu novu publiku zato što izdavač više neće da doštampava CD-ove i onda igra postoji samo u pominjanjima po forumima i na ebay-u. Sad makar postoji "beskonačan" lager, user ratinzi na Steamu koji bi vremenom trebalo da idu na gore, plus što ljudi koji su ciljna grupa (recimo 25+) prosto ne stižu da odigraju sve živo ili nisu imali odgovarajući hardver zbog majnera i onda je "normalno" da tek u 2022. igraš igre od pre godinu ili dve kao da su nove.

Nevezano za neko vraćanje hajpa i povratka igre na velika vrata (mada ako sam razumeo, patch 1.5 je ujedno i soft-relaunch za PlayStation), nego da igra nastavi da postoji ali da je prosto vreme da skine tu inicijalnu "sramotu" i da nastavi da postoji kao legitimna pseudo-open-world igra za ljude koji bi tako nešto igrali, a da pritom ne iskoče trolovi da saseku pomisao u korenu sa "jao sranje živo, nisu ispunili šta su obećali 2012!!!"

Pre neki dan sam čitao skorašnje recenzije na Steamu, gde i dalje imaš sporadične budale kojima piše da su potrošili recimo 80 sati na igru i onda u šest pasusa elaboriraju zašto igra ne valja, a od toga četiri pasusa su u stvari pozitivna recenzija a ostatak su dlake u jajetu ili falinke koje nijedna igra sličnog obima nikad nije ni ispunila. Igrao si igru 80 sati a ne valja ti, uopšte nisi za psihologa, ne.

Da ponovim još jednom fascinaciju da su Poljaci (!!!) uspeli da naprave onakav svet, i to posle 15 godina u suštini rehashovanja jednog istog Witchera.

industrija je suviše ubrzana imho da bi tek tako mogao da se pojavi "drugi život" nekoj igri.  sve je tačno što ti kažeš i sigurno ima onih koji bi tek sad igrali jer nisu imali hardver pre tri godine, ali su oni i dalje u manjini.

da bi se desilo ovo što ti pričaš u pasusu dva moraju da naprave veću i jaču kampanju za to, a ne verujem da hoće niti da im investitori daju itd, osim ako ne vide neki dodatni način zarade iz svega toga.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

moze, moze!

i dalje ga samaram, ljustim sve sajd  kvestove koliko mogu pre nego sto nastavim sa glavnom misijom, nekako me plasi da je kraj iza ugla (iako verovatno nije).
sunjam se okolo sa optical camo, u rukama noz da skine nekome glavu na pocetku borbe, a ubrzo zatim i ostra katana sa berserkom skida udove. hakovanje sam sskroz batalio, idem samo na unosenje u facu i maltretiranje svega sto je neprijateljski nastrojeno!

Edited by digrejzo
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...