Jump to content

BusPlus


Recommended Posts

значи следећи корак у уређивању београда по угледу на берлин из 1930-их је унајмљивање још комуналних пандура?

Naravno. Mogu ti reci da su mnogi lokalni gradonacelnici, ukljucujuci i ovog naseg, vrlo bili nezadovoljni odredbom u Zakonu o komunalnoj policiji gde im nije dozvoljeno da nose vatreno oruzije...

A mogli bi i male SS oznake da stave na revere, ili tipa DĐ :)

ili to ili će i dalje nastaviti da trube po novinama kako svako malo neki kontrolor dobije batine pa će i njih promovisati u službena lica.

Na srecu to ne mogu da urade, neophodna im je promena zakona, ne samo gradskih odluka.

нисам правник, али ми је правник објашњавао зашто никад није платио ни једном паркинг и никад није платио ни једну казну за паркирање и никад није добио утужење за све те силне казне. колико сам схватио, постоји правни проблем са основом за наплаћивање, због земљишта. неке су зачкољице у питању, али испада да по важећим законима Град нема право да овако наплаћује.

није моја прича, само преносим.

Tu pricu sam i ja cuo, isto od advokata, doduse racunao sam da mi se ne isplati da se drndam toliko za 2-3 kazne koliko sam ukupno dobio pa sam placao. Ja samo kazem da posle te odluke Ustavnog suda je mnogo manja sansa da ti uopste kaznu i napisu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

УС још није донео одлуку према којој Град нема право да наплаћује паркинг како га сад наплаћује, јер земљиште није градско, него јавно.

AHAHAHHAHAHAHAHA528761_409718719045202_757072381_n.jpg

IMAJU PRAVO DA SE NAPUSE MOJE MASNE KURCINE, I DJILAS, I KONTROLA I KOMUNALCI

Edited by majebeni-marko

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Gledam samo da se parkiram tako da me pauk ne odnese,a porukicu za zonu ne pustam nikako,kaznu samo spustim pored auta,imam ih bas dosta ali kao sto kaze Zverko u zadnje vreme nesto bas retko...bas sam se i ja pitao sta se desava.Takodje sam nacuo da im je prosle godine u Aprilu totalno zveknuo sistem i da je pao reset od nule...ali neverovatno je koliko mi ide na kurac i koliko psujem kada otvorim postu i nadjem kovertu od nekog advokata,stvarno mi dodje da odem na adresu te kancelarije i da im objasnim da cu ih zapaliti ako budu nastavili da me spamuju,opasno me izbaci iz takta...ne znam zasto...

Od price koja ide zadnjih par godina,da ce sve zaostale kazne morati da se plate pri registraciji nema nista,sumnjam da to moze da se izgura i sprovede u delo...ako to ikada krene registacija ce mi biti kao da vozim auto od 15 k kubika i 2k konja.

haha tek sam sada video,jebeni-marko... 1 564 000,ahahhahah pa ta je to ?:)

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

to je od ortaka, obecali su mu tenk kada skupi 1000 komada :)))

Prica primoranosti izmirivanja dugovanja prema privatnom preduzecu koje "naplacuje usluge za Beograd", kako bi mogli da registrujemo automobile je krajnje smesna. "NISI PLATIO PARKING, NE MOZ' DA SE VOZIS!". Skoro je neko ovde spomenuo da su mu ostavili cestitku na stranim tablama, i posto je decko bio u prolazu u nasoj zemlji, onda mu je parking-majstor-car zapretio kako nece moci da predje granicu ukoliko ne izmiri tu kaznu, na sta je granicna policija je vristala od smeha.

Sve je to APP, kao i Tijanicevih 400 kinti, kao i "ostali troskovi fakulteta" prilikom upisa na isti, kao i ovih ~30 jura za prevoz. Drugar je kolega sa Djilasom, i kao, obracunavali su X puta ceo sistem, i tvrdi da Djilas nije kriv za to sto je prevoz toliki, gorivo je preskupo, vec je drzava kriva sto ja nemam za prevoz.

A ja se onda pitam, pored svih tih "problema" sa cenom goriva, kako onda vojska uspeva da pali Fapove, Urale i ostale muzejske eksponate majke Rusije, koji znaju da trose 70L dizela u leru, odnosno 120L na 100km? Kako onda drzava nema mogucnost proizvodnje i upotrebe bio dizela? Seljaci ga prave po Bosni za ~50-60 kinti po litru od pomija i ostalog otpada, sa masinama koje kostaju daj boze ~10k jura. Ok, on je korozivan za odredjene tipove gume i plastike, ali, onda bi svakako bilo jeftinije zameniti 3 creva na svakom vozilu, nego placati to "preskupo" gorivo, koje, sudeci po svemu, je vestacki skupo.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

daj, jebeni, nije ovo neka vudu magija pa da spominješ seljake u bosni koji voze golfove na lož ulje, uzročno posledični sled je prost ko šamar

gorivo je jako skupo zato što država mora da popunjava budžetske rupe. budžetske rupe nastaju iz tri osnovna razloga:

- mnogo zaposlenih na državnoj sisi koji ne rade dovoljno da bi taj budžet ponovo popunili, već ga samo prazne svojim platama

- prazni penzioni fondovi pa se penzije isplaćuju direktno iz budžeta, a nacija je stara i ima previše penzionera (ali ovo ne tangira konkretno budžet beograda već samo republički)

- opšta neefikasnost državnog aparata i curenje para kroz šuplje institucije usled nekompetentnosti i korupcije

ukratko, ljudi koji vode državu su nesposobni i nezainteresovani da srede probleme koji dovode do rupa u budžetu, lakše im je da ih popunjavaju iz džepova običnih ljudi uz pomoć novih nameta. to je u većoj ili manjoj meri slučaj svuda, ali je ovde doveden do apsurda, jer smo jako siromašni a plaćamo dažbine kao da smo u švedskoj.

Link to comment
Share on other sites

daj, jebeni, nije ovo neka vudu magija pa da spominješ seljake u bosni koji voze golfove na lož ulje, uzročno posledični sled je prost ko šamar

gorivo je jako skupo zato što država mora da popunjava budžetske rupe. budžetske rupe nastaju iz tri osnovna razloga:

- mnogo zaposlenih na državnoj sisi koji ne rade dovoljno da bi taj budžet ponovo popunili, već ga samo prazne svojim platama

- prazni penzioni fondovi pa se penzije isplaćuju direktno iz budžeta, a nacija je stara i ima previše penzionera (ali ovo ne tangira konkretno budžet beograda već samo republički)

- opšta neefikasnost državnog aparata i curenje para kroz šuplje institucije usled nekompetentnosti i korupcije

ukratko, ljudi koji vode državu su nesposobni i nezainteresovani da srede probleme koji dovode do rupa u budžetu, lakše im je da ih popunjavaju iz džepova običnih ljudi uz pomoć novih nameta. to je u većoj ili manjoj meri slučaj svuda, ali je ovde doveden do apsurda, jer smo jako siromašni a plaćamo dažbine kao da smo u švedskoj.

.

Link to comment
Share on other sites

Izvini, moram prvo da skrenem sa teme, poredjenje loz ulja i biodizela. Avaj biodizel je vrlo "pristojan" derivat, i moze da parira preradjevinama fosilnog goriva. Stoji da ima manju energetsku moc, ali ima vise kiseonika, pa mu dodje priblizno isto, jedino mu je rok trajanja ~30 dana, i preko zime mora da se mesa sa obicnim dizelom, mada, to opet zavisi od proizvodnje...

ima i hrvata... tj, ima i nasih ljudi dosta

litra tako proizvedenog goriva dođe 4 kune, a lož ulje košta 7 kuna. Potroši ga se dnevno 15-ak litara, a sam stroj košta oko 20 tisuća kuna. Nabavio sam ga prije dvije godine i nema ni govora da bih dobiveno gorivo prodavao. Da se od njega može živjeti, ne bih se bavio stolarijom.

Ljudi se takodje greju na to, ono, Ista prica kao sa duvanom na motanje... Prosto, low budzet, doitjorself... A zamisli drzavu koja otvara pogon za to, otkupljuje otpad od seljaka, zaposljava mladez i daje jeftin derivat. Pomazes privredi, mladima, itd, itd, itd.

ukratko, ljudi koji vode državu su nesposobni i nezainteresovani da srede probleme koji dovode do rupa u budžetu, lakše im je da ih popunjavaju iz džepova običnih ljudi uz pomoć novih nameta. to je u većoj ili manjoj meri slučaj svuda, ali je ovde doveden do apsurda, jer smo jako siromašni a plaćamo dažbine kao da smo u švedskoj.

Znam, meni nesto manje od pola plate ode na racune. Primam ~33k, zivim kao podstanar sa kevom, od cije penzije placamo stanarinu u iznosu racuna. Zivim pristojno, ne idem po restoranima, trudim se da kuvam, palim bojler posle 12, ne bahanalisem se sa izlascima, ne idem na more, nemam ribu, itd itd, ali cist sam, nisam pocepan, niti gladan, ali je sve to KNAP. Prosto ne mogu da pomislim da uplatim bilo kakvo usavrsavanje ili da ustedim neku pristojnu lovu. I onda mi je tek tuzno kada cujem da matorci od mojih drugara rade za ~20k, i pritom pljuju 30 evra mesecno za markicu zato sto im je muka da ih neko maltretira. Pa meni je to odvratno.

Ta ista loza retardiranih vodja se ponasa kao da zivi u diznilendu. Ne mogu da se setim ko je izjavio pre 2-3 godine da je prosecna plata na NBG-u ~400 jura.

Edited by majebeni-marko

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

e pa matori, opet statistika. Abohak je dodirnuo suštinu. više od 2/3 radi za manje od proseka. a ona 1/3 nakucava prosek. to što Abohak zove "realna plata" je zapravo ono što se u statistici naziva modus.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

nisam mislio na to, ali, kad vec poredis, kakve su ti plocice, takav ti je zivot :tf:

odnosilo se na to kako su lideri ove drzave zaista ubedjeni da vecina ljudi ovde zapravo prima plate u okviru tih 50k, sto je krajnje imbecilno. :)

Ubeđeni malo morgen. Jedino u šta su oni ubeđeni je da treba švalerki da kupe novi džip, pre nego što ih smene novi lopovi.

Back on the topic: cena jedne vožnje je stvarno skandalozna, jedna vožnja pola kile čorbe, i to za taj kvalitet usluge. Ne znam šta se desi samo sa onom pričom da će busminus rezultovati povećanjem kvaliteta usluge GSP-a.

Link to comment
Share on other sites

juče se vozim busom i jedna žena plaća kod vozača kartu i ja je pitam koliko je karta, a ona mi kaže 145 dinara. 2x skuplje nego na trafici. šta reći...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

мислим да на ту нереално високу просечну вредност плата пре утиче непотпун узорак него једноцифрен проценат ових који примају стотине хиљада. у узорак не улазе несрећници који раде на црно за дваес иљада.

Wow. Mogao bih da se kladim da u celoj ovoj priči neko debelo krade.

МА ШТА НАМ НАПРИЧА ЈЕБО ТЕ ПА ЈА МИСЛИО ДА ЈЕДНОРОЗИ И ЛЕПТИРИЋИ

Link to comment
Share on other sites

мислим да на ту нереално високу просечну вредност плата пре утиче непотпун узорак него једноцифрен проценат ових који примају стотине хиљада. у узорак не улазе несрећници који раде на црно за дваес иљада

^

dis

МА ШТА НАМ НАПРИЧА ЈЕБО ТЕ ПА ЈА МИСЛИО ДА ЈЕДНОРОЗИ И ЛЕПТИРИЋИ

[roflmao] [roflmao]

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...