Jump to content

BusPlus


Recommended Posts

Очигледно су контролори подјебавали додатно.

Мени су најјачи ови коментари ''што бијете контролоре, они раде исто ко и ви'' - брате, што... па јеботе, сваком је јасно да не треба бити људе, али шта да ради човек који испизди? Да иде и удара зграду ГСП тољагом? Да оде опасан динамитом до владе? Безвезе, па наравно да ће да изнабада елемент са којим је директно у контакту и који га директно кара. Или фамозно ''протестујте како треба''. Ко, та три лика?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ja sam u fazonu da su i ti likovi mahom zavredili batine, onako, na individualnom nivou. jeste, rade posao da bi se prehranili, ali rade nemoralan posao (uterivanje dugova za lopovsku bandu). uterivače dugova za lokalnog mafijaša ne bi nazvao časno zaposlenim, pa tako ne treba ni đitlerove uterivače, jer je jedina razlika što su ovi drugi u okvirima zakona koje pišu isti oni koji ih i plaćaju.

ovo dvostruko važi za komunalne pandure.

Link to comment
Share on other sites

mozes da se vozis dalje, zato se i zove doplatna karta... avaj, komentari objasnili

za sve ostale kauboje: kontrolori ne traze dokumenta nego kartu koju MORAS da imas ako hoces da se vozis. Ako nemas dalje bre od gradskog prevoza! Ne moze nista bez placanja!

Cuj nema pravo da izbaci nikog iz autobusa. Ja cu bre da vas izbacim, samo da vidim da neko pravi problem u autobusu, sa mnom ce da ima problema pa neka me hapse!

Ovo je moj grad, ne dam da od njega pravite anarhiju.

pravim mu od mame anarhiju

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

ja sam u fazonu da su i ti likovi mahom zavredili batine, onako, na individualnom nivou. jeste, rade posao da bi se prehranili, ali rade nemoralan posao (uterivanje dugova za lopovsku bandu). uterivače dugova za lokalnog mafijaša ne bi nazvao časno zaposlenim, pa tako ne treba ni đitlerove uterivače, jer je jedina razlika što su ovi drugi u okvirima zakona koje pišu isti oni koji ih i plaćaju.

ovo dvostruko važi za komunalne pandure.

А откуд знам, баш зато што је индивидуално, не знаш у ком фазону да будеш. Можда је лик морао, условно речено, то да ради, можда му није добро колко нема пара за породицу и тако те форе. На тај начин бих разумео и те утериваче дугова код тог мафијаша. Наравно, они треба да знају шта тај посао носи са собом и да могу да добију батине од испизделог грађанина, а не да се питају ''што ја кад ја радим посо свој''. Другим речима, ја их можда не би туко, али нисам у фазону ''јој јадни људи'' кад добију батине, то иде у рок службе.

Комуналци су ми посебна прича јер су ми некако по дефиницији за батине.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ma da, klasične grobarčine.

mada, opet da kažem, smrdi mi ova priča sa čestim napadima na kontrolore, kao da namernu guraju to kroz medije, spremaju nešto!

није превоз за цигане и керове.

спремају да ох опашу пиштољима и дају им статус "службених лица".

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

јесам, волим да се нервирам. писао је још, много пише.све је ужаснији. ми смо сами себи довољни, а ви сте само нужност, кад изађемо напоље.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Da javim cisto, da sam u znaku solidarnosti i protesta ovom Bus Plus sistemu, 12. marta isao peske od Vukovog spomenika do Kumodraske!

Nisam hteo da udjem u bus i da platim kartu! Dabogda propali zbog mene sad!

Kad bi svi isli peske jedan dan, i da ne udju u bus kao ja, ostanu ceo dan bez prihoda, promenili bi nesto!

Edited by Silencer
  • Downvote (-1) 1
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

meni je lol ta fora da kad platiš tu "doplatnu kartu" ne možeš da se voziš dalje. ono, GTFO, platio sam kartu, i to DOPLATNU, neću sad još i da izlazim napolje... verovatno su ovako razmišljali i ovi što su ih tukli :D

Kolega je dobio "kaznu" i ono sto je interesantno jeste da na tome ne pise ni doplatna karta, ni kazna, vec "Opomena" i da se uplati na Apex Solution Tecnology.

А откуд знам, баш зато што је индивидуално, не знаш у ком фазону да будеш. Можда је лик морао, условно речено, то да ради, можда му није добро колко нема пара за породицу и тако те форе. На тај начин бих разумео и те утериваче дугова код тог мафијаша. Наравно, они треба да знају шта тај посао носи са собом и да могу да добију батине од испизделог грађанина, а не да се питају ''што ја кад ја радим посо свој''. Другим речима, ја их можда не би туко, али нисам у фазону ''јој јадни људи'' кад добију батине, то иде у рок службе.

Комуналци су ми посебна прича јер су ми некако по дефиницији за батине.

S ovim se slazem, mislim nije nemoguce da je tipa 10-20% tih kontrolora stvarno neki nadrkani tipovi koji oce da maltretiraju ljude, ali je sigurno velika vecina kojima je to nekakav, najcesce jedini izvor prihoda. Mislim da nije realno uporedjivati ih sa mafijaskim batinasima, jer mafijaski batinasi dobijaju dobru kintu za to sto rade, ovi to rade za tipa 30-40k dinara mesecno, a ne verujem da bi mnogo ljudi htelo da se aka za te pare da se svaki dan svadja s putnicima da ima drugu opciju.

Za komunalne policajce se isto slazem :)

спремају да ох опашу пиштољима и дају им статус "службених лица".

Cela ideja je bila da komunalna policija bude naoruzana, vec sam pisao ovde da su mnogi bili razocarani kada se to nije desilo u Zakonu. Ovo za sluzbena lica za kontrolore zvuci kao nesto sto bi htelo da se postigne celom medijskom pricom, ali ne verujem da je izvodivo, prosto zato sto ne znam ko ce sad bas u drzavi da da radnicima privatnog preduzeca da budu sluzbena lica.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kad bi svi isli peske jedan dan, i da ne udju u bus kao ja, ostanu ceo dan bez prihoda, promenili bi nesto!

би променили, повећали би цену карте наредног дана.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Zbog takvog razmisljanja ovde se i dizu cene. Da je narod bojkotovo bus plus kad su digli cene na 73 din, vratili bi sutra dan na staro. Al su videli da raja placa pa ostavili... Kako god digli su cenu jer niko nije ni placao a vozio se za dz.

Cekam dan kad ce bus plus da propadne zbog naroda pa da pitam beogradjane sta ce onda da rade. Mada je ql okretati biciklu.

Bus Plus je meni isto ko Zelezara u sd, samo druga delatnost...

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

edit: silencer, ne moraš da napišeš prvo što ti padne na pamet baš uvek.

ne prihoduje đilas busplus kada se voziš autobusom nego kad kupiš kartu, tako da je mnogo bolje od tog celodnevnog pešačenja da se svi švercujemo nedelju dana :D

S ovim se slazem, mislim nije nemoguce da je tipa 10-20% tih kontrolora stvarno neki nadrkani tipovi koji oce da maltretiraju ljude, ali je sigurno velika vecina kojima je to nekakav, najcesce jedini izvor prihoda. Mislim da nije realno uporedjivati ih sa mafijaskim batinasima, jer mafijaski batinasi dobijaju dobru kintu za to sto rade, ovi to rade za tipa 30-40k dinara mesecno, a ne verujem da bi mnogo ljudi htelo da se aka za te pare da se svaki dan svadja s putnicima da ima drugu opciju.

jadan je taj izgovor. paralela sa mafijaškim batinašima stoji jer isto kao što batinaš može da radi legalan posao za manje para, tako i busplus kontrolor može da radi u kafiću/butiku/kiosku/pijaci za manje ili iste pare.

i uopšte taj argument "jebi ga, moram nekako da se prehranim" je smešan. treba biti u stanju i da se pogledaš u ogledalu.

Link to comment
Share on other sites

Bus Plus je meni isto ko Zelezara u sd, samo druga delatnost...

бус плус је буразерска шема за сисање свежег кеша, није бус плус ГСП.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

i uopšte taj argument "jebi ga, moram nekako da se prehranim" je smešan. treba biti u stanju i da se pogledaš u ogledalu.

Slazem se, i mene su cimali za komunalnu, i imao sam vezu za istu. Pre bih isao da pljackam banke, nego da radim kao komunalno govno.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

inb4 csb

Desilo mi se da me uhvati kontrolor bez karte, kad sam mu rekao daj da platim odmah dobijam odgovor:

"Ne moze, nesto me aparat zeza mogu posao da izgubim"

Rekoh mu da je to njegov problem i nastavih da se vozim bez karte :D

E sad nije mi jasno zasto bi on rizikovao nekog da izbacuje i pise nekakve opomene ako moze da mu se desi ovako nesto?

Dal imaju neki procenat od kazni koliko napisu ili sta?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...