Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

Sto se plata tice to je razlicita politika od firme do firme, ali sve cesce postoji taj fazon da ne sme da se prica o plati. Samim tim je vrlo tesko da neko i pretpostavi koliko je prosecna plata u nekoj firmi. Tipa kad sam ranije radio u CT-u meni plata bila oko 500-600 evra, znam da su ovi "gore" imali znacajno vise, dok su prodavci u prodavnicama imali tipa 200-300. Ali to meni ne daje nikakvu perspektivu koliko je prosek, po mom nekom shvatanju u tom momentu je prosek mogao biti oko 800-900, ali mozda je i 1500 ili 600, jebiga ne znam koliko su zaradjivali ovi drugi... Sa druge strane je u drzavnoj upravi to vrlo lako sracunati, ima mesto na kome je koeficijent (koji je javan) i pomnozeno sa strucnom spremom i sa godinama staza lako dobijes neto. Ono sto je problem je sto onda svi znaju plate svih i medjusobno se gloze zasto jedan ima vecu, a jedan manju platu - pogotovu zato sto se generalno svi trude da rade sto manje, pa je onda besmisleno da neko zapravo ima platu na osnovu ucinka, nego je koeficijent za njegovo radno mesto najcesce odredjen dobrim odnosom s nekim gore.

E sad, ako zanemarimo to da ti firma zabranjuje da pricas o plati ostaje pitanje zasto nece ovako otvoreno da prica o plati. Meni je tu vise fazon da je bezveze graditi neki autoritet na osnovu toga ako zaradjujes "puno" (uslovno receno), niti gledati s nipodastavanjem nekoga ko zaradjuje "malo". U smislu tipa sad ja diskutujem nesto s nekim ovde i ja kazem da zaradjujem 3k evra, a taj neko se isto ubi od nekog posla za 300 mesecno. I nekako odmah nismo na istom nivou. Ili sam ja na neki nacin pametniji, ili imam neke srece pa me usrao neki dobro placeni posao ili tako nesto. Kola i stanovi mi nisu reprezentativan primer na tu temu jer ne moraju direktno biti posledica licnih primanja - tipa neko moze da vozi dobra kola jer mu ih dovezao stric iz Nemacku na poklon, ili ima svoju gajbu u centru grada zato sto mu je ostavila pokojna baba-tetka. A neko drugi zivi sa kevom i jos 16 clanova rodbine u istom stanu jer jebiga nemaju gde drugde a sva rodbina mu nazalost dosla kao izbeglice odnekud. Samim tim taj iako zaradjuje dobro tipa ne moze da iznajmi sam svoju gajbu jer mora da pomaze i ostalih 16 clanova rodbine da zive koliko-toliko normalno.

Ali kad kazes "ja zaradjujem 1500 evra" to je nekako definitivna kategorija gde ce pola foruma da kaze "uuuuu koji burzuj, sto ga usralo i sl", a niko ne razmislja da tipa od toga pola ode na kredit za stan i da pomaze bolesnu ujnu iz Stepojevca i da mu ostane da zivi 300 evra mesecno. U tom smislu jeste malo pipavo i nezgodno izlagati koliko para zaradjujes jer onda moras da objasnjavas i druge aspekte svoje materijalne situacije samo da bi sebe stavio u kontekst u kome realno i jesi.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Мрзитељ:

Ето, о томе причам. Не би говорио јер је то тако:)

Мени је исто ''то тако'', али кад ми је нешто ''то тако'' онда га ја понабадам и причам и боли ме курац:) Ко што сам престао да куцам у дрво, а радио сам то:)

Иначе, изненадио ме овај фидбек, мислио сам да ће ми први следећи ко постује рећи ''због тога и тога'', онако нешто царски просто, да кажем аааааааааааааааааа јес јеботе

Овако изгледа нико ништа не зна, али људи имају трип да је плата приватна ствар јер је... плата приватна ствар.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Мислим, ја немам плату, али могу да вам кажем рецимо да ових дана радим две илустрације, једну за 130 и једну за 100 долара, генерално не добијам посла нешто много сада, али биће боље кад се нагрувам за близарде, а и пре, пошто сад немам факс. Ето, па злоупотребите:)

Pa da, nije problem reci, ali onda ja sad recimo pomislim "a kako ovaj covek sa 230$ mesecno izdrzava i zenu i decu i kupuje nov komp?". Mislim kapiras, to otvara mnoga, na ovom forumu realno nepotrebna i nebitna pitanja, pa zasto bi se onda ljudi upustali u to?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Duljo, da ljude nije sramota roga na kurcu, sve bolesti bi se lecile u startu. Ti koji pricaju o rogu na kurcu su u procentualno brojni kao i ovi likovi koji kazu "boli me kurac, radim u trafici i zaradjujem 12k".

Хиперболисо сам са примером, али знаш шта сам хтео да кажем. Мислим, брате, рур зна да си јео печурке и да си купио тај и тај ауто, где живиш, чиме се бавиш, како ти је тамо, који су твоји планови за будућност... о чему причамо ми, какве плате

Pa da, nije problem reci, ali onda ja sad recimo pomislim "a kako ovaj covek sa 230$ mesecno izdrzava i zenu i decu i kupuje nov komp?". Mislim kapiras, to otvara mnoga, na ovom forumu realno nepotrebna i nebitna pitanja, pa zasto bi se onda ljudi upustali u to?

Па помисли. А ако ти није јасно, питај ме, можда је решење просто... рецимо да под ''ових дана'' милим на ових дана:) Или да радим на трафици. Или да живим са мојима. Или да немам жену и децу:)

мислим, то можеш да кажеш за ама буквално сваку изјаву и свако питање упућено на конто те изјаве.

А и пример није добар да се тако развлачи. Ја сам дошо и реко без разлога, па је мало тупаво, нема контекста за разговор.

Ако кажем да имам питона, бар пет људи капирам да ће да помисли да нисам нормалан. Али стварно. Па људи пишу да имају питоне.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Duljo, fora sa rogom na kurcu je faktor hipohondarstva. Ti moras ispricati da se umiris ili nadjes lek za rog na kurcu. Rog na kurcu nije normalan, od roga na kurcu znaci potencijalnu bolest od koje se umire. Jeste rog na kurcu intimniji, ali smert! Sa druge strane, nisam nikad cuo nijednog rurovca da je rekao da ima hemoroide - od njih se ne umire, privatna je stvar pa nece ispricati.

I tu dolazimo do onog sto je Rebs rekao, kompleksi.

Link to comment
Share on other sites

Ali kad kazes "ja zaradjujem 1500 evra" to je nekako definitivna kategorija gde ce pola foruma da kaze "uuuuu koji burzuj, sto ga usralo i sl", a niko ne razmislja da tipa od toga pola ode na kredit za stan i da pomaze bolesnu ujnu iz Stepojevca i da mu ostane da zivi 300 evra mesecno. U tom smislu jeste malo pipavo i nezgodno izlagati koliko para zaradjujes jer onda moras da objasnjavas i druge aspekte svoje materijalne situacije samo da bi sebe stavio u kontekst u kome realno i jesi.

Има смисла. Међутим, нисам скроз задовољан:)))

Просто, фали ми то ''нешто'', то нешто где је та прича баш табуисана, значи није фазон ''па не бихбаш'' или тако нешто, него је табу, просто речено. Ето видиш да има људи који не би причали а не знају зашто. Ти си дао елаборат зашто сматраш да је то тако, али пола људи просто аутоматски то прихвата као бонтон.

А и ставио си све у контекст заправо расправе о платама. ''ја кажем па ти кажеш па он каже''. То је ипак специфична ситуација мало.

Duljo, fora sa rogom na kurcu je faktor hipohondarstva. Ti moras ispricati da se umiris ili nadjes lek za rog na kurcu. Rog na kurcu nije normalan, od roga na kurcu znaci potencijalnu bolest od koje se umire. Jeste rog na kurcu intimniji, ali smert! Sa druge strane, nisam nikad cuo nijednog rurovca da je rekao da ima hemoroide - od njih se ne umire, privatna je stvar pa nece ispricati.

I tu dolazimo do onog sto je Rebs rekao, kompleksi.

Океј, заборави рог на курцу. Ош да питамо ко је кад дрко последњи пут? И како је дрко и уз који рнић ако је уопште гледао рнић.

Има осам од десет људи да одговори, а и ова двојица ако их смориш да су геј што неће.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па то нешто мало су комплекси, више или ниже вредности. Можда је неко истрипован, па храни тако свој его, као није битно колико зарађујем, АЛИ ПУНО ЈЕ, ЈА ЗАРАЂУЈЕМ ИНАЧЕ МНОГО, али нећемо о томе, кк. Мени су Трупер и Хајли у том фазону.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Aj ovako, pokušaću neku dublju analizu sad :)

Zašto ne želim da kažem kolika mi je plata kada mi to pitanje postavi osoba X (znači nema veze da li je RUR ili RL):

- Zato što mi je plata premala/prevelika, kompleksi - NE

- Zato što se bojim da će da me oplačka/traži pozajmicu - NE

- Zato što se bojim da ću dobiti otkaz jer moja firma zabranjuje da se priča o tome - NE

Ali ako je ta osoba X komšinica koja visi na prozoru 24/7, koja mojoj kevi u prodavnici u 7 ujutru govori prilče tipa "Komšinice, vaš sin je došao kući u 5 ujutru sinoć" na šta ova njoj odogovori "a šta ste vi radili na prozoru u to doba?" :), onda je razlog jednostavan- ZBOG DA JEDEŠ GOVNA :D I takve obično istrolujem sa odgovorom tipa "zarađujem 12k dinara, teško je." ili tako nešto...

Link to comment
Share on other sites

Океј, заборави рог на курцу. Ош да питамо ко је кад дрко последњи пут? И како је дрко и уз који рнић ако је уопште гледао рнић.

Има осам од десет људи да одговори, а и ова двојица ако их смориш да су геј што неће.

Da, ali nemas se sta kompleksirati sto drkas na Dzenu Hejz. Ako neko drka na Krakena koji jebe shemale-a sigurno nece reci jer se kompleksira.

Edited by ducky
Link to comment
Share on other sites

Ребел:

Па ти сад правиш рачун без крчмара.

А друго, евидентно је да је тај трип о причању о платама присутан генерално и да имаш гомилу људи који ''неће о томе'' а не знају зашто. Оно, да немају трип да не треба то причати, причали би.

Da, ali nemas se sta kompleksirati sto drkas na Dzenu Hejz. Ako neko drka na Krakena koji jebe shemale-a sigurno nece reci jer se kompleksira.

Циљао сам на приватност трипа, не на комплексе.

А рецимо за питона оно што сам рекао?

И, битна ствар за овај твој одговор: шта је кракен, а шта је џена у платама? Мислим, океј, зарађујеш милион евра, па се трипујеш да ће људи другачије да се понашају са тобом и шта све не, исто и ако радиш за сто евра... али ако зарађујеш осамсто,шта? Али опет нећеш рећи

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Dulio, ukratko, imao sam loše situacije ranije sa određenim ljudima, i sa pozajmicama, i sa tim nekim prebacivanjima ili diskusijama gde se vrati priča na pare

Dalje, sa neke privatne strane, moji dok se nisu razveli (a to su baš zakrvili tako da ja i dalje ne pričam sa ćaletom punih 10 godina), su se stalno svađali oko para i ceo život se bazirao na jebenim parama, a nisu posvetili pažnju pravim problemima koji su im sjebali brak.

Ne mogu da sakrijem auto, ili da putujem i imam skuplji telefon, ali ni ne želim iz tih stvojih tripova da svi znaju koliko zarađujem.

@Rebel:

Jesmo, u tom smo fazonu, lečimo komplekse, a ti si bedna sirotinja i pišamo po tebi. Šta ćemo sad?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Aj ovako, pokušaću neku dublju analizu sad :)

Zašto ne želim da kažem kolika mi je plata kada mi to pitanje postavi osoba X (znači nema veze da li je RUR ili RL):

- Zato što mi je plata premala/prevelika, kompleksi - NE

- Zato što se bojim da će da me oplačka/traži pozajmicu - NE

- Zato što se bojim da ću dobiti otkaz jer moja firma zabranjuje da se priča o tome - NE

Ali ako je ta osoba X komšinica koja visi na prozoru 24/7, koja mojoj kevi u prodavnici u 7 ujutru govori prilče tipa "Komšinice, vaš sin je došao kući u 5 ujutru sinoć" na šta ova njoj odogovori "a šta ste vi radili na prozoru u to doba?" :), onda je razlog jednostavan- ZBOG DA JEDEŠ GOVNA :D I takve obično istrolujem sa odgovorom tipa "zarađujem 12k dinara, teško je." ili tako nešto...

Mi pricamo o generalnom tripu zasto je plata tabu, a ne sto ti drkas komsinicu na pendzeru.

Link to comment
Share on other sites

Pa i ja sam pokušao da iz svog primera dođem do odgovora na to pitanje, jer ja sam jedan od ovih o kojima Doolio priča, koji ne govore o tome a ne znaju zašto je to tako.

nebitna je komšinica, pročitaj moj post bez tog dela ako ti baš toliko smeta... i onda se opet vraćamo na početak - a to je da i dalje ne znamo ZAŠTO :)

Edited by Mrzitelj
Link to comment
Share on other sites

Politika negovorenja plata vazi i kod mene

Ali najveci lol je sto riba koja radi u obracunskom a ima najmanju platu zna plate cele firme lol

Ionako vremenom svi sve saznaju.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pa i ja sam pokušao da iz svog primera dođem do odgovora na to pitanje, jer ja sam jedan od ovih o kojima Doolio priča, koji ne govore o tome a ne znaju zašto je to tako.

nebitna je komšinica, pročitaj moj post bez tog dela ako ti baš toliko smeta... i onda se opet vraćamo na početak - a to je da i dalje ne znamo ZAŠTO :)

Ok, izbrisao sam deo za komsinicu:

Zašto ne želim da kažem kolika mi je plata kada mi to pitanje postavi osoba X (znači nema veze da li je RUR ili RL):

- Zato što mi je plata premala/prevelika, kompleksi - NE

- Zato što se bojim da će da me oplačka/traži pozajmicu - NE

- Zato što se bojim da ću dobiti otkaz jer moja firma zabranjuje da se priča o tome - NE

Ne vidim ni jedan odgovor za DA. Daj nesto sto je DA, a nije dosadna komsinica.

Link to comment
Share on other sites

Pa i ja sam pokušao da iz svog primera dođem do odgovora na to pitanje, jer ja sam jedan od ovih o kojima Doolio priča, koji ne govore o tome a ne znaju zašto je to tako.

nebitna je komšinica, pročitaj moj post bez tog dela ako ti baš toliko smeta... i onda se opet vraćamo na početak - a to je da i dalje ne znamo ZAŠTO :)

jebi ga daki, i ja bih voleo da znam... možda da pokušam da kažem da je komšinica=okolina, i da se donekle složim sa Zverkom, mada u principu mene zabole šta pričaju, tako da nije ni to :(

Link to comment
Share on other sites

@Rebel:

Jesmo, u tom smo fazonu, lečimo komplekse, a ti si bedna sirotinja i pišamo po tebi. Šta ćemo sad?

Па ништа, ја сам лепо рекао да си искомплекисран. Ево сад буквално пројектујеш свој комплекс, а да тога ниси ни свестан. Ти мислиш да то што се гадиш некоме због те надобудности, због проклетог новца, произилази из тога што он нема новац и жели да буде на твом месту и мисли да си ти крив што није ту где си ти. Која црна бедна сиротиња, мислим лол. Истина је да пишаш, ал самом себи у уста, као и сваки искомплексирани лик и несигурна лезбејка.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

jebi ga daki, i ja bih voleo da znam... možda da pokušam da kažem da je komšinica=okolina, i da se donekle složim sa Zverkom, mada u principu mene zabole šta pričaju, tako da nije ni to :(

Pa najteze je priznati sebi da imas kompleks :tf:

Edited by ducky
Link to comment
Share on other sites

Па ништа, ја сам лепо рекао да си искомплекисран. Ево сад буквално пројектујеш свој комплекс, а да тога ниси ни свестан. Ти мислиш да то што се гадиш некоме због те надобудности, због проклетог новца, произилази из тога што он нема новац и жели да буде на твом месту и мисли да си ти крив што није ту где си ти. Која црна бедна сиротиња, мислим лол. Истина је да пишаш, ал самом себи у уста, као и сваки искомплексирани лик и несигурна лезбејка.

ma skroz si me pročitao, pametnice naša. Sad nastavi da se proseravaš kod nekog drugog, ok?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...