Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

ne znam daki sta da ti kazem. Covek je na mestu "programera" a sta sad od skole ima ima i ljudi sa doktoratom a ima i priucenih (vudu). Nisam mislio nikog da vredjam podelom na "inzenjere" i "programere" vec je firma organizovana tako da je vecina jedinki koja zaradjuje (tu gibanica nije ohahaoahao) podeljena na dve velike celine : sistem integraciju (ja) i software dev. (kolege programeri)

Aha, to je onda vasa interna podela :)

Link to comment
Share on other sites

Ko je bre priučen, programiram od četrnaeste godine

konju mislio sam na tvoj hejt ka priucenim web programerima

Поставили су те ђаконије како би вам олакшали рад, а када узмете да их користите смарају вас?

realno i da i ne. fora je sa xboxom sto niko ne sme da ga takne (vec 3 godine) jer menadzment (pravi, ne buranija hehehahehlol) gleda direktno na atrijum gde je xbox i onda niko nema muda. stoni tenis/teretana i tako to je za afterwork

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Realno, vozis juga i radis na linuxu, kakav si ti to programer!

Kaskaji se dobija kad se apgrejduje na MS platformu :)

realno i da i ne. fora je sa xboxom sto niko ne sme da ga takne (vec 3 godine) jer menadzment (pravi, ne buranija hehehahehlol) gleda direktno na atrijum gde je xbox i onda niko nema muda. stoni tenis/teretana i tako to je za afterwork

Pa to jeste malo problem o kome je Mohi inicijalno pricao, a to je svest nasih ljudi, tacnije menadzmenta pre svega. Poenta "Google" radnog prostora nije samo da im ubacis X box i lazy bag, nego da stav menadzmenta bude "jebe mi se sta radis na poslu sve dok postizes rezultate". U smislu da je normalno da neko dodje i tu pici X-box 3 sata svaki dan i ako postize svoje ciljeve da svakoga boli d kad je dosao na posao i koliko je sedeo za kompom, a koliko za X boxom. To je sustina, a sam X box je sminka.

Edit: Primera radi kad sam bio u Kini sam bio sokiran cinjenicom da njima radnici (ne ono zidari, nego dizajneri, rade ljudi After Effects, Nuke, ozbiljnu obradu video materijala), zive u firmi. Imaju tipa tamo svoje sobe, spavaju u krevetima na sprat, tusiraju se u kompanijskom wc-u/kupatilu. Tipa svaki put sam se tripovao kad odem u wc da ne prekinem nekoga u tusiranju [:D] Ali sa druge strane njima je tamo obezbedjena i hrana i kad je rucak cesto i gazda firme sedi sa svima njima (i nama strendzerima takodje) dole i svi klopaju zajedno. A taj gazda je ono momak koji ima jos 6 firmi, pun para i ostalo, ali mu nije nenormalno da jede tu sa radnicima, da se zezaju, ovo, ono. Deluje mi da je kod nas tako nesto nezamislivo, pogotovu na nivou nekog gazde koji "obrce veliku lovu". Tako da je i ta korporativna kultura subjektivna stvar, to sto je neki tamo Google sad nama neki ideal ne znaci da je sve tamo bajno i krasno, kao sto znaci da ni ovi u Kini nisu neki robovlasnici.

Edited by Zwerko
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

vlasnici moje firmi cesto klopaju u menzi. ali niko ne strepi od njih (neverovatno kulturan i fin i prijatan bračni par, ono skidam kapu) nego od kauboja :tf:

znam ja btw sta mohi prica, sve to stoji, samo je vazan stav u glavi. ja nisam nesto preterano druzekjubiv u smislu da idem na joge, team buildinge, izlaske sa firmom, zabole me kara dok god stize redovno plata i dok imam sta da radim. jebe mi se za lazy bag, dok god me ne smaraju.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pa i to je donekle stvar top menadzmenta - atmosfera u firmi ne bi trebalo da bude takva da postoje neki mid-level zealoti koji ce ono ispricati direktoru da si danas zakasnio 3 minuta da bi dobili neki tamo mali plusic.

A i ovo sto sam pricao za kineze sam malo pogresno opisao - to njihovo nije tipa menza pa svi sede za odvojenim stolovima, svi zapravo sede za jednim velikim stolom i to deluje kao neki veliki porodicni/slavski rucak kod nas. Meni je to bilo mnogo simpa, doduse ono sa tusiranjem u wc-u mi je bilo mnogo uzasno :) Naravno to je primenjivo na firmu koja ima ~30 zaposlenih, ne radi za one od 5.000.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

hey, kod mene izbacuje nešto drugo! Moraću da reportujem bag.

edit:

Ali izgleda da je UI-related bug, pošto bi obično trebalo da bolduje search query unigrame u rezultatima, a kod tebe je boldovao Qashqai iako si očigledno ukucao "džip" u search!

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

meni nije jasno u cemu je problem za programiranje binga i cemu toliki pisao? zar je tolko tesko staviti pointere ka google-u?

Pa i to je donekle stvar top menadzmenta - atmosfera u firmi ne bi trebalo da bude takva da postoje neki mid-level zealoti koji ce ono ispricati direktoru da si danas zakasnio 3 minuta da bi dobili neki tamo mali plusic.

kauboj je top ali nije vlasnik :tf:

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

kod mene mahom ne. nazalost

zato jer oni programeri koji su valjali su pobegli iz pexima odavno :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

to je sasvim ok pitanje za javnu objavu

Kili ne znam u cemu je tvoj problem pitanje se odnosi na prosecnu platu sto je nesto sto je vrlo poznata stvar. Nisam trazio ni od koga dami kaze koliko on sam zaradjuje sto bi bilo nepristojno. Samo sam hteo da znam koliko ta firma placa od prilike svoje zaposlene i kako se krecu plate sto je po meni sasvim ok za javnu objavu.

Link to comment
Share on other sites

Ја рецимо никад нисам капирао тај трип са непитањем за плату и неодговарањем на то питање:) Мислим, не идем около и питам људе колка им је плата јер ме боли курац (осим ако би постојао разлог да питам), али мени је све то лол. Осим ако нешто не пропуштам, осим дама се не пита за године фазона, ал капирам да смо сви овде довољно наши да питамо даму за године.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Jel f4ts0 kolika je prosecna plata programera kod vas bruto, zivo me zanima :)

Како мислиш да ће ти рећи неко колика му је бруто плата у Србији где се све на нето обрачунава :))

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

prosto, pomnozi neto sa 1.61

dei, male su [plate vecini kad pocnu, posle rastu. Ali mislim da su plate programerima kod mene u globalu losije malo. Zasniva mi se na relkla kazala iskustvu.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Kili troluje, trebalo bi da dobije warn. U potpunosti se slazem sa De1jem i Duljom, i mene nervira taj trip sto ljudi misle da to treba biti neka uber tajna.

Ono sto mene zanima je kolike su bruto/neto plate u MS-u. Ako trupi vidi nek se javi. Jedan lik ovde me ubedjuje da hoce da ide iz Ciriha za BG jer "ima drugi koji je tek poceo da radi u MSu i zaradjuje 2500 eura".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...