Jump to content

Šta sa devizama i/ili štednjom, u svetlu propasti evra?


Recommended Posts

U dinarima?!

da.

Od sad radim sve suprotno od onog što Draško kaže kad su u pitanju finansije [:D]

ja ću tebe ipak da poslušam kad su u pitanju nule i jedinice.

 

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Od sad radim sve suprotno od onog što Draško kaže kad su u pitanju finansije [:D]

+  na sledecim izborima sve suprotno od onoga sto on i Rami kazu :DDDD

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

сви да скину главе на врху брда и пусте их низбрдо - свако би за својом потрчао.

 

и још: мишљење је као гузица - свако има своје.


+  na sledecim izborima sve suprotno od onoga sto on i Rami kazu :DDDD

следећих избора нема, ово су били последњи избори.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

сви да скину главе на врху брда и пусте их низбрдо - свако би за својом потрчао.

 

и још: мишљење је као гузица - свако има своје.

следећих избора нема, ово су били последњи избори.

ako nisam skapirao dublju poentu, mislio sam na one za cetiri godine :D Valjda cemo biti i dalje ovde :)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

из неког разлога нисам видео линк. мислио сам да питаш за ову претходну расправу о биткоинима.

 

:)))))

 

ценим да је довољан одговор то да већ 7 година уплаћујем месечно у приватни пензиони фонд.

 

gde uplacujes ako nije tajna? :)

Link to comment
Share on other sites

i sad su domaći, jer su domaće pravno lice. sve "strane" finansijske institucije su zapravo domaće, ali u stranom vlasništvu. stranom finansijskom organizacijom bi se mogla nazvati samo ona koja nije registrovana kao pravno lice u Srbiji, već je registrovana u inostranstvu, a u Srbiji posluje preko filijale. filijala nije pravno lice. u postupku pristupanja EU se od nas zahteva da omogućimo strancima da uspostave ovakav model, što je nepovoljno za Srbiju. ali da ne davim: Zverko samo ne zna po običaju, pa se smeje ispadajući još gluplji.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa bili su domaci ako uplacuje vec 7 godina.. dat zwerko :)

 

Pa domaci su bili samo ako koristimo ovu Draletovu definiciju zato sto su domace pravno lice, tacnije samo formalno. Isto tako je Fiat srpski proizvod koji ce to biti sve dok se to isplati nekome u Italiji, ali daj da kupujemo 500L jer je domaci :)

 

A Delta Generali dobrovoljni penzijski fond je osnovan pre nesto vise od 7 godina sa 100% vlasnistva Delta Generali osiguranja, a koji su jos ranije kupljeni od stranaca. 

 

Edit: A pritom Debeli dobro zna nasta sam ja mislio pod domacim penzionim fondom nego se pravi blesav da bi ispalo da je patriota  [:D]

Edited by Zwerko
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

drale djenerali penzija drug! o/

 

 

inace prakticno pitanje (kapiram da je na njega odgovoreno jedno petnaest puta u ovom threadu al da refreshujemo):

 

trenutno nemam predstavu sta bih uradio sa parama koje stedim. Ne bih jos uvek da ulecem u kredite sa stanovima, a suma je daleko od one kojom stan moze da se iskesira ceo.

 

Ima li smisla praviti neku orocenu stednju? podeliti malo u EUR malo USD?

 

Ili jednostavno kupovati akcije proizvodjaca marihuane u drzavi Kolorado posto su sad legalizovali sve?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...