Jump to content

Потпуна заштита компа?


VoOdoO_MaN

Recommended Posts

Користим Win7 уз Авиру 2012 која није успела да ме потпуно заштити. Заправо украли су ми два имејл налога за исплату новца на којим имам регистроване неке премијум налоге.

Сва срећа, осим тих мејлова, никаква штета није баш учињена за сад, али свеједно нисам успео потпуно да решим и да очистим комп иако сам пробао и са Авиром и ЕСЕТ-ом да све склоним.

Пошто сад подижем нов систем, занима ме која је ваша препорука за комплетну заштиту?

Која комбинација софтера би требало да гарангтује барем 90% да неће слична ствар да се деси.

Хвала унапред на сугестијама!

Edited by Mr.Minus
  • Downvote (-1) 1

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

da, i ja sam hteo da preporucim mozak. u slucaju da zakaze, i avg free + malwarebytes ok rade posao uz minimalno paznje.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Pored mozga, evidentno, kapiram da je najbolje imati neku zaštitu/kontrolu USB-ova koji se štekaju u sistem, imam utisak da odatle najčešće dolazi koješta. Internet su kao "sredili" novim browserima, nije više vreme IE5 i to, pa dokle god ne ideš po ko zna kakvim sajtovima, manje-više si ok. Sad, ne znam šta bi u smislu USB-a moglo da se uradi pored nekog AV-a koji ga skenira i tipa ne pušta dok ga ne proveri (pišem iz glave, ne znam da li postoji tako nešto).

A uvek možeš da pređeš na OS X, ionako si DJ!

Link to comment
Share on other sites

http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php

unbiased rezultati sigurnosnog sofwtare-a. ja sam vec 7 godina na outpostu i nikad mi nista nije proslo.

Prava zastita podrazumeva odlican firewall (je l' tako igore?) i da se ipak razumes u kompIjutere.

Uvek mozes da kupis serversku masinu, turis ISA na nju i budes hepi do kraja zivota ;)

Link to comment
Share on other sites

Workstationu iza bilo kakvog adsl/cable rutera (za neuke ne usb nego utp kabl) ne treba nikakav firewall da ga zastiti od opasnosti sa interneta jer nije ni vidljiv sa istog. Firewall tu sluzi da kad virus vec udje ne moze da salje dalje po netu sto je vec jedan korak vise nego sto zelis.

Sto se tice ISA-e, jedino ako si toliki zilot da mislis da bilo sta sto je mikrosoft napravio moze da nema rupu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php

unbiased rezultati sigurnosnog sofwtare-a. ja sam vec 7 godina na outpostu i nikad mi nista nije proslo.

Prava zastita podrazumeva odlican firewall (je l' tako igore?) i da se ipak razumes u kompIjutere.

Uvek mozes da kupis serversku masinu, turis ISA na nju i budes hepi do kraja zivota ;)

roflmao, unbiased :) ok, ako tako gledamo, ja sam 5 godina na Nod32 i nikad mi nishta nije proshlo a po ovim "unbiased" istrazivanjima ESET je kurac :)

Link to comment
Share on other sites

Imam Aviru već nekoliko godina. Zadovoljan.

Ali opet, nema tog antivirusa koji će te zaštititi od potrebe da se klikće na glupe linkove, kad neko izigrava "beta testera" kreka za igru koja je izašla pre minut i po, i ko i dalje traži slike golih žena i klikće na razne galerije :D

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

imam i ja aviru i NAT adresu i nikad nisam imao nikakve probleme

OSIM naravno sto su mi krali wow acc, ali tu nije bilo leka do autentifikatora.

bukvalno nekih mesec dana u pre-authenticator fazi, kako se ulogujem na eu.battle.net meni ukradu acc, i od kuce i sa posla i iz firefoxa i iz opere :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pored mozga, evidentno, kapiram da je najbolje imati neku zaštitu/kontrolu USB-ova koji se štekaju u sistem, imam utisak da odatle najčešće dolazi koješta. Internet su kao "sredili" novim browserima, nije više vreme IE5 i to, pa dokle god ne ideš po ko zna kakvim sajtovima, manje-više si ok. Sad, ne znam šta bi u smislu USB-a moglo da se uradi pored nekog AV-a koji ga skenira i tipa ne pušta dok ga ne proveri (pišem iz glave, ne znam da li postoji tako nešto).

A uvek možeš da pređeš na OS X, ionako si DJ!

Па управо са екстерног харда сам и покупио то срање, али свеједно мораћу сад да видим све да очистим и да ставим неки USB скенер.

Покушаћу Avira + Malware Bites па ћу видети да ли још нешто треба.

Такође ме занима како је најлакше направити Windows бекап диск? Желео бих да имам све инсталирано са програмима на једном диску и кад ми се ово зезне да само вратим на првобитно стање. :)

  • Downvote (-1) 1

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...