Jump to content

Conan is back


Recommended Posts

a pazi na sta je licio chris hemsworth

Thor-IronMan-ChrisHemsworth.jpg

a onda je postao ovo

ChrisHemsworth-Thor-03.jpg

plus, jedina zapazena uloga pre thora mu je bila kao kirkov cale na 2 minuta u star treku.

takodje, kad se setim, kolko sam bio uveren da ce tobey maguire biti uzasan spajdi, pa mi je ispao do jaja (u kecu, barem).

takodje, isto sam bio uveren da ce ryan raynolds biti dojajan green lantern, a ispao je uzasan (nisam gledao film, al sam video dovoljno slika i klipova, uzas blagi).

zato se sad trudim da se uzdrzam i da ne serem previse o izborima glumaca dok ne vidim sam film, ili barem malo vise materijala oko filma.

ono, sve se nadam da su producent i reziser znali sta rade, jebo ih ja, a i valjda je momoa uspeo da ih donekle ubedi svojom izvedbom da zna sta radi.

a mozda su i samo rekli "e, ovaj lici" i to je to :D nadam se da ne, al jebiga, ne znam, tj. nisam video dovoljno da bih doneo neki konkretniji stav.

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

PS: i ovom hemsworthu fali na podlakticama i verovatno na nogama jos misica da bi licio vise na konana ali je i dalje za momou petica u glavu. Sto je najgore i u faci sa malo sminke je vise konan nego momoa.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ал овај Хемсворт је харизма +5 и то је оно што га је направило готивним у Тору и цео филм је симпатичан иако је стандардно глуп ко курац. Сад ја не знам јел су они били у фазону ''лол плави нагруванко, може'', па их је усрало да је лик цар или они ипак имају неки готиван процес при кастингу. Ја сам Момоу видео једном и то је у ГоТу било на десет секунди (јер сам гледао само две епизоде), тако да не могу ништа да причам о његовој појави, али свакако му то дође најбитније. Погледајмо Хјуа Џекмена као Вулверина, лик је цар зато што је цар иако да му видиш фотку, у животу га не би замислио ко Вулверина, а и кад видиш филм, сконташ да то није дрвосеча Вулверин већ нека лајт шаљивџија верзија, ал ти је до јаја и вози те.

Е сад, мени нови Конан делује као фејл због разних ствари, а Момоа ми је потпуно небитан у овоме што сам ја видео, тј. мислим да би другачији кастинг променио квалитет филма за тачно 0%. Оно што ми се не свиђа у филму (пренатрпаност, нема грити трипа, сувише мат пејнтинга - примереније некој Алиси из земље чуда, превише различитих сетинга, превише различити и чисти ликови, премодерна режија, принц оф персија једење гована итд.) нема везе са Момоом.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

to je zato sto decak simerijanac vredi kao 3 pikta !

cannot agree more!

plus, mora nešto da ima u krvi da bi bio dobar ratnik, a ne samo da okreće točak. Sa okretanjem točka bi bio dobar kovač :)

dobar tekst na linku, Mr. N, a i oni ostali, što imaju linkovi za njih na kraju pomenutog teksta.

Link to comment
Share on other sites

e da, za dulia i koloritet filmova, stalno zaboravim da prokomentarišem to, no to ti je deo današnje realnosti, dule

Vecina stvari koje je ovaj lik napisao je potpuni BS!!! I napisano je tako da vecina ljudi koji se ne razumeju nimalo u proces posle ovoga kaze - au brate, kako je ovaj lik pametan, otvorio nam je ochi...

Shto se color correctiona tiche, on se menja svake godine. Proshle godine je bilo popularno imati Blue in the dark, Green in the midtones i Yellow in the light. Color correction se radi za pare i uvek zavisi od rezisera i kamermana, a ne od nekih holivudskih pravila. Svake godine se nadje reziser koji izmisli neki novi fazon za CC, pa ga onda svi kopiraju. A blue-orange tema se chesto koristi zato shto je prijatna kombinacija za vecinu ljudi. Ne zelite da vidite kako izgledaju filmovi bez CC-a, mada se slazem da neki preteruju sa ubijanjem normalnih boja.

A ovaj deo:

The reason is technical: The 3D conversion darkens the image a lot as a function of the process. You lose light both when converting the film, and then from the glasses, meaning you essentially make a bright film overcast and render a dark film impossible to see. So if a film was dark to begin with, like The Last Airbender, turns into a murky mess.

ARE YOU FUCKIN' KIDDING ME?!?!

Prime Focus je radio konverziju Last Airbender za 8 nedelja! Da bi shvatili koji kvalitet se dobija za 8 nedelja, evo vam primer - Konana je radilo 10 kompanija, moj studio je jedan od poslednjih koji je krenuo da radi na filmu i mi smo radili 14 minuta 4 meseca, dok su ostali studiji (ukljuchujuci i PF) radili svoje delove po 4-6 meseci.

Pri konverziji se nishta ne zatamnjuje, chak se ne radi ni CC, tako da je ovaj lik totalni laik i guru wannabe...

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Добро тај лик, али моја поента је да постоји ''погрешно претеривање''. Дакле, Спилберг је у Рајану претерао са контрастом, смањеном гамом и десатуризацијом, али је то испало блатњаво и до јаја, рат је срање лево десно.

Чак и исте ствари могу да се ураде другачије, нпр. Балрог и Гандалф имају стандардну шему са комплементарним бојама (плава и наранџаста у овом случају), Балрог гори, а Гандалф има плавичасту баријеру. Међутим, сасвим је океј. Са друге стране, ако имаш плаво небо из тубе и наранџасту експлозију из тубе, не може бити добро ни у Шреку, а камоли у Конану. Једноставно је превише из те тубе и, ма колико било скупо, увек ће личити на Валери Ајронс Протекшн експлозије.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Дакле, Спилберг је у Рајану претерао са контрастом, смањеном гамом и десатуризацијом, али је то испало блатњаво и до јаја, рат је срање лево десно.

Pa nije preterivao pa je ispao dobar outcome, u startu se išlo na takav prikaz.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Да, да, него кажем претеривао у смислу да није реална фотографија, не да је претерао у односу на оно што је хтео. Хтео сам да кажем да претеривање може да испадне добро и ефектно ако се уради како треба и у правом смеру.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Е, јесте стварно, шта год да напишем и како год да напишем, делује ко да серњам нешто у Топлици, чак и гето фазон.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Fora je u tome shto oni uzmu CC koji rade za 2D verziju i tupo ga primene na 3D verziju. A poshto naochare pojedu i do 80% svetla projekcije - go figure! Treba jednostavno raditi svetliju 3D verziju i to je to. Pri konverziji se nishta ne menja u boji, jednostavno se objekti pomeraju u zavisnosti od njihovog polozaja u prostoru. Otkuda tim ljudima ideja da se neshto zatamnjava, nemam pojma...

edit:

Evo e-maila od danas ujutru:

It's official, we approved all the reels today at Company 3.  There are still a few technical steps to get to the final product, but barring any bizarre technical issue, the 3D conversion for Conan the Barbarian is delivered!


I want to extend a personal THANK YOU to your entire team for all their hard work and dedication to the project.  The film looks great and the producers are all very pleased with the final product.


I hope you're all proud of your contributions to the film and I look forward to the opportunity of working with you again.

Napisao ga je inache ovaj chovek:

http://www.imdb.com/name/nm0414403/

It's official, po prvi put u Srbiji i Rusiji je zavrshena konverzija holivudskog filma. Treba da budete ponosni poshto je malo zemalja u svetu koje to rade za Holivud. Ja znam da sam ponosan na ljude koji su radili na filmu i zasluzili su da budu u credits.

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...