Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Recommended Posts

одгледах онај кратки цртани, са Црним фрејтером... и не видим какве то има везе са филмом. мислим, типична је прича о проклетом, античка трагедија у нарацији једног шмекера, Роршах на једрима, и? и шта?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

одгледах онај кратки цртани, са Црним фрејтером... и не видим какве то има везе са филмом. мислим, типична је прича о проклетом, античка трагедија у нарацији једног шмекера, Роршах на једрима, и? и шта?

Ako ga gledaš uporedo sa filmom (kao što ga klinac na trafici čita kroz ceo strip) Freighter je metaforički prikaz Watchmena - svakog sa svojom agendom koju gura bez osvrtanja na posledice akcija. Služi i kao predskazanje mračnog završetka gde će metode koje su primenili progutati sve pozitivne stvari kojima su stremili.

U svakom slučaju je mnogo jači doživljaj kada se radnja Freightera odvija paralelno sa Watchmenima

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

Underworld: Rise of the Lycans

http://www.imdb.com/title/tt0834001/

Nakon OK prvog dela i razočaravajućeg drugog, ovaj treći je prijatno iznenađenje. Ceo se dešava u prošlosti i predstavlja objašnjenje onoga što se dešavalo u prva dva. Nema riba u lasteksu, kožnih mantila, bulet tajma i drugog izanđalog holivudskog preseravanja. Samo srednji vek, mačevi, dvorci itd. Sat i po traje, nije ni dugačak. Preporuka.

Underworld.Rise.of.the.Lycans.720p.BluRay.x264-CROSSBOW

Link to comment
Share on other sites

The Red Chapel

bfwge.jpg

Interesantan dokumentarac o trojici Danaca koji prerušeni u pozorišnu trupu snimaju život u Severnoj Koreji. Ono što čini posebno zanimljivom priču je kontrast učesnika: Sa jedne strane je režiser koji je na svetom krstaškom pohodu podrivanja zlog režima ne birajući pritom sredstva. Naspram njega je režim koji pokušava da navodnu kulturnu razmenu pretvori u propagandni trijumf, a između dve vatre se nalaze dva danska komičara korejskog porekla, od kojih je jedan hendikepiran, koji se u prvi mah podsmevaju režimu, ali kako vreme prolazi sve više im je nelagodno zbog beskrupuloznosti režisera.

Film ne nudi konkretne dokaze o životu u Severnoj Koreji, ali poseduje dovoljno materijala o interakciji sa njenim stanovnicima da se izvuku jezivi zaključci.

Link to comment
Share on other sites

Waste Land

QgHYl.jpg

Još malo Slobodne zone :)

Trogodišnji eko-dokumentarac o najvećoj brazilskoj deponiji, ali ujedno i potresna priča o ljudima na dnu lestvice društva, ljudima koji tu rade kao sakupljači sekundarnih sirovina, i umetniku koji želi da skrene pažnju na njihovo stanje pravljenjem umetničkih dela od otpada.

Topla preporuka.

Link to comment
Share on other sites

MARGIN CALL

margin-call-poster.jpg

Vanserijski dosadno, ali na svu sreću stvar u velikoj meri izvlači izvanredna gluma (pre svih Pol Betani koji konačne ne deluje kao robot, a i Kevin Spejsi deluje mnogo bolje nego u većini drugih filmova). Priča o finansijskoj krizi unutar velike korporacije kao takva je oke zamišljena, uz neke zanimljive detalje (cela radnja filma se odvija u toku jedne noći, i dobro je dočaran taj "oh, fuck" momenat u ponašanju top CEO-a firme kojima se dešava upravo ono što su oni radili svojim potčinjenima), ali film, pored prespore i slabo fokusirane radnje, pati i od lošeg povezivanja sa gledaocem koji iz nekog razloga treba da saoseća sa vrhunskih egzekjutsima koji će, buhuhu, ostati bez svojeg milionskog posla (uz otpremnine dovoljne da traju do kraja života ako se malo smanji doživljaj u trošenju).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Setup

My, my, my... ni pod tackom razno! Ne znam zasto sam se nadao da ce bar da lici na prosecnu

akciju za mozak na pasu, ali nije ni za to. Gde sve Vilis prihvata da se pojavi strasno, spram carskih uloga

u pulp-u ili 12 majmuna, ovo boli kad gledas .

Van Diemen's Land

Prilicno tezak film za mene, ali nije bacanje vremena jos + kad se uzme u obzir da je

cela prica istinita i da su se verovatno ti likovi napatili slicno kao u nekim scenama, onda

film dobija na vrednosti. Moze se pogleda uz jak stomak . :)

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

CONAN THE BARBARIAN

conan-the-barbarian-2011.jpg

Urgh, baš je gadan i slab film, i to progresivno kako odmiče. Džejson Momoa, osim fizičke sličnosti, totalno nezanimljiv i neinteresantan Konan (Švarcika je bar nosio film svojom karizmom i šarmom balvana, plus što je film epski čak i kad bi se on izbacio iz jednačine), glavni negativac neuverljiv i jadan, sporedni likovi neprimetni, pojedini specijalni "efekti" smehotresni (naročito finale koje izgleda jeftino i sklepano sa parama koje je ekipa u tom trenutku imala kod sebe po džepovima), propusti u priči upadljivi (riba provela ceo život u samostanu, i onda dovati mač i naslaže trenirane vojnike, lokacije koje su na pljuvomet jedna od druge pa se baja Konan samo prošeta do tamo gde je hteo da stigne i sl.). I još su Rouz Mek Govan onako unakaradili, ništa im nije sveto (a i Rejčel Nikols ne izgleda onako kako bi trebala takva mačka da izgleda). Jedino što valja su sporadični wallpaperi/matte painting pozadine, a i one traju na blic. Loše, baš loše, kao da je negde posle prve trećine filma svima u ekipi puko film iz nekog razloga, pa su ostatak odradili na silu.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Htedoh da komentarisem Konana al toliko mi se ogadio da sam hteo sto pre da zaboravim, i celokupno pisanje po publici...Jebena holivudska produkcija i filmovi za retarde...Stvarno nemam reci, mogao bih 3 dana da pljujem po filmu...Zapitam se, da li postoji neko ko nadgleda ceo projekat u toku snimanja ko daje zeleno svetlo za one snimljene scene...I uopste ko pristane da plati snimanje na konto onakve skripte...Jedino sto mogu da pretpostavim da je film ciljno pravljen za retard publiku koja je velika vecina u Americi, i profit je siguran...

Edited by Kemp.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

Dođoh da popljujem Konana, ali vidim već krenulo.

Jednostavno: Mnogo loše.

Margin Call - meni se svideo, pogotovo kad krenuše da se pojavljuju poznate face (skinuo sam film samo na info da igra Spejsi, nisam imao pojma ko je sve u glumačkoj ekipi).

Link to comment
Share on other sites

upravo gledam konana, jebote koje sranje, doshao sam do sat i 10 minuta, i sumnjam da cu nastaviti...sve shto je kemp napisao je apsolutno tacno i ja sam se uvek pitao

ko da pare(i to mnogo para) da se snimi ova gomila djubreta i zar u celoj filmskoj ekipi nema ni jedna osoba da u jednom trenutku kaze-ljudi jebote ovo nishta ne valja,

ajde da pokushamo sve iz pocetka poshto ovako niko nece gledati ovaj film?

Edited by nikola kralj
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...