Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Recommended Posts

@"The Revelation Of The Pyramids"

С обзиром да се највише бави приказима великих аномалија у нашем схватању античке историје, и оне која јој претходи, документарац је одличан за почетак онима који би можда касније нешто више хтели да знају. Да се не води књигом, могао би да се прошири са још гомилом мајндфак момената, као што су

Тијанавако, Боливија

Исто астрономски резонује као грађевине поменуте у документарцу.

300px-Zonnepoort_tiwanaku.jpg

Tiwanaku_012.jpg

tiwanaku-bolivia-i-resti.jpg

Балбек, Либан

Као и неки, изграђен на остацима и рушевинама много старијих грађевина, у основи неки камени блокови прелазе и хиљаду тона.

BaalbekQuarryMegalith.jpg

BaalbekBacchusTemple.jpg

Деринкују, Турска.

Моја апсолутни фаворит. Зашто? Па зато што сам само читао о оваквим местима на замљи, односно испод земље, а онда и сазнао да је јавности познато овакво чудо!

derinkuyu.jpg

1172870975_dee256fb0c_o.jpg

dsc_00101.jpg

Систем вентилационих канала је невероватан подухват. Мислим да има само један снимак од пар секунди на коме се види како изледају, прецизност израде је фасцинантна. На последњој слици се виде камена врата, која се затварају изнутра.

Јако ми се допада што су поставили питање правих градитеља, пирамида у Египту рецимо. Приметио сам да многи, иако су одбацили званичну теорију, ипак им остане део ње који се односи на творце. Лепо су приказали огромну, и јако битну повезаност са астрономијом, али нису то да нека места представљају и звездану мапу, Гиза плато Орион појаса на пример, или један комплекс пирамида код Маја, сазвежђе Плејаде.

Велика штета што нису урадили приказ гомиле слепих ходника у Великој пирамиди, израђених на најфинији начин, толико уски и непрактични да се по страни оставио покушај њиховог објашњења. А највећа замерка је утисак који документарац при крају оставља, у питању је опет прогнозирање мрачне и неизбежне будућности, што је можда и његова сврха. Да се ради о продукцијској кући као што су NGC, Discovery, History Channel, BBC, па да се одмах отклони сумња, она ће остати само то за сада.

Када сам већ ту, серијал Ancient Aliens је приказао гомилу супер ствари, но њихово тумачење је често смешно колико је манипулативно.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

THOR

thor-movie-poster-1.jpg

Za ono što jeste, film je natprosečnog kvaliteta, vidi se da su trudili oko njega. Glavni glumac je odličan, početak i prva trećina na Zemlji kad se ponaša kao bilmez-varvarin sjajno odrađeni, mada film gubi momentum i polako prelazi u "igranje na sigurno" kako se približava kraj. Natali Portman potpuno promašena i kao lik i sa svojom praznom glumom (kao i ona druga riba pored nje), oba lika su trebala da budu stopljena u jedan, a čak bi i tada taj lik delovao nepotrebno. Još tri krupne mane su šibanje sa frost džinovima, previše CGI-ja i neprirodno izgleda (kao loš intro za PS igru koji traje predugo), Lokijev lik i njegovo poreklo (koje nema puno smisla u hronološkom i još nekim aspektima), kao i Heimdal koji je, kao, opasan mamojebac, a po svemu što radi i priča u filmu ispao je tupson koji nije siguran koje su mu dužnosti u Bifrostu. Sve ostalo je i više nego pristojno i zabavno, ne smara film i brzo proleti, a i Entoni Hopkins je odlično izčizovao to što se tražilo od njega, on mi je najbolji lik u filmu (osim glupavog Odin sna koji je besmisleno i veštački uguran u priču).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Мени је Локи добар што се глумца тиче, па ми је зато прихватљив и као лик.

Иначе, ја исто спадам у ону групу ликова који су гледали Тора и добар им је превасходно због тога што је госн Тор надасве харизматичан и симпатичан деран. Мада, усудио бих се да кажем да мислим да би филм био грозан да Тор није другар цар.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio na glumca, on je odličan kao Loki i ceo njegov karakter je zanimljivo odrađen (kao nešto muti i mulja nespretno, i taman pomisliš "ma dobar je dečkonja skroz", on rkne nož u leđa), već neki detalji u vezi sa njegovim poreklom koji su kontradiktorni.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledah Konana upravo (iako sam radio na njemu, nisam gledao ceo film). Novi Konan fejluje ne zbog toga shto ne igra Ahnould, kako bi mnogi ovde zeleli da bude, a zbog dve zaista vazne stvari:

- isekli su bukvalno sve dijaloge iz filma. Otkuda ovo znam? Jednostavno: ako su iz dela koji smo mi radili, isekli 3 minuta dijaloga (a radili smo otprilike 16 minuta), onda kapirate da su sigurno isekli i iz drugih delova filma. U delu koji mi imamo je inache isechen dijalog gde glavna junakinja objashnjava Konanu svoju sudbinu i poreklo! Zbog ovoga je film totalno izgubio smisao pred kraj i postao rollercoaster action, gde je non-stop fajt i sechenje raznih delova tela. Josh jedno od debilnih reshenja je to shto su isekli neke od najboljih 3D scena, koje postoje chak i u trejleru!?!? WTF? Iskreno se nadam da ce napraviti neku uncut ili director's cut verziju u koju ce da ubace sve isecheno, jer ovako film nema smisla gledati...

- Mnogo scena je uradjeno sa super brzom montazom, shto nikako nije dobro za 3D. Zbog toga su ceo 3D efekat u filmu skoro ubili (da, to moze da se uradi), pa chak i ono shto je bash dobro izgledalo :( Iskreno da kazem ne savetujem gledati ovaj film u 3D, bolje je da vam poshaljem ovih nashih 13 minuta da odgledate na nekoj 3D plazmi, nego gledati ovaj film bez veze u bioskopu gde nece skoro uopshte biti 3D-a.

I pored razocharanja koje sam doziveo gledajuci neshto na chemu sam i sam radio, ima nekoliko hajlajta u filmu:

- Konan je shovinista i to je vrh! Ne secam se da sam skoro gledao neki holivudski film gde je mushkarac ovako stavljao zenu na mesto - ima jedna scena gde se Konan obraca Tamari tako da se ceo bioskop tresao od smeha [8D] Jebesh politkorektnost, daj vishe ovakvih zajebancija, zene su realno smorile.

- Momoa je po meni gotivan kao Konan, zato shto je zajebant i ume da se i nasmeje i da namigne i da slozi "besnu facu", shto Arnold nikada nije mogao normalno. Izgleda pametnije, agilnije, opasnije. Ja isto gotovim Arnolda kao i mnogi ovde, ali Momoa je dobar za ovu ulogu i bedak je shto verovatno nece imati shansu da bude Konan opet.

- Borbe, pogotovo u prvoj polivini filma, su dosta krvave i imaju taj dark fantasy shmek. Kasnije sve postaje nekako slabije, kao da im je ponestalo inspiracije/para. Kada bi snimili film od 2 sata gde su sve bitke kao u prvoj polovini Konana, to bi bilo do jaja.

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Attack the Block

rj1HV.jpg

Moram priznati da nisam ništa očekivao od ove komedije - priča se vrti oko tinejdž bande koja se nađe na putu vanzemaljske invazije. Pa ipak, likovi imaju određenu dubinu, priča nije čist HnS, i obilje dobre muzike i londonskog slenga. Dosta je specifičan žanr da se generalno dopadne ljudima, ali onima kojim deluje na prvu loptu interesantno preporučujem.

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

Attack the Block

Moram priznati da nisam ništa očekivao od ove komedije - priča se vrti oko tinejdž bande koja se nađe na putu vanzemaljske invazije. Pa ipak, likovi imaju određenu dubinu, priča nije čist HnS, i obilje dobre muzike i londonskog slenga. Dosta je specifičan žanr da se generalno dopadne ljudima, ali onima kojim deluje na prvu loptu interesantno preporučujem.

e odgledah ovo juce, uopste nije losh flick

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt1797469/

PAGE-EIGHT.png

Odlichan tv film BBC-a. Sama po sebi pricha nije nista novo - politicke manipulacije poslednjih par godina su obradili i Ghost Writer Polanskog itd, ali to sto je pricha vec vidjena ne umanjuje odlichnu glumu Rejchel Vajs, Bila Najhija, Ralfa Fajnsa itd...uglavnom sve prva klasa britanske filmografije. Na pocetku ce vam se dijalozi ciniti veoma chudnim, kao da su preuzeti iz Invention of Lying, ali se brzo naviknete na taj stil ( barem ja). U svakom slucaju, ako volite spijunske filmove, moja iskrena preporuka

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Red faction: Origins

Ko je mazohista, nek odgleda. Gluma katastrofa, scenario katastrofa, š kvalitet svega.

Film je trebalo da premosti jaz od 25 godina između Red Faction: Guerilla i RF: Armageddon, i potpuno je bespotreban iz gore navedenih razloga. Ko smišlja ovako loše scenarije?

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

Hah, šteta što nisu imali veći budžet. Ali, ceo film su me tripovali ovi klinci, na foru:

plus oni efekti i baš zbog toga kao da gledam neki film tamo iz 70tih i 80tih. :)

A sleng im je fešta... jebene pink generacije

Da su imali veci budzet film bi bio sranjce, ovako je fenomenalan!

e da, onaj ko je castovao ove klince treba da dobije jebenu medalju, klinci pokazuju uverljiviju glumu nego 90% high end holivudskih filmova

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Odgledah Konana upravo (iako sam radio na njemu, nisam gledao ceo film). Novi Konan fejluje ne zbog toga shto ne igra Ahnould, kako bi mnogi ovde zeleli da bude, a zbog dve zaista vazne stvari:

- isekli su bukvalno sve dijaloge iz filma. Otkuda ovo znam? Jednostavno: ako su iz dela koji smo mi radili, isekli 3 minuta dijaloga (a radili smo otprilike 16 minuta), onda kapirate da su sigurno isekli i iz drugih delova filma. U delu koji mi imamo je inache isechen dijalog gde glavna junakinja objashnjava Konanu svoju sudbinu i poreklo! Zbog ovoga je film totalno izgubio smisao pred kraj i postao rollercoaster action, gde je non-stop fajt i sechenje raznih delova tela. Josh jedno od debilnih reshenja je to shto su isekli neke od najboljih 3D scena, koje postoje chak i u trejleru!?!? WTF? Iskreno se nadam da ce napraviti neku uncut ili director's cut verziju u koju ce da ubace sve isecheno, jer ovako film nema smisla gledati...

- Mnogo scena je uradjeno sa super brzom montazom, shto nikako nije dobro za 3D. Zbog toga su ceo 3D efekat u filmu skoro ubili (da, to moze da se uradi), pa chak i ono shto je bash dobro izgledalo :( Iskreno da kazem ne savetujem gledati ovaj film u 3D, bolje je da vam poshaljem ovih nashih 13 minuta da odgledate na nekoj 3D plazmi, nego gledati ovaj film bez veze u bioskopu gde nece skoro uopshte biti 3D-a.

khm pa ako ne kršiš neki ruski kopirajt (da ti nešalju mafioze kući) okači negde sa passwordom koji važi samo za RUR forum da odgledamo "gde ste prolivali znoj lica svog" [;)]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...