Jump to content

bezanje iz srbije


Recommended Posts

Odobrena Americka viza :) Nisam ocekivao da ce biti tako jednostavno. Oko pola 9 me primili, na jedan salter predao papire, na drugi ostavio otiske i na trecem me pitali gde idem, zasto bas ta skola i tako neke sitnice. Sve ukupno oko 20 min cimanja. Viza stize na kucnu adresu za 2 dana

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Upravo me posetio DHL kombic :) Neki cudan osecan radosti kada sam ga video ispred kuce iako znam da je sve gotovo. A ambasada radi kao svajcarski sat. Kada ti zakazu tada ces i biti primljen, cela procedura traje manje od 30min (sve sa cekanjem) iako u cekaonici ima preko 30 ljudi. A i isporuce ti vizu na vreme

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pitanje za Formija a i za ostale. Kako i gde najpovoljnije kupiti kartu do Denvera? Kakvo je sad stanje sa kartama? Kapiram da je teze sad uzeti zbog guzvi i svega. Preporucite mi neku agenicju gde da kupim kartu. Najbitnije su mi dve stvari , da je karta u jednom smeru i da je sto jeftinija. Sad cu ja malo da izgooglam

edit: E da. Imam broj leta ovog lika sto ide zajedno samnom na isti koledz. Jel ima neki sajte gde ukucam broj leta da proverim dali jos ima mesta za isti i kolika je cena?

edit2: sad sam gledao malo po netu. Karta do Denvera u jednom smeru 1100e a povratna (sa random datumom povratka, stavio sam 1. maj 2012.) je 700e. Na koju foru je dva leta jeftinije od jednog?

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

uff ovde ima karata do Denvera i za manje od 600e. Sad ako ja pazarim kartu kreditnom karticom recimo kako ja dodjem do te karte?

Obrati pažnju da li ima web check-in. Neke low cost kompanije dozvoljavaju da se čekiraš preko neta. U suprotnom ćeš morati da platiš na licu mesta 10-20$

Link to comment
Share on other sites

Већ видим куда све ово иде!

2 achievements unlocked:

I had a dream, Joe - been to the Nick Cave concert! (there are 349 560 others with this achievement - add them to friends)

Tinnitus - been to 100 concerts! (there are 89 303 others with this achievement - add them to friends)

Оћу да ставим у драгу ми кутију драгу ми карту, макар и авионску... мислим, ја нећу, нисам у том трипу, ал свеједно...

-rant over lol

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Dobra je fora i da se uradi master/doktorat napolju.

Recimo ko zavrsi master u nemackoj dobija godinu dana nakon faxa da nadje posao i zaposli se tamo, a tako je i u dosta drugih drzava EU. Cim se zaposlis postajes (cini mi se B) drzavljanin.

dakice na koju foru si ti krenuo da studiras na ETH ( bechler, cini mi se? ), kakve preduslove trebam da ispunim, sta je potrebno od papirologije, studija etc :)

Edited by dante_

infidel

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za Formija a i za ostale. Kako i gde najpovoljnije kupiti kartu do Denvera? Kakvo je sad stanje sa kartama? Kapiram da je teze sad uzeti zbog guzvi i svega. Preporucite mi neku agenicju gde da kupim kartu. Najbitnije su mi dve stvari , da je karta u jednom smeru i da je sto jeftinija. Sad cu ja malo da izgooglam

edit: E da. Imam broj leta ovog lika sto ide zajedno samnom na isti koledz. Jel ima neki sajte gde ukucam broj leta da proverim dali jos ima mesta za isti i kolika je cena?

edit2: sad sam gledao malo po netu. Karta do Denvera u jednom smeru 1100e a povratna (sa random datumom povratka, stavio sam 1. maj 2012.) je 700e. Na koju foru je dva leta jeftinije od jednog?

Ima agencija u beogradu pored americke ambasade. kod njih su uglavnom jeftine. ali da, uvek je u dva pravca jeftinija nego u jednom pravcu :)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

E sad je gotovo definitivno. Pazario sam kartu ovde u Novom Sadu. 670e marshuta je Budimpesta > New York > Minneapolis > Denver. Letim 27. avgusta. Polako se osecaj one pasivne nervoze koju sam osecao zadnjih par meseci pretvara u neku euforijicu :) Vec 2 godine kad sretnem poznanike pricam kako treba da palim preko, pocelo da me bude sramota kad me pitaju sto jos nisam otisao. Mnogo bespotrebnog jebavanja koje sam mogo izbeci a i da sam bio pametniji da sam otisao jos pre 3-4 godine. Al dobro , sta je tu je.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

E sad je gotovo definitivno. Pazario sam kartu ovde u Novom Sadu. 670e marshuta je Budimpesta > New York > Minneapolis > Denver. Letim 27. avgusta. Polako se osecaj one pasivne nervoze koju sam osecao zadnjih par meseci pretvara u neku euforijicu :) Vec 2 godine kad sretnem poznanike pricam kako treba da palim preko, pocelo da me bude sramota kad me pitaju sto jos nisam otisao. Mnogo bespotrebnog jebavanja koje sam mogo izbeci a i da sam bio pametniji da sam otisao jos pre 3-4 godine. Al dobro , sta je tu je.

Ha ja sam leteo 28mog. Srecnooo tebrex. Bice ti do jaja ;)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

fala jos jednom svima

@Modzo, nisam pratio diskusiju od pocetka a sad me mrzi da gledam gde se tvoje i chizrine price razdvajaju, reci mi samo na koju foru palis, studiranje/sport ili sljaka, i koliko zima brojis :D

Dobio sam punu sportsku stipendiju na jednom junior collegu u Wyomingu. Vizu imam do jula 2013 ili ti dve skolske godine koliko i traje taj junior college. E sad ja planiram da posle prve godine polazem SAT i da se prebacim na cetvorgotisnji college. Imam potencijala za NCAA Division 1 i ovaj agent mi je spominjao da je vec dobijao ponude za mene da drugu godinu predjem u neko NCAA D1 skolu. To je najjaca college liga u amreici, ima oko 360 skola, najboljih 64 igraju zavrsni turnir u martu (March madness) Ako bi se to ostvarilo kada bi presao na cetvorogodisnji college naravno nastavio bi kao sophomore. Ionako kasnim 4 godine (po njihovom sistemu 5 mada to apsolutno ne znaci nista po pitanju mog statusa u timu/skoli) tako da bi bilo glupo da opet budem freshmen :) Al dobro otom potom. Moj neki cilj je prvenstveno da zavrsim skolu tamo, dobijem diplomu pa ako uznapredujem kosarkaski da nadjem neki klub u nekoj osrednjoj evropskoj ligi. Al stvarno ne znam sta me ceka tamo i kako ce se stvari odvijati, sve u svemu ukazala mi se prilika gledacu sto bolje da je iskoristim

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...