Jump to content

bezanje iz srbije


Recommended Posts

popunjavam sad neki online formular za vizu . O boze kakva pitanja :fp: Kapiram da im je to bitno ali wtf? Valjda to moraju sami da provere a ne mene da pitaju.

Do you seek to engage in terrorist activities while in the United States or have you ever engaged in terrorist activities?

Sad cu namerno da istrolujem i stavim "Yes" :tf:

Ima jos takvih dvadesetak pitajna vezana za sve vrste kriminala, prostitucije i ostalh ilegalnih stvari.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje mozda neko ko je radio skoro Americku vizu zna odgovor. Imam sve dokumente spremne. Samo me brine da li ce mi praviti problem sto su mi izvod iz maticne knjige rodjenih i drzavljanstvo iz 2010. godine. Od pre 2 godine poceli su da izdaju "dugotrajne" izvode. Ranije su valjda trajali 6 meseci a i bili su za jednu upotrebu. Da bi smanjili guzve poceli su da izdaju dokumente koji se koriste samo za uvid pri izradi licne karte, pasosa itd. Znaci moji izvodi su VAZECI. Zvao sam ambasadu ali tamo su me prespamovali automati nema uopste operatera. Zvao sam Medjunarodni Akademski Centar i tamo su mi rekli da nebi trebalo da bude problema ako su izvodi vazeci, a jesu. Ali kao da proverim kada budem kupio onaj PIN i zvao ih da zakazem.

Ako ne mogu ti dokumenti onda cu morati da vadim nove a to je jos 2 nedelje cekanja. A razlog zasto o tome nisam misli ranije je sto sam u potsvesti imao da su mi ti izvodi u fijoci i da su idalje vazeci. Nije mi padalo na pamet da postoji sansa da mi traze "sveze" dokumente.

I jos jedno pitanje slicne prirode. Treba na uvid da ponesem licne karte/pasose roditelja. Pasosi su im odavno istekli a caletova licna karta je ko za kurac istekla pre par dana a tek je sad primetio. Oce biti frka oko toga?

U sustini imam taj I-20 i tu garanciju iz banke sto je po mojim nekim svatanjima 90% vize jer su to sustinski dva najbitnija papira. Ovo ostalo su samo prateca dokumenta pa cenim da nebi trebalo da bude problema oko istih.

Ajd Formi ili neko od abroad drugara ako ima neke informacije o ovome ili zna nekog koga mogu da pitam nek pomaze :) Mada cu ja sutra ili prekosutra da zakazem razgovor pa cu pitati

pre svega ce formi da ti kaze jednu bitnu stvar - nemoj da se tripujesh mnogo.

to ne znachi da treba da te boli kurac, ali ameri ce imati razumevanja za 99% stvari kao shto su npr istekli pasosi, licne karte itd.

shta je njima bitno?

1. I20 shto znachi da te shkola hoce, i da im trebash.

2. da imash dovoljno novca da ne morash tamo da radish na crno

to je u principu sve.

ostalo je papirologija koju treba da popunis azurno. secam se ja sam proveravao po 5 puta da li je sve ok, pamtio gde je sta u fascikli itd...ali nemoj da lomis vrat bash oko svega.

budi pedantan, i azuran ali nemoj da mislish da ce oni da te skenjaju zbog nekog detalja bezveze.

koliko se formi seca idesh u viskonsin ili gde vec, a ako planirash do ny samo se javi ;)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

ch1zra pozdrav iz Kanade, ovde se tvoja struka dosta trazi. Ako planiras da ides preko okeana, idi tamo gde vec imas nekoga, jer su ti garancije najbitnija stavka, pa tek onda ide obrazovanje. Taj neko mora tamo da bude legalno, da vec duze ima stalan posao, da nije osudjivan niti krivicno gonjen - u protivnom garancije ne vrede. U svaku preko-okeansku zemlju se najlakse ulazi kao mladi bracni par sa malim detetom. Ako hoces da ides u EU, uzmi pasos neke susedne zemlje, jer to ume da bude veliki plus. Primera radi, Bugarska je izmenila svoje zakone, pa sada svako moze da dobije njihovo drzavljanstvo, a ne samo ljudi sa Makedonskim poreklom. Ako imas pasos zemlje clanice EU, mozes da se kreces po EU gde i koliko zelis, dobijas olaksice prilikom studiranja, zaposljavanja, itd... Inace, ne treba da znas francuski u Kanadi, to je manje-vise urbana legenda, osim ako ne nameravas da radis na nekom salteru u drzavnoj sluzbi...

Link to comment
Share on other sites

Ako hoces da ides u EU, uzmi pasos neke susedne zemlje, jer to ume da bude veliki plus

A kako to tačno može da se uradi? :) Izuzev ovog primera sa Bugarskom, koji mi je takođe sumnjiv, što bi okolne zemlje delile pasoš "šakom i kapom"?

Link to comment
Share on other sites

pre svega ce formi da ti kaze jednu bitnu stvar - nemoj da se tripujesh mnogo.

to ne znachi da treba da te boli kurac, ali ameri ce imati razumevanja za 99% stvari kao shto su npr istekli pasosi, licne karte itd.

shta je njima bitno?

1. I20 shto znachi da te shkola hoce, i da im trebash.

2. da imash dovoljno novca da ne morash tamo da radish na crno

to je u principu sve.

ostalo je papirologija koju treba da popunis azurno. secam se ja sam proveravao po 5 puta da li je sve ok, pamtio gde je sta u fascikli itd...ali nemoj da lomis vrat bash oko svega.

budi pedantan, i azuran ali nemoj da mislish da ce oni da te skenjaju zbog nekog detalja bezveze.

koliko se formi seca idesh u viskonsin ili gde vec, a ako planirash do ny samo se javi ;)

Zakazao sam interview za prvi slobodan termin 6. Jula u 8:45 . Sto se tice papira bas je tako kako si napisao da ne treba da bude. Sve mi je u jednoj fascikli i svaki dan proveravam da ne fali nesto :D A inace nije Viskonsin nego Wyoming, al isti kurac :D. Ovaj decko sto ide u paketu samnom u istu skolu je vec dobio vizu i pazario kartu za let na relaciji Budimpesta>Frankfurt>Washington>Denver. Ja cu gledati da uletim u isti ali ako ne onda moram nesto drugo.

Nego nesto mi ovaj agent spominjao da vec ima nekih varijantica da 2. godinu predjem u NCAA D1. To bi bilo dojaja. Ali otom potom...

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

U svaku preko-okeansku zemlju se najlakse ulazi kao mladi bracni par sa malim detetom.

ово ми звучи познато.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

tu sam nisam zapalio, nego me jebe nesto new post alarm, nije mi pisao da se pisalo na temi...

Jos uvek jurim ko bi mi eventualno dao garanciju, cekam GOD-a da se dokotrlja u srbiju pa da odemo na pivo da popricamo, i naravno, cekam da buduca gospoja diplomira.

sto se tice mladog bracnog para, to je ok, sto se tice dela sa decama, to se nece desiti :)

al dobro, to moze da im znaci da cemo imati vise vremena da trosimo na posao :P

jos uvek se nista znacajno nije dogodilo, sve cekam da prikupim jos informacija pa da krenem da zvrckam ambasadu.

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

al dobro, to moze da im znaci da cemo imati vise vremena da trosimo na posao :P

WRONG!!!

само онај ко има децу се заиста може сматрати ЛОЈАЛНИМ и ВРЕДНИМ радником...

...спремним на СВЕ!

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Dobra je fora i da se uradi master/doktorat napolju.

Recimo ko zavrsi master u nemackoj dobija godinu dana nakon faxa da nadje posao i zaposli se tamo, a tako je i u dosta drugih drzava EU. Cim se zaposlis postajes (cini mi se B) drzavljanin.

Edited by samir^b

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

WRONG!!!

само онај ко има децу се заиста може сматрати ЛОЈАЛНИМ и ВРЕДНИМ радником...

...спремним на СВЕ!

nemoj me trolovati, a taman sam nasao dobru foru da se izvucem sto necu decu :P

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

uh sutra na intervju u ambasadu. Zasad mi je opusteno ali kontam da necu spavati celu noc jer u zadnje vreme lezem oko 2-3 a treba da ustanem u pola 5 :) Pricao sam sa dosta ljudi i skontao sam kako treba da vodim razgovor. Valjda ce sve proci po planu.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

uh sutra na intervju u ambasadu. Zasad mi je opusteno ali kontam da necu spavati celu noc jer u zadnje vreme lezem oko 2-3 a treba da ustanem u pola 5 :) Pricao sam sa dosta ljudi i skontao sam kako treba da vodim razgovor. Valjda ce sve proci po planu.

ma laganeze. ja se tripovo kad mi onaj krene sa pitanjima. kad ono lik popunjava moje papire, sreduje ih i samo pita pitanja reda radi.

zashto hoces u new york? shta ti rade roditelji? kako si dosao na ideju da odes u usa? dodji sutra u 4 da pokupis pasos.

samo laganezeeee

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...