Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

Razjebao sam se nesto skroz.

Imam neobjasnjive vrtoglavice u poslednja 2,3 meseca. Desilo se par puta da sedim.. i da odjednom krene neka toplina u glavi i na temenu.. i krene neka vrtoglavica i tesko disem. Utripovao sam se da umirem jebeno.

Bio kod lekara opste prakse, poslala me kod ORLA, oftamologa i neurologa. Bio kod ORLa za sada... kaze nije mi sjeban centar za ravnodezu, pregledala me, sluh isto normalan. Kod ocnog isto sve u redu... ali zato kod neurooga se zakazuje fazon za 3 nedelje za 2 meseca unapred, neka ga posisaju.

 

Ima neko nekog neurologa da preporuci? Ili savet lol !

Imao sam slican problem, bio kod svih zivih doktora na kraju se ispostavilo samo da imam panicne napade. Kada sam to skapirao sve je proslo.

 

Identicni simptomi. Toplina,andrenalin, cudno disanje i vrtoglavica od nekoliko sekundi. 

Edited by freej!

Rider on the storm...

Link to comment
Share on other sites

Razjebao sam se nesto skroz.

Imam neobjasnjive vrtoglavice u poslednja 2,3 meseca. Desilo se par puta da sedim.. i da odjednom krene neka toplina u glavi i na temenu.. i krene neka vrtoglavica i tesko disem. Utripovao sam se da umirem jebeno.

Bio kod lekara opste prakse, poslala me kod ORLA, oftamologa i neurologa. Bio kod ORLa za sada... kaze nije mi sjeban centar za ravnodezu, pregledala me, sluh isto normalan. Kod ocnog isto sve u redu... ali zato kod neurooga se zakazuje fazon za 3 nedelje za 2 meseca unapred, neka ga posisaju.

 

Ima neko nekog neurologa da preporuci? Ili savet lol !

Imao sam slican problem, bio kod svih zivih doktora na kraju se ispostavilo samo da imam panicne napade. Kada sam to skapirao sve je proslo.

 

Identicni simptomi. Toplina,andrenalin, cudno disanje i vrtoglavica od nekoliko sekundi. 

pa kole i ja smo odmah to rekli. ali da bi se nesto proglasilo kao psihicki problem, prvo treba da se iskljuci sve drugo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Cuveni Filip Ser... Trenutno radi u Medixu, ali je skoro nemoguce doci do njega (ja pokusavam da zakazem za zenu).

Zakazivanje je svakog poslednjeg petka u mesecu za naredni mesec(pa mozda da probas sl petak da zoves i zakazes za sto pre u julu).

Znam 10+ ljudi koji su bili kod njega, covek kao da i sidu moze da izleci.

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sttevann said:

Cuveni Filip Ser... Trenutno radi u Medixu, ali je skoro nemoguce doci do njega (ja pokusavam da zakazem za zenu).

Zakazivanje je svakog poslednjeg petka u mesecu za naredni mesec(pa mozda da probas sl petak da zoves i zakazes za sto pre u julu).

Znam 10+ ljudi koji su bili kod njega, covek kao da i sidu moze da izleci.

 

tačno je ovo za šera, bila žena a i dosta ljudi koje poznajem više puta, al' dok je radio u dž.vašingtona - otkad je prešao u medix nema teorije da se dobije onaj broj telefona za zakazivanje.

Link to comment
Share on other sites

Zato sto je samo za njega zakazivanje svakog poslednjeg petka u mesecu za naredni mesec, i to fazon od 8-9:30.

Za ostale lekare iz medixa mozes da pozoves bilo kad.

I tu se naredja par stotina ljudi(ako ne i vise) da zove, prosek po 2-3 minuta razgovor, i to je to :)

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

lol, pa kako to teze zakazati kad radi privatno nego drzavno, uvek je obrnuto:)

Zato što dok je bio u državnom nije bilo zakazivanja, nego ko kako dođe pa ide po redu, pa su ljudi odlazili u 5 ujutru i "hvatali" red - pa nekad i dođu na njega.

A sad je moguće samo JEDNOG PETKA U MESECU i to poslednjeg za naredni mesec zakazati TELEFONOM u rasponu od SAT I PO. To je ona slika što sam već kačio, al' sad su malo promenili sajt, pa evo dve - zakazivanje kod svih drugih i zakazivanje kod Šera:

slika1.JPG

slika2.JPG

Link to comment
Share on other sites

hvala ljudi, cuo sam i ja za tog filipa sera, probacu sutra da zakazem kod njega, mada deluje tesko izvodljivo

sto se dranja koze tice, svi deru privatno, derem i ja kada radim privatno =) tako da je to najmanji problem, ako je stvarno dobar

veci su problem ovi koji deru, a ne znaju da rade

 

On 5/16/2016 at 4:21 PM, freej! said:

Imao sam slican problem, bio kod svih zivih doktora na kraju se ispostavilo samo da imam panicne napade. Kada sam to skapirao sve je proslo.

 

Identicni simptomi. Toplina,andrenalin, cudno disanje i vrtoglavica od nekoliko sekundi. 

 

meni se ovo desavalo godinama posto sam prestao da se drogiram (ne zajebavam se). neki pritisak u glavi, vrtoglavica, sve gore i gore, i kad mislis da ce glava da ti eksplodira ono prodje.  pretpostavljam da su to bili panicni napadi. posle par godina prestalo

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, psy said:

hvala ljudi, cuo sam i ja za tog filipa sera, probacu sutra da zakazem kod njega, mada deluje tesko izvodljivo

sto se dranja koze tice, svi deru privatno, derem i ja kada radim privatno =) tako da je to najmanji problem, ako je stvarno dobar

veci su problem ovi koji deru, a ne znaju da rade

 

 

meni se ovo desavalo godinama posto sam prestao da se drogiram (ne zajebavam se). neki pritisak u glavi, vrtoglavica, sve gore i gore, i kad mislis da ce glava da ti eksplodira ono prodje.  pretpostavljam da su to bili panicni napadi. posle par godina prestalo

Jeste, desilo se gomili ljudi koje znam, nekog prodje pre a nekog kasnije :) Meni je trajalo jedno pola godine.

Rider on the storm...

Link to comment
Share on other sites

Ja danas pokusavao da dobijem vezu da zakazem kod Sera, pa bar jedno 100 puta sam pozvao. I naravno nista. Sad cekam sledeci mesec, pa ponovo. Bar cu tad biti u Srbiji, pa cu sa fiksnog mozda lakse da dobijem.

jedan mali off:

Cudi me, mozda neko zna da objasni, situaciju kada kao dobijem vezu(od ovih 100ak mozda 5-6 puta je bilo tako), zazvoni 2-3 puta, i onda izbaci line busy uz ton zauzeca?

Jel to neka od kuravi sekretarica samo prekine, ili je nesto drugo u pitanju?

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sttevann said:

Ja danas pokusavao da dobijem vezu da zakazem kod Sera, pa bar jedno 100 puta sam pozvao. I naravno nista. Sad cekam sledeci mesec, pa ponovo. Bar cu tad biti u Srbiji, pa cu sa fiksnog mozda lakse da dobijem.

jedan mali off:

Cudi me, mozda neko zna da objasni, situaciju kada kao dobijem vezu(od ovih 100ak mozda 5-6 puta je bilo tako), zazvoni 2-3 puta, i onda izbaci line busy uz ton zauzeca?

Jel to neka od kuravi sekretarica samo prekine, ili je nesto drugo u pitanju?

ko zna šta je, verovatno se i zabaguje centrala od toliko poziva. Žena je probala 2-3 puta i isto tako bilo zauzeto konstantno, tako da očigledno je baš kao da igraš loto :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pre par meseci sam (izuzetno smotano) lupio glavom u viseci neki deo iznad tv-a. To se toliko jako culo, da je zena dotrcala iz druge sobe, mislila je da sam poginuo :)

Elem, cvoruga je bila tu sa leve strane(blizu slepoocnice), ali nista strasno. 

Posle par nedelja, krenule su mi neke vrtoglavice, iz cista mira. Tipa sedim za kompom, i odjednom krene soba da mi se vrti, i moram da se pridrzim posto imam utisak da cu da padnem sa stolice. I to traje tipa 5-10s, i gotovo. I to se ponavljalo, svakih 2-3 dana po jedna. Naravno, citao malo po netu, ono sto znam da ne smem da radim, video da moze da bude da su se poremetili kristali u srednjem uhu, ili kako vec, ili da imam neke neizlecive bolesti, ili ko zna sta trece. Resio da odem kod lekara, ali u Srbiji, posto jos uvek ne znam nemacki toliko dobro, a trulo mi bas da vodim prevodioca (zenu)  kod lekara ovamo. Medjutim, kada sam bio na odmoru, par dana pre nego sto sam otisao za Srbiju, to je prestalo skroz. Onda rekoh, ajde necu da idem bezveze, i ostavio tako.

Sada, vec neko vreme, cujem ono iritirajuce pistanje u levom uhu (levu stranu sam lupio), kao posle koncerta npr. I to traje vec nedeljama, ne znam ni sam kada je pocelo, posto nisam obracao paznju na pocetku.

Da li bih trebao da posvetim tome vise paznje, i da odem kod lekara sto pre, ili da sacekam jos neko vreme? Opet sam u Srbiji od kraja jula do druge polovine avgusta, pa mogu i dole da odem. Samo je pitanje i gde? Kod kog privatnika? Nemam puno vremena pa da se vucaram zakazujem i cekam par nedelja i idem na kontrole...

 

Sorry for the long post, nadam se da ce bar neki medicinar da procita 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Nije nemacka, vec svajcarska :)

Ne pitam zbog para, vec zbog lakoce komunikacije, kako da ja objasnim tacno doktoru celu tu situaciju (sem ako ne zna engleski, sto cu morati da proverim). Doduse, ipak ne bih da dajem vise stotina franaka samo za obican pregled, ako nije nista toliko ozbiljno (nema vise vrtoglavica odavno, nema glavobolje, samo to glupo pistanje).

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sve sam se nadao da će proći a evo već je prošlo 3-4 meseca bez promena, i počinje da mi pravi problem.

Ako može savet super:) Hvala unapred.

Radim uglavnom sedeći (95%), za računarom manje-više, nikad ispod 10 sati tokom dana. Plus na to sve prošle godine sam se ugojio više od 15 kg, pa sam na stotki sada, 183cm visok.

Normalno funkcionišem tokom dana bez problema, međutim kada legnem uveče, počnu kolena da mi rade, prvo nelagodan osećaj strujanja kroz oba kolena, pa onda pojačava do laganog bola, pa do oštrijeg bola. Bol i žiganje dolazi u talasima, kao duvanje vetra, naiđe srednjeg inteziteta, pa u potpunosti prođe, pa opet jakog inteziteta, pa prođe i tako - u talasima koji nisu sinhronizovani, tj. nemaju neki ritam, bar nisam primetio da imaju.

Problem je što ne mogu da zaspim satima, pa sve češće uspevam tek oko 3+ da zaspim, što mi opet pravi puno problema na poslu i tako u krug.

Ne prolazi, i imam osećaj da se pogoršava. Kod doce nisam bio još.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...