Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Ajd' da ne pisem na pricajte topic-u, poslusacu Ivana pa cu ovde..

Sutra cu dodem do Doma Zdravlja da se izmerim, slikacu koliko vaga pokaze, postavicu ovde pa u nekim odredjenim intervalima kako vi kazete cu odlaziti tamo na vagu pa se meriti i koliko vaga pokaze slikacu i objavljivacu rezultate ovde. Dosta je na mene uticalo to sto ste se svi zalozili da me podignete na novi nivo i da dobijem motivaciju da smrsam i takodje video sto je postavio Pesma . Hvala vam drugari, to mnogo znaci ;)

Samo napred druze, sa malo volje i discipline covek moze svasta da uradi. Kada dodju prve vidljivije promene, tvoja "odricanja" ce dobiti smisao i gurace te jos napred :)

Edited by LongIey
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

jel vredi uzimati ikakve proteine (npr whey) i glutamine ako se vezbanje svodi samo na kucno, ali aktivno kucno vezbanje (5x nedeljno uz sipku za zgibove, propadanje, bucice)? Pocetnik jesam, ali nisam apsolutni, radio sam svaki dan po 10-15 minuta zgibove, sklekove, trbusnjake i slicno, cisto iz dosade.

Link to comment
Share on other sites

Је л' здраво стављати живо јаје нпр. у протеински шејк? Чуо сам да живо јаје има неке смртоносне бактерије. Истина или не?

nikako.

mozes salmonelu da "zaradis"

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Cisto da se javim, vec 3 nedelje se spremam kao konj sa drugarima svetskim prvacima koji idu da boksuju u las vegas i meksiko, i da sam postao mnogo, mnogo jak.Ovo su najbolji treninzi koji postoje, olimpijski ciklus priprema, dobio sam 4kg za 3 nedelje,sto je neverovatno sobzirom da na treningu koji traje 2 ipo sata trcimo jebenih sat i cetrespet, i to deonice, duzine itd a ostatak radimo teretanu-olimpijsko dizanje tegova i ostale vezbe sa sipkama i plocom. Napredak je neverovatan, ne mogu ni da zamislim kakav cu da budem kad se zavrsi (za mesec , dva). Imam brdo suplementacije, al nije neka zajebana gudra, casna rec.

takodje sam zaboravio da je ovo prvi trening, a na drugom sparingujem i radim skolu boksa udaram dzak itd, odmaramo samo nedeljom sto mu izadje 12 treninga nedeljno.

3pa1 sistem je za picke !!!!!!!!!!!! :))

Edited by Ћела

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Па како бих га другачије ставио у шејк?

@алфа А има ли начина да избегнем салмонелу, а опет да конзумирам живо јаје? Нисам баш најупућенији у то.

druze skuvas ga ili ispeces, tako se jedu jaja inace :)

Link to comment
Share on other sites

3pa1 je za nubove :)

a i ti ces da se pretreniras tako :/

zaboravio sam da napomenem da sam na treninge dosao najbolje spreman u zivotu, samo sto sam sa svojim rezimom radio 12 treninga nedeljno, tako da sumnjam da cu da se preforsiram, uostalom spavam 14 sati dnevno :D

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

kapiram da ti ljudi znaju dosta vise nego ja, a i ne znam kakvi su ti tacno treninzi.

ali znam da kvalitet ne znaci kvantitet treninga, kao i da prevelikim treningom se povecavaju sanse za povredu

sve bi mi to bilo jasnije da si rekao da su to pripreme od nedelju, dve. ali ti kazes da tako treniras vec tri nedelje i da ces jos tako :)

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

ima bas mnogo vezbi, filozofija je da se svakih pola kile misica dobro utrci, posto ja idem sa ciljem da dobijem masu.

zagrevanje- merdevine ~pola sata, i vezbe koordinacije, atletske vezbe sa istrcavanjem (21 kombinacija), 2-3 kruga (krug je 450 metara)

trcanje- deonice (recimo 6x400, 6x200, 6x100 4-6 minuta pauza izmedju serija, 20 sekundi sto metara) , utorkom je recimo brzina (kraci trening sa sprintovima na 100 metara sa promenom ritma , 30 brzo 30 sporo 3 brzo pa onda varijacije toga brzo brze najbrze itd, i duzina aerobni trening 6x 1200 metara tempo 20 sekundi 100 metara.

Ovo se vremenom povecava , nismo krenuli ovako da trcimo od pocetka, takodje kod deonica varira od duzine dal trcimo 18 sekundi 100 ili 22 recimo itd.

u teretani vrtimo plocu, takodje one vezbe samo sa sipkom eutanizacija(?) ili kako se vec zove(olimpijsko dizanje tegova samo sa sipkom od 20kg i razni skokovi samo sa sipkom), onda bench, kosi bench , potisak zadnje rame , vucenje prednje rame ( klasicne vezbe iz teretane sa sipkom), povecavaju se ponavljanja krenuli smo sa 3-4 , sad radimo 6 recimo, cucnjevi i olimpijsko dizanje tegova je najvaznije kolko sam primetio.

znaci jedan trening je npr- 1 zagrevanje- merdevine ~pola sata 2 trcanje- deonice (recimo 6x400, 6x200, 6x100 4-6 minuta pauza izmedju serija, 20 sekundi sto metara) 3 one vezbe samo sa sipkom eutanizacija(?) ili kako se vec zove(olimpijsko dizanje tegova samo sa sipkom od 20kg i razni skokovi samo sa sipkom)

Trebam uskoro da pocnem sa zapisivanjem treninga, posto ima previse ali bas previse vezbi koje ne mogu da zapamtim, a trebace mi ovo nekad u zivotu.Ovo sto sam ja sada dao kao primer je iz mog secanja, nije sto posto pouzdano, recimo ne znam sta sam juce radio na treningu-vec sam zaboravio, a danas smo cepali samo teretanu posto partizan igra pa nam je atletska staza zabranjena do petka.

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

mene kopka jedno...sta kada prodje sezona/aktivna karijera, kako organizam spremiti na povratak na slabiji rezim, neces li se ugojiti/sta vec.

Moja zena je trenirala atletiku onako bas ozbiljno, i kada je sa 15 god prestala u roku od 2 meseca je dobila nadima...uh u stvari presao sam liniju smesi mi se spavanje na terasi koju nemam.

Dakle, kako se "skidas" sa tako zestoke utreniranosti

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

nikako,uzivas u svojih 140 kilograma,vrhunski sport je nezdrav i zbog hemudze gledas kako ti se organizam urusava i kako te metabolizam gazi , al boli te kurac imas brdo para i navucen si na kokain jebe ti se za kile

  • Upvote (+1) 1

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...