Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

ma nemam pojma, nisam gledao, video sam samo da pored ovoga ima i djokolajf uogromnim kolicinama, a ja sam tamo kupio loptu za pilates (kom 2), pumpu za iste, podlogu za jogu i to je to. Bio sam i u iskušenju da kupim vatiranu kariranu košulju, ali ono trgao sam se :(

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Inace, otisao sam ovde da overim teretanu kod posla, nijedan teg, samo neprekidne kolone traka i jebenih bicikala. Nema ni sipka za zgibove. Nek jedu govna, opet cu da spadnem na 4 zgiba

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Aj da uletim kao padobranac apropo i ovog celinog oglasa, sa nekim nubovskim pitanjima

Pod a) da li je modernom edukovanom muskarcu potrebno ista sem proteina od suplemenata? Nesto sam poslednjih dana upadao u diskusije gde sam manje vise zastupao stavove koje sam relativno usvojio od Ivana, alfe i ovdasnje ekipe, pa sam se prisetio recimo cuvene price o l karnitinu, koji je navodno odlican za aerobne aktivnosti kao sagorevac, pa recimo kreatin za "snagu", aminokiseline itd, iz kog razloga to ljudi recimo koriste i sta je tu mit a sta istina zapravo?

Pod b) pre sest meseci sam sjebao trbusni misic, isao na terapije, elektroforeza, magnet, kurci palci i enivej, vec duze vreme (tipa tri meseca) imam potpuno isti osecaj, nemam bol kod normalnih aktivnosti, mogu i da trcim, mogu npr. i da radim sklekove, ali cim napravim neki trzaj, presece me kratko i kao da mi kaze no-no i dalje. To bih razumeo da nisam skoro otisao kod lekara na kontrolu gde mi je pregledom utvrdjeno da je sve zaraslo i da se ne vidi nista ni na ultrazvuku, a kao obrazlozenje za taj bol rekao mi je da je to do toga sto "novi" misic nije elastican kao stari i da moze da prodje odredjeno vreme dok se to ne ispegla. Rekao mi je "slobodno treniraj, samo imaj na umu tu povredu, jer mozes da sjebes nesto drugo u toj regiji, neces ponovo taj misic jer je on jaci od prethodnog :D" Lolara. Poenta price, da li neko ima savet sta da radim i kako da pristupim treningu jer ne mogu stvarno vise da sedim, umrecu bukvalno. Naravno da i sad imam i psihicku blokadu od "naglih" poteza, batalicu boks i fudbal jos neko vreme, ali lupam, da li npr. raditi 5x5 ili nemam pojma ni ja?

pod c) dajte jos tih protipova tipa proteinske palacinke, ovaj kikiriki puter sto je dende okacio i slicno.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

ni ti nisi odgledao videe sa piramidom, strašno...

nije ni protein potreban. potrebno je da uklopiš kalorije i makroe, a protein pomaže kod ovog drugog.

svi drugi suplementi su nepotrebni za nivo kojim se ti i ja bavimo fitnesom.

Link to comment
Share on other sites

ni ti nisi odgledao videe sa piramidom, strašno...

nije ni protein potreban. potrebno je da uklopiš kalorije i makroe, a protein pomaže kod ovog drugog.

svi drugi suplementi su nepotrebni za nivo kojim se ti i ja bavimo fitnesom.

citao sam onog leangains baticu sto si okacio, piramidu nisam odgledao iskreno

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Aj da uletim kao padobranac apropo i ovog celinog oglasa, sa nekim nubovskim pitanjima

Pod a) da li je modernom edukovanom muskarcu potrebno ista sem proteina od suplemenata? Nesto sam poslednjih dana upadao u diskusije gde sam manje vise zastupao stavove koje sam relativno usvojio od Ivana, alfe i ovdasnje ekipe, pa sam se prisetio recimo cuvene price o l karnitinu, koji je navodno odlican za aerobne aktivnosti kao sagorevac, pa recimo kreatin za "snagu", aminokiseline itd, iz kog razloga to ljudi recimo koriste i sta je tu mit a sta istina zapravo?

Pod b) pre sest meseci sam sjebao trbusni misic, isao na terapije, elektroforeza, magnet, kurci palci i enivej, vec duze vreme (tipa tri meseca) imam potpuno isti osecaj, nemam bol kod normalnih aktivnosti, mogu i da trcim, mogu npr. i da radim sklekove, ali cim napravim neki trzaj, presece me kratko i kao da mi kaze no-no i dalje. To bih razumeo da nisam skoro otisao kod lekara na kontrolu gde mi je pregledom utvrdjeno da je sve zaraslo i da se ne vidi nista ni na ultrazvuku, a kao obrazlozenje za taj bol rekao mi je da je to do toga sto "novi" misic nije elastican kao stari i da moze da prodje odredjeno vreme dok se to ne ispegla. Rekao mi je "slobodno treniraj, samo imaj na umu tu povredu, jer mozes da sjebes nesto drugo u toj regiji, neces ponovo taj misic jer je on jaci od prethodnog :D" Lolara. Poenta price, da li neko ima savet sta da radim i kako da pristupim treningu jer ne mogu stvarno vise da sedim, umrecu bukvalno. Naravno da i sad imam i psihicku blokadu od "naglih" poteza, batalicu boks i fudbal jos neko vreme, ali lupam, da li npr. raditi 5x5 ili nemam pojma ni ja?

pod c) dajte jos tih protipova tipa proteinske palacinke, ovaj kikiriki puter sto je dende okacio i slicno.

a. imho nemo' trošiš pare bezveze, samo protein zbog ovog ivankovog.

c. nije neki protip možda, al' ja volem, plus izbegavam ovsene, brašno i tako to. Uzmeš jedno jaje i 50g putera od badema (*), dobro promešaš, nauljiš tiganj i praviš male palačinke. Gotove su veoma brzo, čim možeš da ih podigneš i okreneš to je to, isto tako i sa druge strane. A onda možeš da praviš varijante - protein, suvo grožđe, malo vanila ekstrakta ili šta već voliš. Ja nekad ubacim i pirinčani griz.

(*) puter od badema se pravi lako, al' dugotrajno - gruneš badem u blender i nakon dovoljno vremena (30min sigurno) dobićeš puter - poenta je da ne odsutaješ, čak i kada deluje da od toga što postoji u blenderu nikada ne može da nastane "krem" tj. "puterasta tvorevina" :)

Link to comment
Share on other sites

obzirom da je dosla zima (bar po kalendaru) i da nema vise igranja na sipci, poceo sam malo da vezbam sa tegovima. u pitanju su drugari iz kraja sa improvizovanom podrum teretanom gde treniraju vec 5g.

ograniceni smo na  bendz i skot klupu, lat i klupu za prednju i zadnju lozu.

ja sam samo upao u njihov trening i pratim sta oni rade obzirom da nemam puno iskustva sa dizanjem tegova, pa me zanima da li nesto treba promeniti i sta valja a sta ne.

treniramo 5x nedeljno pon-pet i svaki trening je isti a izgleda ovako:

PON/SRE/PET

1. 5x10 bendz sa X kilazom (gde svaku sledecu seriju dodajemo 5 odnosno, 1 X, 2 X+5, 3 X+10 itd.) obzirom da sam pocetnik, ja krenem sa X pa u 2/3/4 dodam +5 pa u 5 dodam +10. sve zavisi od vezbe koja je u planu

2. 5x10 skot klupa (1/2 X, 3/4/5 X+5)

3. 5x10 lat iza ledja (1/2 X, 3/4/5 X+5)

4. 5x10 lezeci dumbel fly (1/2 X, 3/4/5 X+5)

5. 5x10 cucnjevi (1/2 X, 3/4 X+10, 5 X+20)

UTO/CET

1. 5x10 uski bendz (1 X, 2/3/4 X+5, 5 X+10)

2. 5x10 upright row (1/2/3/4/5 X)

3. 5x10 triceps sa kanapom (1/2/3/4/5 X)

4. 5x10 lying overhead dumbbell extensions (1 X, 2 X+2.5, 3 X+5, 4 X+7.5, 5 X+10)

5. 5x10 standing lateral raises (1/2/3/4/5 X)

6. 5x10 iskorak (1/2/3/4/5 X)

radimo na 2min, i izmedju svake serije svake vezbe radimo 20 trbusnjaka sa medicinkom od 4kg, ili 10 ponavljanja za prednju ili zadnju lozu sa 30kg u zavisnosti od toga sta se kome radi (ja uglavnom radim trbusnjake, dok prednju i zadnju lozu odradim 3 serije pre cucnjeva/iskoraka u zavisnosti od dana.. cisto da se zagrejem kako ne bi doslo do povrede)

predlozi, kritike.. sta ubaciti, sta izbaciti dobro dosli.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...