Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

sad sam bas gledao i trazio i isti je broj sajtova izvora i nutricionista koji tvrde jedno kao i onih koji tvrde drugo

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

cekaj znaci sve ono sto iskace na guglu kad ukucas food combining chart je bulsit? :)

Zamisli to čudo, internet is full of BS [:0]

Edited by tomkeus

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

a ti informacije pronalazis tako sto kad te nesto zanima odes u biblioteku i procitas tri naucne knjige o relevantnoj temi? :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

a ti informacije pronalazis tako sto kad te nesto zanima odes u biblioteku i procitas tri naucne knjige o relevantnoj temi? :)

Dve glavne stvari:

Google Scholar

http://scholar.google.com

ISI Web of Knowledge

http://apps.isiknowledge.com/UA_GeneralSearch_input.do?product=UA&search_mode=GeneralSearch&SID=W1pe2lpKCi2eLJG2NBp&preferencesSaved=

I kao i uvek, mali 101 o fact-checkingu

Edited by tomkeus

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

sad citam scholar resultate, i prvo, ne mogu nista relevantno da nadjem, drugo, i da mogu , ne bih nista razumeo

Upon digestion with 1·1% protease at pH 10·0 and 18·0 h, starch recovery was 95% and protein contamination was 0·5%. Most hydrolysis of rice protein occurred in the first 3–4 h of digestion as determined by the consumption of sodium hydroxide (NaOH)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

sad citam scholar resultate, i prvo, ne mogu nista relevantno da nadjem, drugo, i da mogu , ne bih nista razumeo

Polako, za to treba malo vremena i strpljenja. Pogledaš jedan rad, drugi rad. Pogledaš reference i na kraju nađeš ono što ti treba. Instant dobre informacije ne postoje. Uostalom to je i glavni razlog zašto ima toliko BSa na Internetu - svi hoće instant informaciju.

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Kada cujem tu rec "nutricionista" dodje mi da zabodem nekog u glavu [:D].

Ako uzmemo za primer naseg "najpoznatijeg" nutricionistu, bar u medijima, dr. feelgood-a, on ima zavrsen medicinski fakultet i specijalizaciju iz anesteziologije, tako da covek definitivno poznaje ljudski organizam i "zna znanje". E sad, na nesrecu, imao sam prilike da ga slusam dosta puta, posto smo jedno vreme trenirali u istoj teretani, covek je u stanju da naprica epsku kolicinu gluposti za vrlo kratak vremenski period, sto ce opet reci da nije sve u diplomama.

Drugog nutricionistu koga znam je jedna od mojih profesora sa fakulteta, specijalizacija iz interne i subspecijalizacija iz endokrinologije.

Poenta mog posta je da to nije bas "tralala" kao sto ti mislis : )

Link to comment
Share on other sites

Poenta mog posta je da to nije bas "tralala" kao sto ti mislis : )

Ono što je on verovatno hteo da kaže je

http://en.wikipedia.org/wiki/Nutritionist#Regulation_of_the_title_.22nutritionist.22

Kada čitaš tekstove na engleskom, verifikovani profesionalac za ishranu se zove dijetetičar, a nutricionista može biti bilo ko.

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

naposim bezopasan:))))))

Hahaha, pa dobro, sve je to nezdravo. Nezdravo je i jesti mnogo masnog ceo zivot pa se mnogi ne libe. Jedna tura tog sranja nije nista strasno. Problem je kad mamlazima ni to nije dosta, pa u isto vreme krenu i sa dekom, vinstrolom, katerima, pickama materinama. Za vreme dok sam ja isao u tesu, dolazio je lik koji je bio na svemu tome, u duploj dozi fazon... ono je bilo omfg. Aj dobro sto se uradio, nista mu to nije trajalo, nego sto je vonjao na apoteku na 10 metara fazon, pa se onda raspao od bubuljica svuda po telu. Katastrasno.

Tamo su sve sami hemicari bili. Tako da iz posrednog i neposrednog iskustva cenim da je naposim najmanje i najslabije govno, a i dalje radi posao.

pa dosta je bilo trolovanja sa suplementima :D zna se sta je prava stvar !:D

Lol.. :p

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

Problem je kad mamlazima ni to nije dosta.

Ima istine u ovome. Uvek ce postojati "use" i "abuse".

Tako da iz posrednog i neposrednog iskustva cenim da je naposim najmanje i najslabije govno, a i dalje radi posao.

Po kom kriterijumu rangiras androgene anabolike ako je naposim "najmanje i naslabije govno"? : )

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

Vidim da se razumete u te fensi ishrane etc pa da pitam, na dijeti sam vec mesec i 20 dana. Treniram malo sklekovi trbusnjaci etc i vozim bajs 3-4 nedeljno sve ukupnoa ako stignem. Problem je, bar ja mislim, sto previse gubim kilograme...srozao sam se sa 96 na 85 za tih 50 dana. Hleb sam izbacio skroz, i sve sto jedem je kuvano u 4-5 malih obroka dnevno sa nekim vocem izmedju. Da li treba da vratim helba ili da povecam kolicinu recimo mesa ili piricna, mahunarki etc? Sto se tice snage maltene se nista nije promenilo osim sto mogu brze da vozim bajs :)

U principu dosao sam na ideju da jedem ko one baje iz teretane samo u manjim kolicinama i bez teretane kako bi skinuo visak kila al sam izgleda preterao ;)

Edited by jabre

T_T

Link to comment
Share on other sites

Vidim da se razumete u te fensi ishrane etc pa da pitam, na dijeti sam vec mesec i 20 dana. Treniram malo sklekovi trbusnjaci etc i vozim bajs 3-4 nedeljno sve ukupnoa ako stignem. Problem je, bar ja mislim, sto previse gubim kilograme...srozao sam se sa 96 na 85 za tih 50 dana. Hleb sam izbacio skroz, i sve sto jedem je kuvano u 4-5 malih obroka dnevno sa nekim vocem izmedju. Da li treba da vratim helba ili da povecam kolicinu recimo mesa ili piricna, mahunarki etc? Sto se tice snage maltene se nista nije promenilo osim sto mogu brze da vozim bajs :)

U principu dosao sam na ideju da jedem ko one baje iz teretane samo u manjim kolicinama i bez teretane kako bi skinuo visak kila al sam izgleda preterao ;)

Vratice ti se par kilograma cim budes prestao da jedes tako kako jedes, tako da ako hoces da se stabilizujesh na nekoj tezhini samo malkice koriguj ishranu, kreni malo da jedesh vishe i kreni da trenirash obavezno, da iskoristish sad taj zalet kad slabish da mu ga dash malo po mishicima, da dobijesh misicnu masu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...