Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Imam kontradiktorno osećanje, sa jedne strane epizoda mi je vrhunska, maloprstićev govor me naježio, sa druge strane pola stvari se uopšte ne događa u knjizi :D

 

Susret Torosa i Crvene Sveštenice, koliko ja znam, do njega nikada nije došlo u knjigama, ili sam ja to totalno smetnuo sa uma?

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Imam kontradiktorno osećanje, sa jedne strane epizoda mi je vrhunska, maloprstićev govor me naježio, sa druge strane pola stvari se uopšte ne događa u knjizi :D

 

Susret Torosa i Crvene Sveštenice, koliko ja znam, do njega nikada nije došlo u knjigama, ili sam ja to totalno smetnuo sa uma?

 

upravo krenuh da proguglam, niti su se oni sreli niti je odvela dzendrija - koristila je onog robertovog bastarda, nekog maloumnog decaka. htela je njega da spali ali davos nije dozvolio.. ako se dobro secam

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Da, da potražio sam i ja u međuvremenu ovde - http://awoiaf.westeros.org/, odličan izvor informacija za brzo vraćanje u sećanje detalja i likova.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Imam kontradiktorno osećanje, sa jedne strane epizoda mi je vrhunska, maloprstićev govor me naježio, sa druge strane pola stvari se uopšte ne događa u knjizi :D

 

Susret Torosa i Crvene Sveštenice, koliko ja znam, do njega nikada nije došlo u knjigama, ili sam ja to totalno smetnuo sa uma?

 

nisu se sreli ili sam i ja poludeo :)

ona je otpalila na zid sa stanisom kasnije

slažem se sa ocenom, epizoda mega, ali veze nema :)

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Pa generalno gledano vec su prestali da prate paralelno radnju knjige i serije sto je dobro, i ne verujem da ce je pratiti i u buducnosti.

Primera radi, da prate knjigu 100%, videli bi Theona tek u 5toj sezoni i ceo tajmlajn bi time bio poremecen, ja verujem da ce oni sada tek da krenu da miksuju radnju iz knjiga.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ја сам задовољам и једним и другим. Не поредим их.

Не знам како је Марџ представљена у књизи али Натали је врхунска курвица, заиста. Дијалог између ње и Сансе о томе како се рибе јебу и питање "Ел ти мама то рекла?" одлично. Једна до грла закопчана и фина другој сисе испале.

Нисам укопчао ко мучи млађаног Тиона? Кастарк? Он не зна да му је матором глава отишла? Или сам ја жестотко побркао лончиће.

Лично бих више волео да видим однос Тајвина краља, и однос у породици Ланистер, али контам да то тек предстоји тако да, стрпљења.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ја сам задовољам и једним и другим. Не поредим их.

Не знам како је Марџ представљена у књизи али Натали је врхунска курвица, заиста. Дијалог између ње и Сансе о томе како се рибе јебу и питање "Ел ти мама то рекла?" одлично. Једна до грла закопчана и фина другој сисе испале.

Нисам укопчао ко мучи млађаног Тиона? Кастарк? Он не зна да му је матором глава отишла? Или сам ја жестотко побркао лончиће.

Лично бих више волео да видим однос Тајвина краља, и однос у породици Ланистер, али контам да то тек предстоји тако да, стрпљења.

ako hoces da vidis odgovor:

sin boltona, tj. njegovo kopile

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

taman im oprostim neke gluposti i pocnem da ih branim i cim izadje nova serija odmah se potrude da useru jos vise ... zasto, ZASTOOOO :( 



Pa generalno gledano vec su prestali da prate paralelno radnju knjige i serije sto je dobro, i ne verujem da ce je pratiti i u buducnosti.

Primera radi, da prate knjigu 100%, videli bi Theona tek u 5toj sezoni i ceo tajmlajn bi time bio poremecen, ja verujem da ce oni sada tek da krenu da miksuju radnju iz knjiga.

Mislim da niko ne osporava to sto su sa teonom uradili i to je jedna od boljih promena.

Sa druge strane sta se desava sa Melisandrom od pocetka je lose odradjeno, i dok je u prve dve sezone bilo podnosljivo trenutno postaje sve gore i gore. 

 

Mada dobro... samo da ne budu retardirani i da odrade kraj sezone kako treba da bude :););D i izvucice se iz govana.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Pa serija je sve losija i losija... zato sto miksuju tajmlajnove, da sve ide paralelno, negde i vestacki cak. Ne sumnjam da ce kraj da bude odlican, kao sto i treba.

 

Mene vise na primer brine sledeca sezona, zato sto u 4oj knjizi ima nekih novih likova, a od "glavnih" neki ima jako malo a nekih nema uopste, i onda ce tu morati da ili ponovo miksuju, ili nekako da mergu-uju deo 3,4,5 knjige itd... zato ocekujem ponovo gomilu fillera.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Вама главни проблем што уопште упоређујете серију и књигу, то једноставно није могуће.

Мени су нпр. и ЛОТР и Борилачки клуб и Паклена поморанџа итд. царски филмови, иако НИЈЕ ИСТО КАО У КЊИЗИ ОМГ!!!1

превелике сте жене, јебига

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...