Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Мени је епизода одлична и морам да признам да ми се све више жури да прочитам књиге.

Мсм, стандардно голотиња на месту. Али свиђа ми се како се плету интриге.

Песма коју пева Станисова ћерка је језива. Најежио сам се...

 

Она има крљушти? Само да или не.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko je scena sa fetusima nepotrebna jbt,zar nisu nekako drugacije mogli da objasne da ne moze da zacne dete lako itd

Koliko treba biti glup da ne shvatis.

Pa nije scena nepotrebna nego je "artistic". Shock value. Kako god hoces da objasnis. Plus nam daje do znanja da je ocigledno zesca lujka.

 

Vec je spomenuto bilo da je ona imala pobacaje, nije bila poenta da bi se ljudima objasnilo.

 

U svakom slucaju, dobra epizoda. Pogotovo scena na kraju :)

Edited by Loopy
Link to comment
Share on other sites

Мени је епизода одлична и морам да признам да ми се све више жури да прочитам књиге.

Мсм, стандардно голотиња на месту. Али свиђа ми се како се плету интриге.

Песма коју пева Станисова ћерка је језива. Најежио сам се...

 

Она има крљушти? Само да или не.

Greyscale is a disease that can leave flesh stiff and dead and the skin cracked and flaking, mottled black and grey and stone-like to the touch. The tongue and lips turn to stone. It generally affects children especially in cold damp climates. The victims are disfigured but could not be touched by the rarer mortal form of the affliction or the grey plague

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

nije mi jasno zasto sve ulepsavaju u seriji, pa mala jebeno treba da bude ruzna da je ne mozes gledati ocima, ovako izgleda ko deca kad se u zabavistu igraju pa lepe po licu papirice i igracke

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Као да сам већ видео то питање са истоветним избором речи :) Не кажем да си ти питао.

Зато што књига, где је читаоцу остављено да сам замишља ликове и сцене, и серија нису исто. Зато што је серија намењена широкој публици и генерисању јако пуно пара и требало би да изгледа лепо - голе сисе да, богаљи и наказе не. Односно да, али ублажени. Другачија је циљна публика, на други начин се приказује.

 

Сличан одговор иде на питања а зашто немамо више ХЦ реалних подморничких симулација или детаљних геополитчких стратегија? Зато што би двоје људи купило, а 3 скинуо торент и то је то :) Не исплати се. Серију није правила екипа из локалне гараже него је озбиљна лова у игри.

 

На сличној основи се оператерима не исплати да обавесте кориснике да су у минусу са мегабајтима на мобилном уређају ;)

 

Едит:

На страну што ако се у наредним погљављима не описује подробније лик девојчице по мени пдговара опису из пролога друге књиге. Нисам доживео да је наказа коју не можеш ни да погледаш. А клинка у серији има тужан израз који јој лепрша преко лица + greyscale + песма заједно дочаравају њено емоционално стање.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

znam zasto su svi lepi u seriji, pitanje je retoricko :)

 

greyscale je grey fakin scale, znaci siva krljust. mala nije imala ni sivu ni krljust.

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Е то је та суптилна разлика у доживљавању књиге. Зато књига >> филм, по правилу :)



Ја сам га више схватио како сивило, слично као грејскејл слика, него као крљушти.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ladno su u treću sezonu ubacili elemente koje čitaoci otkrivaju tek u 5. knjizi.

 

Mislim na sudbinu Teona naravno

 

Što se Stanisove ćerke tiče mislim da je koncept njenog lika vrlo dobro prikazan u seriji, zadovoljan sam.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Čabky, je l su ovo svi delovi GoT koji postoje?

 

http://www.laguna.rs/a66_autor_dzordz_r_r_martin_laguna.html

 

I je l ovo pravilan redosled:

 

Igra prestola

Sudar kraljeva

Oluja mačeva - deo prvi: Čelik i sneg

Oluja mačeva - deo drugi: Krv i zlato

Gozba za vrane - deo prvi

Gozba za vrane - deo drugi

Ples sa zmajevima - deo prvi: Snovi i prah

Ples sa zmajevima - deo drugi: Posle gozbe

? [y/n]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...