Jump to content

kratki stripovi


Guest

Recommended Posts

i ja uvek uzmem jebeni papiric i u vecini slucajeva ni ne procitam sta je na njemu, samo ga bacim (obicno je ono sranje za ucenje engleskog), zato sto ljudi ne smaraju, samo ti pruze papir

mene smaraju oni sto prodaju one cestitke ili sta vec, jebo ih ja

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nikada nisam kontao sto ti ljudi to dele uopste, mislim, ne stoji valjda neko pored njih i kontrolise ih da li dele te letke lol ? Dodjes, blejis malo, posle 20 min bacis one letke u kantu i odes kuci sa parama ? Jedino sto mi pada na pamet je da imaju profit od broja "upecanih" osoba, tj onih koji se prime na oglas, ali cuo sam da imaju fixnu zaradu, tako da ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Па не стоји поред, али пошто раде на прометним местима, сигурно да неко прође типа на сат-два да исконтролише, можеш да бациш део али никако тако као што ти кажеш, делиш 20 минута и кући :)

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

kontrolisu po random tripu, ko da ne bi ljudi bacili sve u kantu da nije tako. a i znam par likova koji su delili. kontrolisu cak i one careve sto trpaju u sanducice (?).

ja uvek uzmem sve zivo i onda bacim u prvu kantu. nije mi tesko da uzmem i bacim, ne traze nista i nisu napadni.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

taj faj,zato ovi kad mi dodju sa isus hrist sveti sava cestitkom za decu invalide iz kosovskog nekog sela samo kazem,znam da te pare ne idu njima HAEHAEAEAE

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

kontrolisu po random tripu, ko da ne bi ljudi bacili sve u kantu da nije tako. a i znam par likova koji su delili. kontrolisu cak i one careve sto trpaju u sanducice (?).

Fora je u tome što zapravo sve više firmi "profesionalno" nudi uslugu deljenja lifleta na ulici, sandučićima itd. I firme koje uplaćuju tim firmama za deljenje traže i dokaze (ili ih te same firme "razdeljivači" nude u ponudi), a dokazi su fotografije zgrada, ulaza u zgrade i naravno "okićenih" sandučića. Firme koje traže deljenje najčešće imaju ponekog zaposlenog u reonu u kojem traže podelu, i onda i on sam može da vidi da li je njegova zgrada "ispoštovana" i samim tim bude potvrda toga.

Isto se radi i sa deljenjem na semoforima, a bogami i sa deljenjem na šoferkama automobila. Tu najčešće vidite da idu dva lika, jedan kači liflete drugi ih fotka. A ovi što vrše kontrolu toga, traže fotke sa različitih lokacija, i onda ako se već neko iscima da ode na 10 lokacija pa da napravi "panoramu" 5-6 kola koja imaju liflete, onda može i da odradi sva kola, iovako neće ništa uštedeti na vremenu.

A ovi što dele za engleski u prolazu i na ulici, oni takođe imaju ne samo kontrolu tih čiji su lifleti, već je prometno mesto toliko da bi se lako provalilo da lik nije tu, tako što bi neko od zaposlenih u toj firmi, njihovih prijatelja, porodica etc primetio da nisu tu.

pitam se da li je iko upisao engleski kod onih smaraca zato sto ga je priukao letak koji mu je neko uvalio i onda je pomislio "hm, pa stvarno bih mogao da naucim taj engleski vec jednom!"

To funkcioniše zapravo malčice drugačje, i zapravo liflet tu služi samo kao "katalizator". Gomila ljudi hoće da zna engleski, pošto ga ne znaju, i tu su i mladi i stari i ovakvi i onakvi, i kod njih je ta ideja sazrela ali nikako da konačno prelome odnosno nikako da se zapravo informišu gde da to urade itd. I onda kad dobiju liflet, odu kući / na posao, pozovu telefon, odu tamo, prijave se i "nauče" engleski. Ili makar sačuvaju letak pa kroz par dana pozovu itd. Niko nije odlučio da ide na engleski na konto lifleta osim ako mu ideja nije već sazrela :)

Inače, po nekom pravilu, tipa 1-2% lifleta zapravo budu pročitani i pogledani, pa otprilike isti taj procenat od tog procenta "upali" što su smešno mali procenti, ali na taj broj letaka koji oni podele, eto ti stotinak kandidata mesečno (u ovom slučaju engleskog i deljenja na terazijama).

A sad nazad na topic:

chickenprocrastinator.jpg

significant.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...