Jump to content

Zamena guma


Lucky

Recommended Posts

E, evo imao sam prilike da zamenim gume pre par dana, pa da podelim sa vama :)

Zvao sam nekoliko ovih većih (Beoguma, Kemo Impex...) ali i neke manje (Energyneštonešto, neke servise sa periferije itd) i najbolju ponudu, mada su cene u suštini svugde slične, dala je Beoguma. Oko 1000 dinara niže od ostalih, i to za sve gume u tom rangu (Micheline, Goodyear itd).

Ono na šta treba obratiti pažnju jeste da li firma traži pare i za ugradnju (od 200 do 400 din) i da li se za te pare dobija i "centriranje" ili se to naplaćuje odvojeno.

I prilično su brzo to odradili u Beogumi, nije trajalo ni 20 minuta, skinuli rezervnu i staru gumu, rezervnu spakovali, skinuli felne, stavili na nove i celu tu priču. I još samo dobio i štitnik od sunca za vetrobran koji se dobija u Michelin akciji, iako nisam kupio Michelin. Možda ovo nije trebalo da napišem!

Eto, pa možda nekome pomogne ako bude u sličnoj situaciji :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ја сам наравно следбеник "купујмо домаће" филозофије, тако да ми је зимски сет гума "Тигар Винтера" (изванредно сам задовољан перформансама), а летње (кишне) гуме су ми "Тојо" (такође сам презадовољан).

:)

"Винтерице" сам уградио на Тошином бунару, код Мацуре, исто је трајало свега 20так минута, не наплаћују уградњу кад пнеуматике купујеш код њих. када сам мењао зимски сет код њих пре неколико месеци, наплатили су ми ваљда, колико се сећам 400 кинти за обе гуме, са све балансирањем.

"Тојо" сам купио у "АП спорт" радњи у Војводе Степе, коштале су 200 динара више од "Тигрових" пандана, али нисам пожалио. такође је уградња бесплатна кад се код њих уграђује.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Kupih ovih dana nove gume - Yokohama (C-drive ili tako neshto), mnogo su fine. Do njih sam vozio Continental letnje i Michelin zimske - Michelin su bile odlichne! Ove Yokohama su letnje i malo mekshe, ali zato se sa njima jako lepo kochi.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

ја сам наравно следбеник "купујмо домаће" филозофије, тако да ми је зимски сет гума "Тигар Винтера" (изванредно сам задовољан перформансама), а летње (кишне) гуме су ми "Тојо" (такође сам презадовољан).

Vintera keva, znam brda ljudi koji se kunu u nju.

Link to comment
Share on other sites

4 prave zimske gume i lanci u gepeku za Srbiju.

tipa za Bosnu,Makedoniju mogu i 2 zimske gume ili da dubina sare bude veca od 4 mm na normalnim gumama,bila tabela zakona za sve zemlje u okruzenju,mi i hrvati najrigorozniji,zakon je nov.Citao SAT na poslu juche video tamo :(

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...