Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Поделио сам овај линк са тиб сахраном на фејсу, и после секунде сам обрисао, јер сам схватио да би људи помислили да сам болестан.

Иначе лош им је овај концепт, превише цимања је ту, боље да га спале лепо.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Totalno si u pravu, u tim stepama ima drva za paljenje koliko hoces. Koji si ti mamlaz :) Sahrana se zove "Sky Burial", religijskog je karaktera, sahranjuju se tibetanski monasai uglavnom jer nije dozvoljena za decu, zene i infektivno bolesne. Oni ionako gledaju na telo kao sud u kojem dusa pociva, pa kada neko umre i dusa napusti to telo oni na to gledaju kao na parce mesa a kao takvo se ponudi lesinarima jer njih smatraju andjelima tj. Nebeskim Igracima. A i sam ritual sluzi da priblizi smrt zivima i da oni uvide da nemaju cega da se boje.

Znaci nista nastrano, nije kazna za neki zlocin a i drustveno korisna stvar :)

Ocigledno niko od vas nije isao da gleda ove nase lesinare kako se hrane lesinama farmskih zivotinja koje seljaci bacaju na dogovoreno mesto :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

koliko se sećam "sedam godina na tibetu", sahrana paljenjem je velika počast rezervisana za velikaše, obične ljude zamotaju u platno i bace negde da ih pojedu divlje životinje, a ovo sa komadanjem je za monahe, što reče pekar.

Link to comment
Share on other sites

Totalno si u pravu, u tim stepama ima drva za paljenje koliko hoces. Koji si ti mamlaz :) Sahrana se zove "Sky Burial", religijskog je karaktera, sahranjuju se tibetanski monasai uglavnom jer nije dozvoljena za decu, zene i infektivno bolesne. Oni ionako gledaju na telo kao sud u kojem dusa pociva, pa kada neko umre i dusa napusti to telo oni na to gledaju kao na parce mesa a kao takvo se ponudi lesinarima jer njih smatraju andjelima tj. Nebeskim Igracima. A i sam ritual sluzi da priblizi smrt zivima i da oni uvide da nemaju cega da se boje.

Znaci nista nastrano, nije kazna za neki zlocin a i drustveno korisna stvar :)

Ocigledno niko od vas nije isao da gleda ove nase lesinare kako se hrane lesinama farmskih zivotinja koje seljaci bacaju na dogovoreno mesto :)

taj fazon. nekom je ovo nastrano iz prostog razloga sto je sa drugacijeg kulturnog podrucja. inace, meni je ovo divno, totalno zennish:)

"dodjoh iz sjaja i vracam se sjaju"

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Totalno si u pravu, u tim stepama ima drva za paljenje koliko hoces. Koji si ti mamlaz :) Sahrana se zove "Sky Burial", religijskog je karaktera, sahranjuju se tibetanski monasai uglavnom jer nije dozvoljena za decu, zene i infektivno bolesne. Oni ionako gledaju na telo kao sud u kojem dusa pociva, pa kada neko umre i dusa napusti to telo oni na to gledaju kao na parce mesa a kao takvo se ponudi lesinarima jer njih smatraju andjelima tj. Nebeskim Igracima. A i sam ritual sluzi da priblizi smrt zivima i da oni uvide da nemaju cega da se boje.

Znaci nista nastrano, nije kazna za neki zlocin a i drustveno korisna stvar :)

Nisam nigde rekao da mi je nastrano, niti da smatram da je za kaznu. Ako bolje pogledas sta sam napisao shvatices da sam sklonio link iz razloga koji je dulio napisao gore(o odnosu ljudi prema drugacijem).

Inace hvala na pojasnjenju, nisam znao o obicajima sahranjivanja na Tibetu. :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...