Jump to content

pljačka, ubadanje, pravda


Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

'Alo pravna akademijo, šta ste se rasteoretisali i rasrali, mislim koliko puta treba da se crta i boji?

Scenario NIJE BIO, huligančići kradu, odlaze, prodavac polazi za njima i izbode jednog od njih. Dakle, to se NIJE DESILO tako.

DESILO SE, da huligančići kradu, odlaze, prodavac polazi za njima, pokušava da ih odvrati od krađe, povlačivši jednog od njih za rukav (ili ukradenu robu u ruci, ne vidi se precizno na snimku), huligančići NJEGA NAPADAJU pesnicama, prodavac pod batinama polazi nekoliko koraka unazad, brani se, UBADA PRIRUČNIM nožem ONOG od njih KOJI GA U TOM TRENUTKU NABADA pesnicama!

Čak i da zaboravimo radnju i krađu itd... Da zamislimo situaciju u kojoj osoba A, povuče za rukav osobu B iz neke grupe DEB, grupa DEB koja broji 3-4 člana, na bezazleno povlačenje za rukav odgovara udruženo pesnicama, izvinjavam se na pitanju, ko je NAPADNUT i ko se brani u toj priči? Kojoj strani je pretila opasnost?

Četvoročlanoj grupi DEB ili pojedincu A?

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

'Alo pravna akademijo, šta ste se rasteoretisali i rasrali, mislim koliko puta treba da se crta i boji?

Scenario NIJE BIO, huligančići kradu, odlaze, prodavac polazi za njima i izbode jednog od njih. Dakle, to se NIJE DESILO tako.

DESILO SE, da huligančići kradu, odlaze, prodavac polazi za njima, pokušava da ih odvrati od krađe, povlačivši jednog od njih za rukav (ili ukradenu robu u ruci, ne vidi se precizno na snimku), huligančići NJEGA NAPADAJU pesnicama, prodavac pod batinama polazi nekoliko koraka unazad, brani se, UBADA PRIRUČNIM nožem ONOG od njih KOJI GA U TOM TRENUTKU NABADA pesnicama!

Čak i da zaboravimo radnju i krađu itd... Da zamislimo situaciju u kojoj osoba A, povuče za rukav osobu B iz neke grupe DEB, grupa DEB koja broji 3-4 člana, na bezazleno povlačenje za rukav odgovara udruženo pesnicama, izvinjavam se na pitanju, ko je NAPADNUT i ko se brani u toj priči? Kojoj strani je pretila opasnost?

Četvoročlanoj grupi DEB ili pojedincu A?

ПРВО, продавац је с леђа ударио хулигана у средини у главу и то се јасно види. само убодени хулиган узвраћа ударце, пошто се прво нападнути хулиган тетура. трећи хулиган само стоји.

ДРУГО, јасно се види, такође, да није дошао да их "спречи" у крађи, већ је дошао да се обрачуна са свом тројицом, услед чега је и понео нож.

ТРЕЋЕ, јасно се види да продавац, вукући га за руку, навлачи на нож једног од хулигана. дакле, није се махнито бранио машући ножем, већ је врло урачунљиво и прецизно искористио оружје које је с намером да се обрачуна са овом тројицом и понео.

ЧЕТВРТО, хулигани се нису обрачунавали са њим, већ он с њима (ко кога напада на овом снимку?), што се види из тога да се они се повлаче (од НАПАДА) трчећи од продавца који држи нож у руци. убодени хулиган посрће држећи се за груди.

дакле, имамо напад с леђа и нож понесен и искоришћен са јасном намером обрачуна са лоповима, а не ради "спречавања пљачке", такође јасно одсуство слике о дивљој групи од 3-4 хулигана који премлаћују унезвереног продавца, који у очају и страху за живот потеже нож да растера нападаче.

мени није јасно где си ти видео "безазлено повлачење за рукав", као ни одакле си извукао ову неодрживу паралелу.

такође ми није јасно како превиђаш да не можеш да сматраш адекватним угрожавање нечијег живота због пакле цигарета.

суд и адвокати ће ући у олакшавајуће и отежавајуће околности и детаље који су нам сада недоступни, али продавцу се смеши робија због убиства у покушају (ја бих ишао и на убиство са умишљајем - понео је и искористио нож наносећи потенцијално смртоносне повреде, далеко прекорачујући нужну одбрану; а и коју одбрану кад их он напада?). на суду ће га закопати то што је понео нож, а поготово начин на који га је искористио и тренутак у којем га је искористио, тј. после 2 секунде од напада...

едит:

да не шитримо даље, сматрам да су га опљачкали, можда и шиканирали, изашли смејући се, а њему је пала ролетна, зграбио је нож и појурио за њима ради ОСВЕТЕ, а не да поврати робу. тако ја ово видим.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

prvo - slazem se, tako i meni izgleda da lik se zalece i zabada ovog u sredini u glavu

drugo - ovde se i ne slazem bas, cini mi se da je iso na foru - zaboscu lika i oteti mu pivo i vratit u radnju. meni se bar cini da posle tog prvog udarca pokusava da uzme pivo od lika, sto realno ne bi radio da mu je cilj bio samo da iznabada huligancice

trece - ne znam, ne izgleda mi da kao da navlaci nikoga na noz

cetvrto - huligani se nisu obracunavali od trenutka kad su skontali da ima noz :)

u svakom slucaju vidi se da je bilo dosta svedoka okolo tako da ce se ta situacija sigurno razresiti

Link to comment
Share on other sites

a je li ima neka fora da ukrades ali da ne mozes krivicno da odgovaras ?:!D tipa do 2000din ?!:D ili tako nesto ?

Tuzno je sto postoji fora da te neko opljacka a da ne odgovara za to.

Novembar 28 2007 godine, Pavlovic Slobodan, inace moj BIVSI drugar iz osnovne skole, sada trenutno narkoman i vucibatina... UTAJIO je moj telefon i nestao u nepoznatom pravcu.

Peder me je zamolio da mu dam da obavi kratak razgovor, nakon cega je izasao iz lokala gde sam bio i pobegao. Dva dana nakon toga prijavio sam ga policiji, napisao prijavu ali do danasnjeg dana se nista nije dogodilo. U policiji su mi objasnili da postoji razlika izmedju kradje i utaje. Utaja je valjda kada ti neko ne nasilno ukrade nesto.

Telefon je tada vredeo 17600 din cak sam i racun pokazao... Jedino sto sam dobio u policiskoj stanici su dva saveta: da prebijem narkomana kao konja ili da promenim izjavu da sam nasilno opljackan.

Ako kojim slucajem citas ovo, znaj da nisam zaboravio!!! Jebemti mrtvu majku !!!

Link to comment
Share on other sites

drugo - ovde se i ne slazem bas, cini mi se da je iso na foru - zaboscu lika i oteti mu pivo i vratit u radnju. meni se bar cini da posle tog prvog udarca pokusava da uzme pivo od lika, sto realno ne bi radio da mu je cilj bio samo da iznabada huligancice

руком којом "отима" пиво, секунд касније убада другог хулигана. да ли је пиво заиста његов циљ или нож који га сврби?

trece - ne znam, ne izgleda mi da kao da navlaci nikoga na noz

левом руком држи жртву око плећа док га десном боде у груди ножем.

cetvrto - huligani se nisu obracunavali od trenutka kad su skontali da ima noz :)

само је жртва скочила да се бије, остала двојица се повлаче и пре ударца ножем.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Tuzno je sto postoji fora da te neko opljacka a da ne odgovara za to.

Novembar 28 2007 godine, Pavlovic Slobodan, inace moj BIVSI drugar iz osnovne skole, sada trenutno narkoman i vucibatina... UTAJIO je moj telefon i nestao u nepoznatom pravcu.

Peder me je zamolio da mu dam da obavi kratak razgovor, nakon cega je izasao iz lokala gde sam bio i pobegao. Dva dana nakon toga prijavio sam ga policiji, napisao prijavu ali do danasnjeg dana se nista nije dogodilo. U policiji su mi objasnili da postoji razlika izmedju kradje i utaje. Utaja je valjda kada ti neko ne nasilno ukrade nesto.

Telefon je tada vredeo 17600 din cak sam i racun pokazao... Jedino sto sam dobio u policiskoj stanici su dva saveta: da prebijem narkomana kao konja ili da promenim izjavu da sam nasilno opljackan.

Ako kojim slucajem citas ovo, znaj da nisam zaboravio!!! Jebemti mrtvu majku !!!

[roflmao]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Kmh... Pre par godina u kraju, isto, klinci obijaju neku garazu, lik izlazi sa sipkom i krece da ih juri, stize ih posle 300m i odvaljuje od batina.. Zove muriju, murija dolazi i nastavlja da ih bije... CASE CLOSED tRSH~ realno, rts je jebo mamu reportazom, a da je lik najebo, najebo je .. :\

eirscm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tuzno je sto postoji fora da te neko opljacka a da ne odgovara za to.

Novembar 28 2007 godine, Pavlovic Slobodan, inace moj BIVSI drugar iz osnovne skole, sada trenutno narkoman i vucibatina... UTAJIO je moj telefon i nestao u nepoznatom pravcu.

Peder me je zamolio da mu dam da obavi kratak razgovor, nakon cega je izasao iz lokala gde sam bio i pobegao. Dva dana nakon toga prijavio sam ga policiji, napisao prijavu ali do danasnjeg dana se nista nije dogodilo. U policiji su mi objasnili da postoji razlika izmedju kradje i utaje. Utaja je valjda kada ti neko ne nasilno ukrade nesto.

Telefon je tada vredeo 17600 din cak sam i racun pokazao... Jedino sto sam dobio u policiskoj stanici su dva saveta: da prebijem narkomana kao konja ili da promenim izjavu da sam nasilno opljackan.

Ako kojim slucajem citas ovo, znaj da nisam zaboravio!!! Jebemti mrtvu majku !!!

lol utajio je telefon....

lokal je bio verovatno deus, daj reci koji nick je u deusu koristio taj slobodan pavlovic bas me zanima

/ignore.

neki ljudi ne razumu neke stvari!1!

Link to comment
Share on other sites

Nije igrao u deusu (mozda par puta kad dodje sa jos par govnara jer u principu kad sam ja bio tamo nije bas nailazio na sirok osmeh i zlatan zub)

Onaj crni sto stalno cuti i slihta se gaji

Nkine banano ma evo ti banana. Sta mu pretis preko foruma koji ne cita :). Bolje ga nabodi sad si security :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Jebote kao da me je izbaksuzirao topik, sinoc su nam upali u jednu sobu u apartmanima i odneli LCD TV :/... jebo mamu a pre tri dana bas pricam sa caletom kako bi bilo dobro da organizujemo nocnu smenu da neko cuva... Jos je bilo dosta gostiju u apartmanima, sreca niko nije nista video ili cuo jer bi kontam svi otisli i nikad se vise ne bi vratili.. jebem ti sve :/

Link to comment
Share on other sites

Ma u Novom Sadu, i to u centru jebenom, ok u pasazu, ali kako su likovi odradili lepo... jos ne izvaljujem da li je neko ko zna i ko je vec bio ili neki random klosari, nisata slomljeno, razvaljeno...

Gotti ako bude prilike javim ti, ali mislim da cale vec ima u planu nekoga, bas smo pricali...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...