Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

jebiga, otkud ja znam zasto on pita, nek preformulise sa 'oce li me terati u vojsku dogodine' ili tako nesto:) mozes u vojsku ako oces, ona i dalje postoji i postojace.

da ne postoji vojska ne bi postojala ni srbija, to je valjda jasno svima :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dobro, svaka zemlja ima vojsku, da, ali neke imaju samo profesionalnu, nama je ostala i narodna, tj nije ukinuta. znaci lik nasih godina koji se nije javio moze biti smaran do tridesete ili koje vec da izvrsi vojnu obavezu jer je do tada kada je on punio 27 vazila i ako je nije regulisao ili barem odlozio do 2011 ili tako nesto. znaci, taj lik moze sa 2012 godine sa svojih 30 godina da bude navatan i izmarsiran u vojsku da trci i puca. to sam teo reci:)

sto nije isto sto i nema vojske, odnosno ima samo profesionalne, pa ce taj lik da placa ili da ide u zatvor jer nema de da ga teraju da trci i skace:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

da ne postoji vojska ne bi postojala ni srbija, to je valjda jasno svima :)

+1

idem sutra na 2 ispita,usr'o sam se

Born of a broken man, never a broken man.

Ko je jebo preko rura, taj se usrećio u pičku materinu

Link to comment
Share on other sites

Ali ti imas 14 godina, wtf?!

pa ono, ja sam sa 14 bio bradatiji nego pola odraslih ljudi.

a pod dva, gore je ostaviti one tinejdz brkove, pa izgledati ko tepic, nego zapustiti se sa normalnom dubrom...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@ barbecue sos - Ne mogu da verujem da neko pita gde ovo ima da se kupi :) Pa skoro u svakoj prodavnici koja nije baš neka najjadnija lokalna, a ako hoćeš safe varijantu, veći Maxi, Tempo, Familija bilo koja, Vero itd.

@ poljaci - strava, nekako me je pogodilo, što kaže nenad, očekuješ uvek da su oni sigurni, a ako oni nisu sigurni, ko je onda :)

@ vojska - ne kapiram ovo za "ukidanje" vojske, zar nije bila priča da će tek početkom naredne godine ukinuti obavezu služenja?

@ katarina rebrača - ofis joj prekoputa našeg, a nikad je nismo videli :)

@ gta:beograd - strašno, baš horor priča.

@ topic - gledao idola :) sad ću malo da raduckam, mogao bih da otpikam pokoji TF2.

Link to comment
Share on other sites

@ vojska - ne kapiram ovo za "ukidanje" vojske, zar nije bila priča da će tek početkom naredne godine ukinuti obavezu služenja?

ne znam tacno, al sta ti nije jasno? mislim, kakva je razlika oce li pocetkom ili sredinom, ili sredinom ove...vojna obaveza se ukida sigurno.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Au Marko nisam se brijao od 3D turnira kad sam imao nesto malo, na slikama se ne vidi posto su sve iz daljine.

Sledeci put pre brijanja idu slike !!1

[:D]

typo

Edited by aleksandar_

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

@peja: nesto si me cudno gledao na zadnjem rhh-u, dal' je zbog njih, ne znam :)

@aleksandar: ali mene je sestra zezala sa 17-18 godina kada sam se brijao (tad sam onako relativno redovno poceo), ja sa 14 nisam brijac uzeo u ruke.

Od kako igram sa Krekijem, moja zena vise ne hrche.

Link to comment
Share on other sites

ne znam tacno, al sta ti nije jasno? mislim, kakva je razlika oce li pocetkom ili sredinom, ili sredinom ove...vojna obaveza se ukida sigurno.

Pa ako se ne varam, čovek je na prethodnoj strani napisao "jel to ukinuta vojska?". Pored toga što se zeznuo i vojska nije ukinuta, znamo da je mislio na obavezu služenja. Kada tako pita, po meni je logično da ne misli na to da li će ona nekada biti ukinuta u budućnosti, već da li je ukinuta juče-danas-ove nedelje.

Link to comment
Share on other sites

topic:

lol, stavim nove zice na dzitru posle tipa dve godine neprilazenja bilo kakvom muzickom instrumentu i skontam da sam izgubio kabal...i onda skontam da je trebalo prvo da skontam da sam izgubio kabal, a onda da stavim na akustaru. sad imam akustaru sa ne-zicama i elektricnu sa novim zicama bez kabla...

Pa ako se ne varam, čovek je na prethodnoj strani napisao "jel to ukinuta vojska?". Pored toga što se zeznuo i vojska nije ukinuta, znamo da je mislio na obavezu služenja. Kada tako pita, po meni je logično da ne misli na to da li će ona nekada biti ukinuta u budućnosti, već da li je ukinuta juče-danas-ove nedelje.

sacete me tovarite do kraja zivota:) ja nisam skontao da li misli na obavezu sluzenja, zato sto me je gomila ljudi pitala da li je vojna obaveza ukinuta bas zbog toga sto je ukinuta narodna vojska ili zbog nekog drugog razloga. dakle, ljudi mahom tripuju da je ukinuta narodna vojska, pa je samim tim ukinuta i vojna obaveza, medjutim, ukinuta je samo obaveza sluzenja, ali institucija postoji (pored profesionalne, koja je u mnogim drzavama jedina vrsta vojske)...

a sto se tice ovoga, sledece godine nema pozivanja, a sad ne znam kad tacno prestaje trip, tj koja je poslednja klasa koja se poziva...nesto mi je u glavi mart, ali tripujem da je do kraja godine, dakle decembar.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ne vojska, narodna vojska. ljudi su mislili da je ostala samo profesionalna, medjutim, primace se i dobrovoljci koji nece biti profesionalci nego ko i do sad regruti. prijavis se na sluzenje vojnog roka, ko i do sad. i onda cinis pasivnu rezervu kad zavrsis, sve ko i do sada...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

U suštini, kada odbacimo definicije, ljudi pod "jel ukinuta vojska" misle na obavezu služenja vojnog roka. I tu prestaje svako dalje mozganje "ljudi" tj. "naroda" jer je to u suštini ono što ih interesuje - jel će morati da idu u vojsku ili ne.

Oni koji bi baš hteli će krenuti dalje u istraživanje pa će skapirati da mogu dobrovoljno da odu, da mogu da probaju da budu profesionalci itd itd. A prilično sam siguran da pod tim "jel ukinuta vojska" niko ne misli da li Vojska Srbije kao institucija više ne postoji ili postoji.

Link to comment
Share on other sites

ja ti kazem da su mene ljudi pitali upravo to...i to upravo iz razloga jer ne znaju da li da se jave, a moje su godiste, ili ne. da je ukinuta, ne bi bilo potrebe da se jave, ovako bi morali. npr, to je jedna razlika koja je vise-manje bitna.

tipa imam drugare koji lamentiraju jer su se javili i ne kontaju da sluzenje vojnog roka i dalje postoji i da su svejedno trebali da se jave jer bi ga sluzili jos debilnije i jos kasnije da nisu.

jer je to u suštini ono što ih interesuje - jel će morati da idu u vojsku ili ne.

ja da se nisam javio, opet bih morao da idem, a da je ukinuto sluzenje vojnog roka kao institucija, ne bih morao. ja neam pojma kolko covek ima godina i zasto pita, pa mu dajem konkretnu informaciju, jer da sam ja pitao isto pitanje, a neko mi odgovorio sa 'jeste, ukinuta', zajebo bi me.

e sad, verovatno nece ni te likove smarati, ali onda mora da se odradi neka amnestija ili neko precutno nepozivanje, ali po zakonu, ustanova postoji i onaj koji se nije odazivao na vreme, treba da ide svejedno.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...