Jump to content

Avatar


Synd

Recommended Posts

iako i dalje ne znam kako se odjednom probio u najaktuelnije projekte.

meni je on prilicno prosecan gde god sam ga video (lol video sam ga u dva filma), a ni meni nije jasno sto se probio, pogotovo sto je australijanac i sto u svakoj drugoj recenici u avataru kaze pola reci po australijski...mogli su da uzmu nekog drugog simpaticnog mladica amerikanca ili da po scenariju marinac bude australijanac jebiga...meni nije smetalo doduse, al pravili su i sebi i njemu dupli poso, to je cimanje koje bih zamisljao da se sprovodi za dzeka nikolsona u najmanju ruku, a ne za nekog polu-generickog mladog glumca...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa dobro, ja kazem 'prosecan' misleci na 'nista specijalno', meni je on simpatican. a prvenstveno sam mislio na cimanje u avataru, nije uspeo da drzi americki naglasak sve vreme sto dovodi do zakljucka da je kameron teo bas njega cak i po cenu opadanja autenticnosti (koje pretpostavljam da tek amerikanci izvaljuju ko iz picke ako mi izvaljujemo na keca), sto dalje dovodi do zakljucka da je on vredan tog cimanja, a meni licno to deluje malo neproporcionalno...mada nisam ja neki strucnjak...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Moram da primetim da nisam primetio to sa akcentom, cak mi se ucinilo da on ima kao neki Irski akcenat, jer je valjda Irac u filmu, ali sam mozda pomesao. A sto se njegove glume tice, meni je on bio impresivan u Terminatoru kada se sve uzme u obzir.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Meni se on bas dopada i mislim da je sasvim solidan glumac, a probio se preko Terminatora, kako drugacije.

Teško da se probio preko Terminatora, kad je Avatar snimao mnogo pre T4, ali je to film s kojim je postao zapažen.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ovakav film je los primer svima koji se iole razumeju u kinematografiju... za dobar film, film u kome se ne koriste specijalni efekti (bar ne koliko u avataru), potreban je talenat. Lako je napraviti film preko kompijutera, izmedju ostalog takav film lici na neku vrstu video igrice... Napraviti film koga bi svako mogao da gleda vise puta, jeste uspeh, a pritom nikad da mu ne dosadi. Sve ovo najbolje potvrdjuje dzoni dep ciji filmovi, gde glumi, jednostavno ne mogu da ne valjaju... Avatar uopste nije nista posebno, ali ipak lep je za oko kada se gleda :P

Link to comment
Share on other sites

cekaj, jel tebi avatar zanimljiv kao ekranizacija scenarija ili samo kao tehnoloska demonstracija?

Iskreno da kazem, Avatar me je vishe interesovao sa profesionalne tachke gledishta. Posle gledanja istog, utisak je uglavnom bio - kako su ovo odradili?!? Avatar kao film, nije uspostavio samnom neku emocionalnu vezu i to sam rekao ranije - jedan od onih filmova koji su osmishljeni do najmanjih detalja, koji predstavljaju ogroman tehnoloshki skok u kinematografiiji, ali nekako nemaju dushu...

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

...U Ušću su mi se iz nekog razloga naprezale oči...U Takvudu sam lomio kolena u onim uskim prolazima...

Pa ti gledaj film u Fakvudu iz Usca [;)] (odavno nisam izvalio nesto uber-gloopo, ovo je bilo jace od mene)

btw, drama kao filmski zanr ne postoji... melodrama postoji... svaki filmski kriticar koji je bar cuo za Cahiers du cinema to zna, a to sto je glavni kriterijum za zaposljavanje novinara u kulturnim rubrikama preuzet iz ptt-a je jedna jako tuzna prica...

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...