Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

ja sam se i iznervirao dok sam gledao taj film, jer nisam mogao da verujem kako su uspeli da svaku smesnu situaciju u trejleru, koji je vristao potencijalom, implementiraju u filmu na osamnaest puta gluplji nacin nego sto je to moglo.

plus me je i ewan mcgregor razocarao kol'ko je retardirano ispao u filmu. sva sreca pa sam posle gledao ghost writera gde je objasnio :D

:-)

Link to comment
Share on other sites

pa, kad vec pitas :D

meni je taj film sigurno jedan od boljih koje sam gledao prosle godine. nije mi bio uopste dosadan, iako na momente sa dosta usporenim tempom.

super je prica, likovi su sjajni, licno mi se svidelo kako je reziserka prikazala atmosferu modernog rata, a da je pritom nije obojila proamerickim vrednostima i ostalim demagoskim elementima koje filmovi slicne tematike imaju tendenciju da rade na redovnoj bazi.

Edited by ℑںℵℊℓℯ

:-)

Link to comment
Share on other sites

Dragon hunters, 2008 - http://www.imdb.com/title/tt0944834/

znaci najlepsi animirani film koji sam gledao ikada... eto prosto mi je doslo da pauziram i gledam remek dela od scena... (cisto da najavim imao sam br rip na 4 gb i gledao na vecem lcd-u, i ne - ne kazem to da bih merio pishu vec da se ne smori neko ko bi uzeo da gleda na 15@ crt-u))

samo steta sto deluje kao da su stigli do pola i onda resili da zavrse film tek tako... nesto slicno kao 9, samo sto je ovo mnogo lepsi i mozda cak i zanimljiviji naslov, sa za nijansu razradjenijim likovima... a opet kapiram da nije za decu jer je jezik koji koriste malo prljaviji za klince

preporuka za svakog ko iole voli animacije :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pa, kad vec pitas :D

meni je taj film sigurno jedan od boljih koje sam gledao prosle godine. nije mi bio uopste dosadan, iako na momente sa dosta usporenim tempom.

super je prica, likovi su sjajni, licno mi se svidelo kako je reziserka prikazala atmosferu modernog rata, a da je pritom nije obojila proamerickim vrednostima i ostalim demagoskim elementima koje filmovi slicne tematike imaju tendenciju da rade na redovnoj bazi.

niko ne kaze da nije realan, ali nije ni za 6 oskara...

Link to comment
Share on other sites

Blind side - odgledao sam ovaj film juce, znajuci da Sandra Bulok ima velike sanse da osvoji Oskara za ovu ulogu, sto se na kraju desilo. Film nije losh, u smislu da ga je ok gledati sa ribom, kada je napolju uzasno vreme i ne izlazi vam se iz kuce...i nikada vishe. Pricha jeste istinita, ali ne samim tim i nesto zanimljiva. Gluma Sandre Bulok, koja mi je inache simpatichna, ne zasluzuje Oskara jer joj je gluma varirala od normalnog do povremeno drchnog stava. Nekako je film suvishe sladunjav i siguran sam da je bio veoma uvredljiv velikom broju crnaca u Americi jer, uopste ne ulazeci u pozadinu likove ne dobijamo objasnjenje zasto se ponasaju onako kako se ponasaju, pa sticemo utisak da je njima, nesto bogatijoj beloj porodici,

usvajanje crnog deteta sa ulice i ulaganje novca u njegovo obrazovanje

jedna sasvim obichna, svakodnevna, stvar oko koje se posebno ne raspravlja...

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

CAPITALISM: A LOVE STORY

capitalism-love-story-poste.jpg

Strašna, tužna i na momente jeziva priča o najgorem naličju kapitalizma u Americi. Zato i nije baš klasičan Majkl Mur film, jer zbog tematike i nekih primera, čak i comic relief scene ne uspevaju da razvesele kao u ranijim filmovima. Što se režisera tiče, možete ga mrzeti ili voleti, ali fakti su na njegovoj strani, toliko da čak nije morao mnogo ni da spinuje sagovornike u par scena, jer se sami bez problema zapetljavaju i gube u svojim izjavama. Inače neki primeri kako to sve funkcioniše kod njih su stvarno da se smrzneš, ali smeta što se kraj filma pretvorio u jeftin Obama pamflet, moglo je i bez toga.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

CAPITALISM: A LOVE STORY

capitalism-love-story-poste.jpg

Strašna, tužna i na momente jeziva priča o najgorem naličju kapitalizma u Americi. Zato i nije baš klasičan Majkl Mur film, jer zbog tematike i nekih primera, čak i comic relief scene ne uspevaju da razvesele kao u ranijim filmovima. Što se režisera tiče, možete ga mrzeti ili voleti, ali fakti su na njegovoj strani, toliko da čak nije morao mnogo ni da spinuje sagovornike u par scena, jer se sami bez problema zapetljavaju i gube u svojim izjavama. Inače neki primeri kako to sve funkcioniše kod njih su stvarno da se smrzneš, ali smeta što se kraj filma pretvorio u jeftin Obama pamflet, moglo je i bez toga.

bas sam pogledao i ja pre dva dana i mislim da je ovo najgori od svih njegovih filmova. toliko mrzi Buša i njegovu administraciju da je poceo da hvali Obamu, a da jos nije video kakav je on.

kad je rekao ”donde” pao sam sa stolice! :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...