Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

o glumi necu mnogo iako je ispod svakog nivoa, nije ono da je losa gluma nego imas neki osecaj teskobe dok gledas, ne valja, ko da nisu imali pare za valjane tejkove...ali efekti, sta je bre ono?

ko da gledam kosaca jebote, erupcija vulkana izgleda ko u flashu da je uradjena; pa onda oni beze iz one grobnice, sta li je, dok se svod obrusava, a ovi carevi odradili onaj fazon iz pedesetih, sipaju kamenje tik ispred kamere, a glumci se tripuju pet metara ispred kamere, pa kao imamo lejer padajuceg kamenja kroz koji ih vidimo i kao treba da se tripujemo da to kamenje pada svuda po prostoriji, mislim, okej, to je trik, medjutim, gledalac to VIDI BEZ IKAKVIH PROBLEMA I 'NAOSTRAVANJA'. pa onda onaj kamen sa teksturom iz dooma 2 sto pada na onog lika itd. a to je tek deset minuta.

jel moguce da sam fasovo neku nedovrsenu verziju? mislim, to mi se desilo sa wolverinom, imao sam eksplozije sa malo poligona, objekte bez tekstura, vulverin nije imao seciva itd. ali to se bas videlo da je nedoradjeno, ono tipa, leti avion kroz oblake i oblaci bas NEMAJU teksturu, nije kao da je losa ili da je neubedljivo, nego nije jos nalepljena, ovde je sve nekako lose, al previse.

jel ste gledali vi?

E pazi ... čitam tvoj prvi deo, i kao hoću i ja da napišem kako ima par scena koje mi se ne dopadaju, onda kreće nekakva grobnica, onda kreće opšte pljuvanje po filmu, rek'o, zar je ovaj Dule toliko zahtevan :)

Sve u svemu, meni je CGI u filmu (pravom) skroz zadovoljavajuć, osim na početku kad je ona vožnja limuzine dok se sve raspada, na par mesta se baš vidi da je loše odrađeno. Onako, kao neka animacija od pre 10 godina.

I još jedno pitanje za one koji su gledali - jel ste izvalili kako u scenama koje involviraju vodu koja je oko glavnih glumaca, ide neka potpuno drugačja kamera, neki drugi filteri, neka odvojena priča? Kao da su te scene sa vodom morali da snimaju u nekom drugom studiju ili tako nešto. Šta više, deluje pomalo amaterski ... to me je malo smorilo.

Link to comment
Share on other sites

Khm khm khm,

bice mi zadovoljstvo da vas upoznam, 2012'ice ovo su RuR forumashi, RuRovci meet:

2012supernova.jpg

2012: Supernova (Release Date: 27 October 2009 (USA)

http://www.imdb.com/title/tt1479847/

, a ovo je:

2012-Doomsday1.jpg

2012 Doomsday (Release Date: 12 February 2008 (USA)

http://www.imdb.com/title/tt1132130/

ah,

da ne zaboravim zvezdu veceri;

jedan i jedini

2012-movie-poster-375x600.jpg

2012 (Release Date:13 November 2009 (UK)

http://www.imdb.com/title/tt1190080/

Link to comment
Share on other sites

I još jedno pitanje za one koji su gledali - jel ste izvalili kako u scenama koje involviraju vodu koja je oko glavnih glumaca, ide neka potpuno drugačja kamera, neki drugi filteri, neka odvojena priča? Kao da su te scene sa vodom morali da snimaju u nekom drugom studiju ili tako nešto. Šta više, deluje pomalo amaterski ... to me je malo smorilo.

da, delovalo mi je ko neka amaterska serija :D ali boze moj

Link to comment
Share on other sites

JULIE AND JULIA

Julie_and_julia.jpg

Naizgled simpatična i zanimljiva limunadica o Džuliji Stajls, kulinarskoj legendi iz pedesetih godina prošlog veka, i savremenoj blogerki inspirisanoj istom da proba da za godinu dana napravi klopu po njenim receptima. Svi su sastojci tu, ali je ceo film nekako prazan, razvučen i bez prave poente i drame (iako dominira vedrina celim tokom). Šarm i cute faktor Ejmi Adams nevešto maskiraju činjenicu da je njen lik zapravo jedna razmažena, neurotična ženica koja ne zna šta bi sa sobom, a nigde nije ni objašnjeno zašto se Džulija smatra tolikom veličinom u kulinarskom svetu (štaviše, iz filma može samo da se zaključi da je iz dosade krenula na časove kuvanja, da bi zatim napisala knjigu recepata francuskih jela na engleskom jeziku).

Sa druge strane, Meril Strip je odvalila kako je odigrala, totalno uživljena i ubedljiva u ulozi, inače, prilično opičene (u pozitivnom smislu) prave Džulije. Plus što ima mnogo razne hrane u filmu, nije loše za pogledati u društvu lepše polovine, naročito ako posle dobije inspiraciju da napravi neku klopu (punjena patka, mmmmm-hmmmm).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je Shaun debelo izvikan film, prva polovina je perfektna, ali zato jako počnu da se gube u nastavku filma sa tim smarajućim "romantika usred zombi-apokalipse" smerom u koji je film otišao. Zato su se iskupili 100% sa Hot Fuzzom :)

I Zombieland je nekako blag, ima mnogo potencijala ali kako film odmiče linearno gubi snage i želje da zakuca zicere koji izviru sa svih strana. Čak je i celo apokaliptično okruženje suviše u drugom planu i čisto postoji više kao izgovor za kerefeke glavnih likova i njihove odnose, koji su btw prilično ali ne i u potpunosti harizmatični onako kako je zamišljeno (mada sa Vudi Harelsonom ne može mnogo da se pogreši, čovek je genija za glumu :)).

Uvodna špica (Metallica \o/) i ona pravila su fenomenalna, trebao je ceo film da bude takav i o tome. Ukratko, Little Miss Sunshine sa zombijima, bez dovoljno snage da bude to.

E, da, poster

Zombieland-poster.jpg

shaun je boring. jel se skida ova riba u filmu?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

pandorum, e to je film :D

steta sto na momente se primeti kao da je lowbudget, neke scene kao da su iz pobesnelog maxa 1 ili 2 :)

ali generalno ideja, kao da gledas nekakvu mesavinu aliena i ne ynam kojeg jos filma, nekog klasika u dubokom svemiru svakako... glumci odlicni, prica okej ne preterano originalna, ima i obrt dobar, sve u svemu ja prezadovoljan ;) i jos sam gledao skrnavi r5

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam tri puta kretao da gledam i uvek zaspim na istom mestu, mora da je nešto subliminalno :)))

Waiting HD za ovo, pa ću onda i da komentarišem , ali već sad mi se čini da je najbolja stvar u vezi filma onaj lazerski brijač, obriješ se za 10 sec.

I šta ti imaš protiv Mad Maxa, a, a, a? Bogohulniče :(

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...