Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

oh no its worse

denzil je slepac koji jebe keve kao zatoichi ali to se tek otkrije na kraju filma da je slep uopste, ali zato na pocetku filma nema problema da sa lukom i strelom sevne macku u shumi i pojede je.Takodje kao slepac nema problema da nadje kucu u sred pustinje,ili ako ode u grad u kome nikada nije bio da ode pravo u radnju koja mu treba bez da ikoga pita za bilo sta. BIBLIJA je jedino sto moze da spasi covecanstvo i zato je tako bitna jer daje ljudima vrednosti i smisao zivota,ali to je jedina biblija koja je ostala na svetu i zato je jako vredna;zato sto je slep on je citao svaki dan bibliju (za slepe) i naucio napamet i na kraju filma on izdiktira celu bibliju grupi koja sakuplja knjige i vazne spise i koja planira da pokrene stampariju i stampa biblije,nakon toga umre i biva sahranjen u travi zelenoj;nada se radja a stamparija seva biblije jednu za drugom.

Oldman hoce bibliju jer kao "gradonacelnik" neke rupe on smatra da je biblija jedini nacin da prosiri svoju vladavinu........itd govno jebeno.

Biblija je spas covecanstva, praise Jesus itd..........nabijem ih na kitu malo

Ololol, pa ovo bi bio neki sjajni sidequest u Falloutu :)))

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

The September Issue

the%20september%20issue%20review.jpg

Odlican, na trenutke okrutan, dokumetarac o pravljenju septembarskog izdanja "Vogue"-a i o ice-queen-bitch glavnoj urednici casopisa, koja je, valjda, ziva legenda u tom svetu. Film je dobra predstava o nestisljivoj borbi, a i medjusobnoj zavisnosti umetnosti, raznih subkultura i komercijalizma, i pruza insajderski uvid u svet i umove osoba koji cine top fashion krug ljudi koji diktira tokove svetske mode, plus je sve vreme dovoljno zanimljiv i za one koji nisu ljubitelji tog sveta. Barem je bio meni, a nisam peder afaik. :D

Anvil! The Story Of Anvil

anvil1.jpg

Sjajan i inspirativan dokumentarac o ostarelom kanadskom hevi-metal bendu koji je imao svojih 15 min. slave, ali i 30 god. kasnije ne posustaje u svojoj nameri i ceznji da svira i pravi rokenrol. Niti ja znam ko su ove osobe, niti je ova zika my cup of tea, no ovo je dokumentarac o ljudima, a ne omaz muzici, i sa tog aspekta briljira, sa verno prikazanim emocijama, komicnim momentima i, generalno, srcem na mestu.

Jedan od onih filmova koji vas sve vreme teraju da se pitate sta ce da se desi.

DZ DZ DZ DZ

Edited by ℑںℵℊℓℯ

:-)

Link to comment
Share on other sites

TRIANGLE

Triangle_%28Christopher_Smith%29.jpg

Konačno jedan vanserijski dobar psiho-triler, na tragu Mementa i Staya, o društvancetu koje se posle oluje nađe na ukletom brodu na kojem počnu da se događaju razne bizarne stvari. Izvrsna atmosfera, par napetih scena i efektnih "bu" momenata (uz jednu efektnu disturbing scenu vezanu za jednu od ženskih likova), odlična glavna glumica (to što je prezgodna je dodatni bonus), i kvalitetno-uvrnuta priča koja je ostavljena gledaocu da je razume i interpretira kako najbolje ume (od kvaliteta te interpretacije će i zavisiti koliko plot-holesa ili naizgled plot-holesa ćete i primetiti u filmu). Svaka preporuka, i neka vas ne zavara poster koji je kao za neki jeftin slasher film, ovo je najmanje tako nešto.

Kakish, film ima potencijala za sveto shto si rekao al konstantno kroz ceo film imash neki osetjaj da mu fali da bi upravo bio to shto si naveo....kao neki specijalni touch koji ne mozhesh nisam da locirash shta je.

Al da film kida, kida.

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Kakish, film ima potencijala za sveto shto si rekao al konstantno kroz ceo film imash neki osetjaj da mu fali da bi upravo bio to shto si naveo....kao neki specijalni touch koji ne mozhesh nisam da locirash shta je.

Al da film kida, kida.

Brate drede, od rano jutro pijes?  :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Kakish, film ima potencijala za sveto shto si rekao al konstantno kroz ceo film imash neki osetjaj da mu fali da bi upravo bio to shto si naveo....kao neki specijalni touch koji ne mozhesh nisam da locirash shta je.

Al da film kida, kida.

Upravo je u tome i snaga filma, jer možeš da ga interpretiraš na per različitih načina sa gomilom međukombinacija između i da svaki put budeš u pravu, upravo je to taj specijalni touch koji je ostavljen gledaocu da ga sam dopuni.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

odgledao triangle... sasvim prosechan filmic na temu loop-a, pakla cistilista whatever.... ne vidim razlog za neko odusevljenje (film je morao u reziji tako da se pripremi da gledas iste scene po 4-5 puta pa je tesko govoriti o kvalitetu glume kada gledas jedno te isto te jedno te isto), malo je iznad proseka i to je to ali priznajem s obzirom na temu fino su kraj izvukli :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Glavni lik je krstas vraca se sa pohoda u svoju zemlju na svoj posed ako se tacno secam.

Pocetak i kraj su legendarni , odlican film.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

odgledao triangle... sasvim prosechan filmic na temu loop-a, pakla cistilista whatever.... ne vidim razlog za neko odusevljenje (film je morao u reziji tako da se pripremi da gledas iste scene po 4-5 puta pa je tesko govoriti o kvalitetu glume kada gledas jedno te isto te jedno te isto), malo je iznad proseka i to je to ali priznajem s obzirom na temu fino su kraj izvukli :)

Nisam ja tvrdio da je u pitanju remek delo kinematografije or something, ali nije uobičajeno da ovakvi filmovi (žanrovski u drugom planu i sa obično ograničenim budžetom) budu tako dobro ispeglani i zategnuti što se tiče radnje i režije, gde se pazilo na svaku sitnicu da se uklopi sa svakom drugom, sa kompetentnim glumcima koji se trude i ne deluju kao da su pali sa Marsa i gde je jasno da su ga snimali ljudi koji su znali šta rade i da nisu samo otaljavali posao.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

serlok,

nit sam trazio duboku poentu, nit sam poredio sa starom serijom i moj utisak je fuck yea!

sutra kad dobijem platu idem da kupim par knjiga o holmsu :)

preporucite neke bolje za pocetak, davno sam ih sve procitao i ne secam ih se, samo se secam suplje igle jer me je odusevio "duel" serloka i lupena :D

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Gonzo - The Life And Work Of Dr. Hunter S. Thompson (2008)

Gonzo__The_Life_and_Work_of_Dr._Hunter_S._Thompson%282008%29.jpg

ako se ljudima svideo Fear And Loathing in Las Vegas, Hunter Thompson, njegove pizdarije, ili samo zeli da se upozna sa likom, preporucujem dokumentarac.

01.jpg

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

@ triangle

mega spojler, ne citajte ako niste gledali

gledao sam film, i imam par pitanja...

ako mi sve vreme pratimo tu jednu konkretnu kopiju one ribe, u njenom jednom celom punom krugu, mene zanima kako je sve pocelo? gde je trigger bio, kako su ti ciklusi poceli? prvi put kad se vratila do klinca, i ubila jos jednu sebe, nije mogla da zna kako ce se zavrsiti ciklus, ali svaki sledeci put treba da zna sve unapred zar ne?

dal ona gubi secanje u nekom trenutku, dal ima neki "reset"? padaju mi na pamet momenti sna u taksiju (kapiram da nije jer je i posle tog sna svesna zasto je tu i sta se sve desilo vec verovatno) i brodu (i to mi je sumnjivo, jer je ona i posle cele drame sa olujom, i prilaska brodu, bila svesna da ne treba na taj brod mozda. mada kapiram da izabere da udje jer je zato i dosla u celu akciju, da mozda promeni nesto. ili je stvarno resetovana ali ima neki "osecaj"), i mozda ona scena na mostu broda valjda, sa gramofonom (gde prvi put vidimo dolazak "novog" camca sa njima).

jel njen deja vu u brodu true, ili je svesna tu svega smao se folira?

ako vec nigde ne prekida pattern, kako je moguce da je jednu sebe upucala puskom u glavu u pozoristu (ta njena kopija dobije ogrebotinu ispod levog oka, i kasnije ubija tipa u belom odelu tako sto mu prereze grkljan u sobi, od cega posle nastane "go to the theatre" poruka, i ridju ribu koja zavrsi mrtva na palubi, sa svojim ostalim kopijama), a da mi u tom punom krugu jedne konkretne kopije ribe koju pratimo ne vidimo i taj momenat u vremenu i prostoru kad bi se i njoj desilo da je jedna od novijih kopija upuca?

gde se uopste javlja ideja da ona mora sve da ubije, i dal je bitna za pricu (to jest, dal ima neku podlogu da bi je bolje razumeli) ili je jednostavno tako bez objasnjenja, odlepila riba?

i tako, sigurno ima jos stvari kojih se ne secam najbolje sada, ali bilo bi sjajno da vidim vas pogled na ove stvari koje sam napisao.

Link to comment
Share on other sites

@ triangle

mega spojler, ne citajte ako niste gledali

gledao sam film, i imam par pitanja...

ako mi sve vreme pratimo tu jednu konkretnu kopiju one ribe, u njenom jednom celom punom krugu, mene zanima kako je sve pocelo? gde je trigger bio, kako su ti ciklusi poceli? prvi put kad se vratila do klinca, i ubila jos jednu sebe, nije mogla da zna kako ce se zavrsiti ciklus, ali svaki sledeci put treba da zna sve unapred zar ne?

dal ona gubi secanje u nekom trenutku, dal ima neki "reset"? padaju mi na pamet momenti sna u taksiju (kapiram da nije jer je i posle tog sna svesna zasto je tu i sta se sve desilo vec verovatno) i brodu (i to mi je sumnjivo, jer je ona i posle cele drame sa olujom, i prilaska brodu, bila svesna da ne treba na taj brod mozda. mada kapiram da izabere da udje jer je zato i dosla u celu akciju, da mozda promeni nesto. ili je stvarno resetovana ali ima neki "osecaj"), i mozda ona scena na mostu broda valjda, sa gramofonom (gde prvi put vidimo dolazak "novog" camca sa njima).

jel njen deja vu u brodu true, ili je svesna tu svega smao se folira?

ako vec nigde ne prekida pattern, kako je moguce da je jednu sebe upucala puskom u glavu u pozoristu (ta njena kopija dobije ogrebotinu ispod levog oka, i kasnije ubija tipa u belom odelu tako sto mu prereze grkljan u sobi, od cega posle nastane "go to the theatre" poruka, i ridju ribu koja zavrsi mrtva na palubi, sa svojim ostalim kopijama), a da mi u tom punom krugu jedne konkretne kopije ribe koju pratimo ne vidimo i taj momenat u vremenu i prostoru kad bi se i njoj desilo da je jedna od novijih kopija upuca?

gde se uopste javlja ideja da ona mora sve da ubije, i dal je bitna za pricu (to jest, dal ima neku podlogu da bi je bolje razumeli) ili je jednostavno tako bez objasnjenja, odlepila riba?

i tako, sigurno ima jos stvari kojih se ne secam najbolje sada, ali bilo bi sjajno da vidim vas pogled na ove stvari koje sam napisao.

To za ubijanje je objasnjeno:

U momentu kada ona druga ribe izdahne na palubi sa svojim kopijama (jebeno dobra scena btw), istog trenutka se pojavljuje jahta sa likovima opet, i sama riba prokomentarise "pojavi se kada su svi mrtvi", tako nekako. U pocetku ona i hoce da ih spreci da se ukrcaju, ali vremenom ukapira da to ne moze da izbegne, i da mora da ih pobije (njena kasnija kopija koja je preklala tog tipa u belom i kaze "sorry, ali hocu da vidim svoga sina").

To je u stvari i jedan od najvaznijih slojeva filma, kada god i uspe nesto da se (naizgled) promeni, na kraju se uvek sve desi kako je predvidjeno i stvari unutar loopa uvek imaju isti ishod (npr., kad je presrela svoju prvu kopiju i onog umiruceg tipa sa puskom, opet se sve odvijalo kako je zacrtano, i poruka na ogledalu je ponovo bila ispisana, ovaj put od strane "glavne" ribe, koja je to uradila kad je zatekla leseve u kabini.

Na kraju krajeva, mozda se ona sve to i tripuje i ceo deo sa brodom mozda i ne postoji zapravo osim u njenoj glavi, na sta ukazuje simbol broda na bubnjevima klinca iz orkestra koji se zatekao na mestu udesa, mozda je to zadnje sto je videla pa je, dodatno sludjena cinjenicom da ima retardirano dete sa kojim ne zna kako da se ophodi, iskonstruisala celu pricu u glavi, milisekundu pre nesrece (otuda i poredjenja sa Reekerom, Stayom i Dead Endom koji svi imaju identicnu pricu)...

Za ove ostale detalje ne znam jos, cekam da mi se slegne film u glavi jos malo :))))

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

gledao sam prvih pola sata pandoruma, odavno nisam gledao nesto toliko dosadno i izvaljeno da sam morao da prekinem film.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

The Virgin Spring

Jungfrukällan+(1960)+1.jpg

nabavio sam nekoliko bergmanovih filmova, pa sam zaredjao ovako...

i svidja mi se skroz. odlican scenario, stvarno zanimljiv film. imam mnogo reci hvale za ovaj film, al' me mrzi izjutra da shkrabam :)

svakako preporuka da se pogleda ovakav film koji ne oduzima mnogo vremena..svega 1h25min.

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

Pogledala sam i ja preksinoć "Triangle", film je pristojan i ništa više od toga, na mometne čak i dosadan (prikazivanje istih scena), 6/10, inače baš i ne volim time travel / time displacement filmove pošto obično sadrže previše rupa u priči.

ako mi sve vreme pratimo tu jednu konkretnu kopiju one ribe, u njenom jednom celom punom krugu, mene zanima kako je sve pocelo? gde je trigger bio, kako su ti ciklusi poceli?

Po meni, loop je nastao u trenutku kada prvobitna Jess (ona u haljini, koja se loše ophodi prema sinu) doživljava saobraćajnu nesreću na putu ka luci, gde njen sin gine (originalno je i sin trebao da ide na plovidbu). Tu ona (još uvek živa) shvata koliko je bila loša majka i koliko ustvari voli svog sina i poželi da joj se pruži još jedna šansa da ispravi stvari. Tu sklapa neki pakt (?) sa smrću (vozač taksija?), dvaput je u filmu spomenuta legenda o Sisyphusu koji je pokušao da prevari smrt i kao kaznu dobio da gura kamen uz brdo iznova i iznova, ovome pridodaje i to što Jess koja ima saobraćajnu nesreću ima isti trag krvi na licu kao i ona "loša Jess" koja ubija ono dvoje u kupatilu nožem.

dal ona gubi secanje u nekom trenutku, dal ima neki "reset"? padaju mi na pamet momenti sna u taksiju (kapiram da nije jer je i posle tog sna svesna zasto je tu i sta se sve desilo vec verovatno) i brodu

I meni se čini da gubi sećanje nakon što zaspe na brodu. Svaki put kad se ukrca misli da zna tačno šta treba da uradi kako bi njen sin preživeo, ali nakon što zaspe sve zaboravlja i ostaje joj samo blagi deja-vu osećaj.

Na kraju filma kad Jess odlazi da baci galeba i vidi mnoštvo kopija pomislila sam da onda mora da postoji i mnoštvo kopija leša njenog sina tamo negde u mrtvačnici, što mi je kao ideja delovalo mnogo morbidno :x To i ona scena gde ona druga riba umire na brodu.

Leela's experiencing the greatest joy a woman can feel: worshiping some low-life jerk.

Link to comment
Share on other sites

I meni, verovatno zbog nedostatka SF filmova u poslednje vreme pandorum mi je baš "legao" =)

Takodje i novi sherlock holmes, odličan je, a nisam očekivala mnogo. <3 Robert Downey Jr.

Leela's experiencing the greatest joy a woman can feel: worshiping some low-life jerk.

Link to comment
Share on other sites

gledao sam prvih pola sata pandoruma, odavno nisam gledao nesto toliko dosadno i izvaljeno da sam morao da prekinem film.

potpis, tesko dosadan film.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...