Jump to content

Istorijske pitalice :)


dvnityCker

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kad ovi stijovici zabusavaju sa pitanjima!

avion koji je bacio fat mana na nagasaki se zvao bockscar, po kapetanu bocku koji je njime komandovao...kao sto je enola gay dobila ime po majci pola tibetsa, zapovednika misije...glupi ameri, misle da su duhoviti sa njihovim kretenskim imenima i slikama na bombama/avionima

fuck you dolphin and whale! :D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

E, vidis... to ja nisam znao ;))))

Brate ugasi televizor upali mozak zar ne vidiš da je sve ovo velika zavera koja prkosi logici i razumu ali sam prilično siguran da magični ljudi iz senke hoće da nas pobiju da bi zavladali nad poslednjih sto hiljada stanovnika planete ali ako meni ne veruješ potraži po netu ima sve samo da te ne mrzi da slušaš paranoične attention whores a evo ti i ovaj link

http://www.southparkstudios.com/guide/1311/

Link to comment
Share on other sites

fuck you dolphin and whale! :D

!!!

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

sad kao ja treba da pitam opet jel:)

elem, svi vezuju kamikaze napade za japanske pilote na kraju ww2...malo ljudi zna da su krajem ww2 i nemacki piloti tako pokusavali da obore saveznicke bombardere...ali kada i gde se desio prvi "kamikaze" napad avionom?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

remember alamo rad

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

cudi me da niko nije cuo za ovu pricu:)

Elem, prvi kamikaza napad se desio rano ujutro 6.aprila 1941. u blizini Kumanova, a izveo ga je kapetan Vojislav Popovic iz 36. vazduhoplovne grupe 5. lovackog puka Jugoslovenskog kraljevskog ratnog vazduhoplovstva...aerodrom Rezanovacka kosa kod Kumanova napalo je 17 nemackih me-109 i 3 me-110...nasi piloti su u to vreme leteli na zastarelim hoker fjuri dvokrilnim lovcima koji nisu mogli da se mere sa nemackim mesersmitima...ali skoro svi hoker fjuri lovci su uspeli da polete i upuste se u neravnopravnu borbu sa nadmocnim neprijateljem...ostavsi bez municije kapetan Popovic se svojim avionom ustremio na teski lovac me-110 i poveo ga sa sobom u smrt...porucnik MIlorad Tanasic i kapetan Konstantin Jermakov su krenuli njegovim stopama...oboreno je 11 hoker fjurija i 5 nemackih aviona...tako su nasi piloti usli u istoriju kao prve kamikaze, vecna im slava

HawkerFury43sqn.jpg

popovic_1.jpg

jermakov_1.jpg

tanasic_1.jpg

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ladno.

mogu ja da pucam dalje?

U kom veku i na tlu koje evropske zemlje je prvi put upotrebljen barut u bici (na evropskom tlu)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Elem, svi vezuju kamikaze napade za japanske pilote na kraju ww2...malo ljudi zna da su krajem ww2 i nemacki piloti tako pokusavali da obore saveznicke bombardere...ali kada i gde se desio prvi "kamikaze" napad avionom?

Samo moram da te ispravim:

Naši heroji se ne mogu nazvati kamikazama, oni su jednostavno ljudi koji su u bezizlaznoj situaciji rešili da idu do kraja, pošto su iscrpli svu municiju i bez šanse da se vrate u bazu.

Kamikaze, sa druge strane, su ljudi koji su poslati u misiju sa precizno formulisanim ciljem zakucavanja u protivničku krupnu metu.

Prvi slučaj obaranja protivničkog aviona samoubilačkim napadom pripada ruskom pilotu Pjotru Nesterovu, koji se 8.9.1914. posle ispaljenih hitaca iz pištolja zakucao propelerom u austrijski izviđački avion, povukavši sa sobom u smrt protivničkog pilota i osmatrača.

Link to comment
Share on other sites

ahaha kali, sto mi rusis sneska:)...al dobro, nema veze, baje su u svakom slucaju...plus ova prica potvrdjuje da smo smo nebeski narod i da su srbi i japanci braca:)

dvini, da nije na kosovskoj ili marickoj bici..znam da je bila neka prica o tome, al zaboravio sam

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Teshko da je to tacno, izrazito se secam da je upotrebljeno zasigurno za vreme Vizantije. Ako pricamo o barutu, a ako pricamo o musketama, to je neshto drugo.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

A nije ni rekao "bitka", tako da ionako otpada krekijev odgovor.

Si siguran ? :)

U kom veku i na tlu koje evropske zemlje je prvi put upotrebljen barut u bici (na evropskom tlu)

Znaci jeste u pitanju bitka, ali i dalje stoji "na koji nacin". Kreki definitivno nije pogodio vek, 13i je u pitanju najverovatnije jer se tada prvi put i pominje barut u Evropi.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Elem, da sprecimo inaktivnost(!): Avion koji je nosio atomku bacenu na Hirosimu zvao se Enola Gay - sto je ime majke pilota koji je upravljao. Kako se zvao avion koji je nosio bombu za Nagasaki?

Nisam video da je neko odgovoio ali mislim da je Bockscar.

Jbg, sada videh :/

my bad

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Kreki je pogodio. Barut je zvanicno prvi put upotrebljen kao tehnologija ratovanja od Edvarda III u bici kod Kresija, 1346. Postoje zapisi da je upotrebljen i u bici kod Virvotera u Skotskoj, ali i da su ga Spanci koristili jos u 13. veku, ali ovo je trenutno najsigurniji podatak.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...