Jump to content

Istorijske pitalice :)


dvnityCker

Recommended Posts

Malo da se poigramo, ideja je da jedan covek postavi pitanje iz istorije a sledeci da odgovori i postavi novo. ako neko ne zna odgovor, ne moze da ucestvuje :)

naravno, wikipedija i net "nisu dozvoljeni" :)

ja cu prvi, jedno lajt za pocetak:

sta je uradio bartolomeo diaz?

PRAVILA

-neko postavi pitanje.

-ko misli da zna odgovor, postavlja odgovor (dakle bez ololo trololo)

-posle dva neuspela pokusaja (da li dvojica sa po jednim odgovorom ili jedan sa dva nije bitno), postavljac ima pravo da stavi hint ako hoce (ako misli da je potrebno). to moze da radi onoliko puta koliko smatra da treba. znaci ako je neko divljacki tesko pitanje, onda ce biti potrebno recimo 3-4 hinta. hint se moze dati i ako nema pokusaja ako postavljac zakljuci da je potrebno.

-ceka se postavljac pitanja da potvrdi (znaci, ne stavlja ovaj sto 'najvise misli da je pogodio', nego se ceka konfirmacija, ma koliko ona bila podrazumevajuca zbog lakoce pitanja ili cega god)

-ako konfirmacije nema 24h, neko postavi novo pitanje (ko se prvi seti)

-ne mogu se spamovati odgovori, neka bude da jedan lik na jedno pitanje moze da da max dva odgovora za koja misli da je jedan od njih tacan (posle hintova se resetuje, dakle, racuna mu se da nije pokusavao).

-pre postavljanja pitanja, nek postavljac proveri u topicu 'komentari' koja pitanja su vec postavljana.

-ako se posle potvrde postavljaca lik koji je pogodio ne pojavi 24h, vazi isto kao kad se i postavljac ne pojavi da potvrdi/hintuje.

-ako ima pitanja, pitajte na topicu za komentare:)

-da dodam: cesto se desi da neko zaboravi da cekira da li je pogodio, pa ga onda nema da postavi. u tom slucaju, poslacu PM.

eto toliko. nemojte da se tripujete da ce da bude sporo jer kad se nagomilaju pitanja i odgovori, trebace da se razmislja o novima i pitanja ce postajati sve zajebanija. preporucljivo bi bilo da se pitanja i hintovi bolduju da mogu da se razlikuju odmah od odgovora.

Edited by Doolio
pravila kviza

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U drugom punskom ratu? Pobedio Hanibala? Ne znam da li mi je tacan odgovor pa necu da postavljam pitanje =P

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

ko je bio nikola altomanović?

ubio si igru ivke :(

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ko je bio nikola altomanović?

Dal ja iz UE da ti odgovorim? :)

mala pomoc ostalim... ;)

btw...erep admini su mi banovali clanak u novinama koji je bio onaj poslednji juris konjice u istoriji - italijani u WW2 (ko nije citao, 16ta strana ovde na ruru u topiku o ww2). Na pitanje zasto sam dobio ogromno nista i ticket closed... viva la eadministracija...pre bih dobio izgleda odgovor od brkate salterske sluzbenice.. Aj neko nek odgovori na ovo? :P

Link to comment
Share on other sites

nikola altomanovic (son of altoman, son of aratorn [:D] ) je bio srpski zupan u XIV veku, prvo se jebo sa lazarom protiv mrnjavcevica, onda se previse prokurcio pa su ga sjebali tvrtko, lazar i kompanija:) eto dovoljno valjda:)

za drugo nisam siguran, da nije tarkvinije oholi (etrurci)? mozda jedino neko pre njega.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...