Jump to content

Istorijske pitalice :)


dvnityCker

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

е ово је гарант трик питање, али пошто се већ испаљујем, да кренем храбро даље...

Први светски рат - Средоземље. не верујем да су Јапанци потапали Русе у оној чувеној поморској бици десетак година раније, а ратови пре тога су били давно и мада су подморнице постојале и у 19том веку, не верујем да су и торпеда.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje na koje misliš je prvo potapanje od strane podmornice (koja je potopila brod uz pomoć mine).

е ово је гарант трик питање, али пошто се већ испаљујем, да кренем храбро даље...

Први светски рат - Средоземље. не верујем да су Јапанци потапали Русе у оној чувеној поморској бици десетак година раније, а ратови пре тога су били давно и мада су подморнице постојале и у 19том веку, не верујем да су и торпеда.

Netačno, ali lukavo. Japanci su posedovali u vreme tog rata nekoliko podmornica, ali se ipak nisu pokazale korisnim.

Sutra ujutru hint :P

Link to comment
Share on other sites

da bi se tacno odgovorilo na pitanje treba prvo tacno definisati torpedo:)...ali kapiram da je to prvo potapanje nije izvrsila podmornica, vec neki brod ili torpedni camac...tipujem na drugu polovinu 19. veka:)

Da, ja sam mislio na projektil koji se kreće kroz vodu nezavisnim pogonom - ono na šta prvo pomislite kad neko kaže "torpedo".

Hint ne treba, pošto si dobro nanjušio - druga polovina 19. veka, putnički brod prepravljen da nosi četiri torpedna čamca.

Ostaje samo pitanje ko je koga skrljao, i u kom ratu.

Link to comment
Share on other sites

Evo za Duleta jedna, da ne postavljam stalno ista pitanja :D

Kako se zove zaliv u kojem je vodjena bitka izmedju Americkih i Japanskih snaga tokom operacije oslobadjanja Filipina, za koji se kaze da je najveci i najspektakularniji pomorski okrsaj u ratu?

Od kako igram sa Krekijem, moja zena vise ne hrche.

Link to comment
Share on other sites

hihi, mislim da bih odgovor na ovo pitanje znao i da mi fali pola mozga:)...u pitanju je naravno zaliv lejte, najveca pomorska operacija svih vremena, normandija je kurac za to:)...bog da prosti dushu takeu kuriti, al mislim da se jos prevrce u grobu zato sto je okrenuo yamata i celu flotu i povukao se umesto da sravni sa zemljom 200.000 marinaca koji su se iskrcavali

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

u intermecu, jedna anegdota sto sam sinoc procitao na vikipediji :)

...Stalin took the matter personally – for once, and attempted, unsuccessfully, to assassinate Tito on several occasions. In a correspondence between the two leaders, Tito openly wrote:

"Stop sending people to kill me. We've already captured five of them, one of them with a bomb and another with a rifle (...) If you don't stop sending killers, I'll send one to Moscow, and I won't have to send a second."

lol tito kralj

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Koga vishe interesuje o ovoj temi, kao i odnosima tri bitna diktatora za svet 20 veka neka procita odlicnu knjigu "Tri diktatora" Vladimira Adamovića, neuropsihijatara. Postoji 2 ili 3 emisije AGAPE na Studiu B u kojoj je on gost a njega knjiga je tema.

Tri diktatora

Knjiga sadrži studiozne i stručne, ali vrlo pitko napisane, psihološke profile tri diktatora koja su obeležila XX vek: Staljin, Hitler, Tito. Medju njima, naravno, ima razlike a, baveći se njihovom psihološkom anatomijom, autor daje i svojevrstan istorijski pregled, analizu odnosa sa masama, razlaže tehniku vladanja, ulazi u najdublje pore psihopatologije...

Žarko Trebješanin

Link sa opisom knjige i kratkim intervjuom http://www.informatika.com/page/100194/cnt/tri-diktatora.sr-Latn-CS.htm

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

provincije?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

stavio sebe covek na zastavu, omfg

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...