Jump to content

pričajte


Recommended Posts

Sad sam pesacio od zemuna do vukovog spomenika, osecam se slomljeno, ali mi se ne spava,...

hevi

proslo leto ljudi :( treba poceti gledati jakne, farmerke i dukseve. Ribe ce ponovo da se sakriju pod dzempere i mantile, i do maja nista :( ah zimo zimo

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

neko od drugara mi je sprcao dragoceni usb hdd... poceo je sam da gubi usb konekciju, iako stoji mirno i kablovi su ok.... po stoti put djordje debilu ne pozajmljuj vishe stvari ... sad da bekapujem negde sadrzaj i da chekam da crkne..... dough

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro jutro rajo.

Opet sugav dana mamu mu jebem, ok je sto se ne znojim, ali nije ok jer sam jebani meteoropata pa me odmah po promeni vremena kao po definiciji cimaju upale misica i migrena :(

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Bolje da moram da se ugrejem, nego da se znojim ceo dan kao Bolt posle trke na 100m.

qft

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Deste ljudi, šta se radi? Još jedan ponedeljak, sutra kreću ponovo gužve, pojačava se GSP prevoz, kreće škola, svi se vraćaju sa godišnjih odmora...

No, hoćete zanimljivu priču? Evo jedne :) Dogovorim se ja još pre oko mesec dana sa jednim kolegom sa foruma da idemo na Szin festival u Segedin, jer gostuje Guano Apes, pa malo da se prisetimo tog perioda od pre 6-7 godina kad su oni bili baš popularni, uz Korn i Offspring :) Izvadimo vize, dobijemo akreditacije, sve kao po najboljem planu.

Dođe i taj dan za putovanje. Koncert počinje u 22:45, mi odlučimo da krenemo oko 15h, na granici smo za max 3 sata, imamo više nego dovoljno vremena da se snađemo po Segedinu, dođemo na koncert i slično. Naravno, polazak je bio oko 16h, ali to je sve u granicama normale. Pred put me naravno baba brifovala kakve sve parizere i kobasice uz Ariel prašak treba da kupim u Segedinu.

Na putu do granice, veliki broj austrijskih, holandskih i nemačkih državljanja kojima se tursko poreklo najlakše otkriva po tome što je zadnja šoferka toliko pretrpana peškirima, toaletnim papirima i kesama da u njoj zapravo ništa ne vide. Stanemo na OMV, skapiramo da je izvršena turska invazija na istu, pa odmah odlučimo da ne idemo na Horgoš već na Đale, manja granica, sigurno neće biti gužve. Ljubazni GPS nas savetuje da odmah posle te pumpe ima neko skretanje i da se preko Novog Kneževca, pored Kanjiže i kroz Čoku uputimo do Đala. Fin vojvođanski krajolik, baš lepo da se čovek provoza tuda.

Stižemo na Đale u 18:25h, nema gužve, super. Izlazi pandur, dobar dan, dobar dan, uzima pasoše, gleda ih, kao sve je ok, i progovara:

- Ali momci, ovaj granični prelaz radi do 18h

- ... ... eeerrrm ... pa kako?

- Da, da, do 18h * odlazi unutra i odnosi pasoše i provera ih na kompu, valjda da nismo krijumčari :) pa se vraća nazad * Ništa, morate na Horgoš

- A jel nema neka šema, varijanta, nešto alternativno

- Ne

Ništa, uz razmišljanje kako je moguće da granica ima radno vreme i šta da radi neko ko živi odmah posle Đala u Mađarskoj ili na tu "desnu stranu" pa mora da ide skroz "levo" na Horgoš, krećemo mi put Horgoša, i skapiramo da je generalno relativno blizu Đala, ali kad ideš autoputem pa samo "skreneš desno", i da nismo uopšte morali kroz krajolik. Nevermind, dolazimo mi do granice već oko 19h, i očekivano, vidimo red "do utorka". Kao mala trivia, klonja na granici košta 100 dinara. Na našoj granici među turskim državljanima i ponekim Ungarom čekamo 45 minuta, da bismo onda na mađarskoj čekali još sat ipo. Tu već naravno pada u vodu odlazak u Tesko ili neki drugi shop, pa kapiram da će baba ostati bez parizera i praška.

Nakon više od dva sata čekanja na granici ulazimo u Mađarsku, Segedin je naravno na pet minuta odatle, pa veoma brzo stižemo do njega i uz male probleme oko parkinga nalazimo zgodno mesto, te odlazimo na ovaj internacionalni festival. Potenciram Internacionalni jer niko ne zna ni reč engleskog, srpskog ili bilo čega što nije mađarski. Nema veze, nije ni toliko važno, gledamo na sat - 22:15h, koncert je u 22:45h, vrh, stižemo. Ulazimo unutra, razgledamo, provalimo nešto što je main stage ali tu nema ljudi, ok, nisu se još skupili. Obiđemo ostalo, i stvarno je ok. Podseća na štrand u Novom Sadu, kombinacija trave i peska na plaži, ima i bazena doduše.

Vidimo mi, nekoliko minuta do 23, nešto nije u redu, vrag je odneo šalu. Na svim print materijalima i dalje stoji da je Guano Apes u 22:45h, pa odlučimo da priupitamo o čemu se radi. Odgovor koji dobijamo je u skladu sa čitavim danom:

- A pa koncert je pomeren za dva sata unapred, kao i čitav festival. Uprava grada je pomerila da čitav festival mora da bude gotov do 2 ujutru pa smo čitav program danas prepodne pomerili za dva sata unapred!

- ... ali ... ali ... !!"#$"#$"#%%!! .... pa kako?

- Hehe, eto ... hehe

- ...

Tako da smo skapirali da smo pri ulasku na festival čuli taktove poslednje pesme, na koje nismo ni obraćali pažnju jer ko bi pomislio da su počeli dva sata ranije. Sajt festivala je veče pre uredno imao 22:45h kao vreme koncerta, kasnije u subotu popodne su pomerili na 22:15, bez ikakve specijalne objave ili najave.

Ništa, kad smo već tu, daj da odemo na neki drugi stage, malo da se zabavimo, probamo neko tradicionalno mađarsko fast food jelo i malo se provedemo, kad smo već tu. Vesela atmosfera, dosta ljudi, vidim da su ovi "elektro" DJ-evi neki poznati, ima dosta sadržaja, sve kul.

Kad ne lezi vraže, tri minuta nakon naše odluke da ostanemo tu i zabavimo se, kreće neviđena provala oblaka, upravo ona koja je kasnije te večeri stigla i do Beograda. Trčimo do kola, i naravno mokri i skroz pokisli stižemo do automobila. I kao - wtf se događa :)) Presvučemo se, odemo po Segedinu da vidimo da li nešto radi, naravno ne radi ništa pošto je to malo mesto gde je sve zatvoreno već u 22h, i zaputimo se do OMV pumpe da popijemo ponešto, da ne bude da smo ušli i izašli iz Mađarske u istom danu i to u razlici od dva sata, ima neko da pomisli da smo definitivno neki krijumčari.

Na putu do kuće srećom nije bilo gužve na autoputu, pa smo bili u Beogradu već oko 03h.

No ono što je zanimljivo jeste da se uopšte nisam toliko smorio niti iznervirao, više mi je bilo nekako smešno. Baš kao pravi road trip iz onih američkih filmova, samo što nema happy end, ali mi je nekako na neki neobičan način bilo zanimljivo :)

Link to comment
Share on other sites

Sve su iste!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

a pazi ovu sisu...kad nadju finog, onda hoce nekog grubijana, njnjnj. vidi se da nije nikad lupio shamarchinu devojci [8D]

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...