Jump to content

Crna Reka


Recommended Posts

Ako priznajes da ne mozes odgovoriti na to pitanje i nisi siguran sta je dobro, onda ne mozes biti siguran ni sta nije. Zapravo, sada si priznao da se sve vreme trolovao.

Ja ne znam kako moze da se izleci rak, ali sam siguran da ako nekoga upucas u glavu 3 puta da to nije optimalan nacin.

Sta ti nije jasno u ovoj recenici ?

I na kraju, ponavljam, ako mislite da je ovo tuca i da su ovo pravi/jaki udarci onda se u zivotu niste potukli niti ucestvovali u nekoj makljazi.

"Izvini Bruce Lee nisam te prepoznao."

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam kako moze da se izleci rak, ali sam siguran da ako nekoga upucas u glavu 3 puta da to nije optimalan nacin.

Sta ti nije jasno u ovoj recenici ?

Poredis neporedive stvari.

Tamo gde ih biju AKO POKUSAJU DA PROKRIJUMCARE HEROIN u kucu gde je krajnji rezultat: iz venski narkoman >> u izlecen covek NIJE ISTO sto i UBIJANJE osobe zarad "lecenja". (Valjda samo ti vidis ubijanje kao vid lecenja).

Da su u Crnoj Reci pucali u njih i ubijali ih, tvoj primer bi bio opravdan. Ovako je trol.

PS. I odgovori i kal1ju ako nemas nista protiv.

Link to comment
Share on other sites

Статоре, осећам физички бол у пределу мозга, кад читам шта пишеш.

разумели смо да мрзиш цркву, да подржаваш педере и сисичасто понашање уопште, да би затворио попове, да знаш како се лечи а како не наркоманија. све смо разумели.

понављати изнова и изнова те ставове, упаковане у све накарадније конструкције, нема смисла.

уосталом, тролујеш. мењаш тезе, провоцираш, скрећеш са теме, немаш знање, твоји постови немају поенте ни смисла.

дођеш на 11ту страну неког топика и лупи оно што су слични теби лупали на првих пар страна. и онда настављаш и настављаш док не усереш топик до краја.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Za razliku od 50% ucesnika u ovoj diskusiji ja nemam doktorat iz te oblasti. Tako da ti na to pitanje ne mogu odgovoriti.

разумели смо да мрзиш цркву, да подржаваш педере и сисичасто понашање уопште, да би затворио попове, да знаш како се лечи а како не наркоманија. све смо разумели.

[roflmao]

Link to comment
Share on other sites

Статоре, у реченици касније си рекао да си сигуран како се не лечи. у тој реченици си спаковао и неколико голих лажи и злонамерних нелогичних закључака.

нећу да се препуцавам с тобом, настављам дискусију, уздржи се од даљег постовања дојк не прочиташ цео топик и формираш неко мишљење које личи на мишљење.

елем:

Артемије: Центар не припада манастиру

БЕОГРАД – Епископ рашко- призренски Артемије изјавио је Танјугу да Духовно- рехабилитациони центар за лечење болести зависности, чији је начин рада, због физичког кажњавања штићеника, критикован ових дана, не припада манастиру Црна Река и да у њему не раде монаси.

„Центар о коме се дигла толика прашина ових дана није у оквиру манастира Црна Река, као што се наводи у саопштењу Светог архијерејског синода, него у близини манастира и са манастиром нема ништа заједничко”, објаснио је епископ Артемије.

Епископ је рекао да „центар није нелегални стационар како се, такође, у том саопштењу назива, већ је легално регистрован код државних органа” и у њему не раде монаси, који ни на који начин нису умешани у рад центра.

Центром руководи, како је рекао владика, протојереј Бранислав Карановић са својим помоћником јерејем Дејаном Јаковљевићем.

Владика рашко-призренски, чијој епархији припада поменути манастир, подсетио је такође да је управник Карановић више пута гостовао у телевизијским емисијама, „где је отворено говорио о методама које користе у центру у циљу лечења, а не иживљавања”.

„Случај око кога се дигла прашина и снимци који су заиста застрашујући потичу од пре пар година и није нешто што се сада дешава”, рекао је епископ Артемије изразивши чуђење, што је „то неко сада извукао из нафталина”.

„Све мирише да је у питању монтиран процес повезан са случајем Бајден - манастир Високи Дечани”, оценио је владика.

Танјуг

[објављено: 24/05/2009]

како је лако само манипулисати неукима а гордима, па то је застрашујуће.

колико је сад ЈАДНИЈИ поступак "премлаћеног" пацијента који данас диже тужбу.

и шта сад држава мисли, како ће да збрине штићенике? или то није битно у целој овој ствари? није на држави да се о томе брине?

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Статоре, у реченици касније си рекао да си сигуран како се не лечи. у тој реченици си спаковао и неколико голих лажи и злонамерних нелогичних закључака.

нећу да се препуцавам с тобом, настављам дискусију, уздржи се од даљег постовања дојк не прочиташ цео топик и формираш неко мишљење које личи на мишљење.

Ne. Ti si taj koji si izneo laz i moj predhodni post to svedoci. Takodje volis ljudima da prilepljujes etikete, kada pocne da ti nestaje argumentacije. Tako da se ovde ova rasparava zavrsava, jer ko zna sta ces mi sledece nalepiti, ispasce da sam ratni profiter ili ko zna sta :)

Link to comment
Share on other sites

нисам изнео лаж, већ ти имаш ум у коме не долази до колизије кад кажеш да нешто не знаш а у следећој реченици кажеш да си у нешто сигуран из те области, још накривиш чињенице док нису голе лажи, а затим почнеш да се правиш луд.

неће испасти ништа што већ не знамо о твојим ставовима, а што сам написао већ.

и ја за тебе имам Хималаје од аргументације.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto je meni jako zanimljivo je to sto od kako te milic naguzio ko idiota u onom topiku konstatno ides i pises ljudima da troluju.

kurva o poshtenju, vojnik o skracenju, baba o ushtipcima, pop o lopati, narkoman o resistant skin spellu...

Ne kapiram duzinu ovog topika. Preleteo sam tu i tamo poneki post....DEPRESIVNO mi je da chitam sve, stvarno jeste.

Mislim, shta ima da se kaze...nisu normalni jer leche zavisnost lopatom, zgranesh se na to i gotovo.

Link to comment
Share on other sites

Ne kapiram duzinu ovog topika. Preleteo sam tu i tamo poneki post....DEPRESIVNO mi je da chitam sve, stvarno jeste.

Mislim, shta ima da se kaze...nisu normalni jer leche zavisnost lopatom, zgranesh se na to i gotovo.

па ово јесте мучна и комплексна тема. немам ништа против "згранем се и готово" приступа, али исто тако је легитимно да неко тежи и нечему вишем у дискусији.

"згранем се и готово" приступ не могу сви да издрже, а како немају капацитета да се укључе у дубљу дискусију, настављају да постују све горе глупости да би оправдали у суштини свој недостатак правог става о неком питању. јер за став је потребно промишљање и чињенице, а томе нису сви овде склони, а неки су и ускраћени такве могућности.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto je meni jako zanimljivo je to sto od kako te milic naguzio ko idiota u onom topiku konstatno ides i pises ljudima da troluju.

Naguzio, mozda samo u tvojim ocima jer si navikao da je vas odnos takav. On rec jednu pametnu nije imao tamo da kaze, mogao je samo da smara i gleda cike kako se raspravljaju. Ti se trudis da ispadnes pametan, ali ne ide ti. Logika ti je nula, primeri su ti nula, znanje ti je nula. Ako ti ja kazem da trolujes, onda to shvati ozbiljno.

razumite zashto dakiju je ono slabo, on je navikao na chvrstu crnachku ru.. karu

hahahaha

Zanimljiva opservacija sledi. Danas vec 3-4 put pricas o crnackim karama, a vidim imas i poznavanje o cvrstini. Dusice.

нисам изнео лаж, већ ти имаш ум у коме не долази до колизије кад кажеш да нешто не знаш а у следећој реченици кажеш да си у нешто сигуран из те области, још накривиш чињенице док нису голе лажи, а затим почнеш да се правиш луд.

Sto je najgore, ne vredi objasnjavati.

kurva o poshtenju, vojnik o skracenju, baba o ushtipcima, pop o lopati, narkoman o resistant skin spellu...

Pametna doskocica. O cemu bi stator nego o guzenju i milic nego o crnackim karama.

Edited by lakjgvsmlkhvlsmekhgmlsergm
Link to comment
Share on other sites

Aj i ja nesto da proserem o ovoj temi :)

Kad se gleda sa stanovista normalnog zivota, prizori iz CR su katastrofa i za zgrazavanje. isto vazi i za cinjenicu da se radi o ipak crkvenoj ustanovi.

Kad se pogleda iz ociju ljudi koji imaju problem narkomanije u porodici, slika je verovatno potpuno drugacija. Iz prostog razloga sto kad se uporedi slika dobijanja batina lopatom po dupetu, uz ikonu na zidu, sa npr ubijanjem od batina u sopstvenoj kuci, jurnjava po zatvorima i policiji, prijave nestalih, i milion drugih prekrasnih slika narkomanskog uticaja na sopstvenu sliku zivota ali i uticaj na okolinu, onda se neki kriterijumi "pomeraju".

Suvise subjektivno gledamo na ovo da bi bili objektivni.

Link to comment
Share on other sites

ma black river = fox river.

kraj price

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

Aj i ja nesto da proserem o ovoj temi :)

Kad se gleda sa stanovista normalnog zivota, prizori iz CR su katastrofa i za zgrazavanje. isto vazi i za cinjenicu da se radi o ipak crkvenoj ustanovi.

Kad se pogleda iz ociju ljudi koji imaju problem narkomanije u porodici, slika je verovatno potpuno drugacija. Iz prostog razloga sto kad se uporedi slika dobijanja batina lopatom po dupetu, uz ikonu na zidu, sa npr ubijanjem od batina u sopstvenoj kuci, jurnjava po zatvorima i policiji, prijave nestalih, i milion drugih prekrasnih slika narkomanskog uticaja na sopstvenu sliku zivota ali i uticaj na okolinu, onda se neki kriterijumi "pomeraju".

Suvise subjektivno gledamo na ovo da bi bili objektivni.

E ali upravo to, da vidite narkomane kad ih privedu kod istraznog sudije sve bi vam bilo jasno, u SUPu ih deru od batina i to ne lopatom vec pendrecima po bubrezima. Ja znam za slucaj odavde kad neki ciga koji im prodaje drogu sece prste onima koji ne kupuju od njega a zasticen je od strane policije jer je dousnik. Realno bolje je i da ga lemaju u tom centru nego da ga lema narodna milicija a onda da mu dileri seku prste.

Problem je sto vecina vas nije gledala kako se narkomani tretiraju kroz nase organe, u sustini tretiraju ih kao zivotinje i to mnogo gore nego u tom centru, na sudjenje dolaze unakazeni od batina, a da ne pricamo posle o tome sta im se desva kad zaglave Zabelu.

To svakako ne opravdava nasilje i prebijanje po centru koje u sustini ne sme tako da bude ali samo kazem da ima mnogo gorih stvari od toga.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

nasha policija je delom olichenje stanja u drustvu

kod mene policija maznjava gudru od sitnijih dilera, stavlja je u dzep, i onda ih pusta

stite glavnog narko bosa u gradu koji mi je komsija lol

pustaju dilovanje u bilijar klubu/fliperani koja se nalazi 10 metara prekoputa pilicijske stanice u glavnoj ulici/pesackoj zoni itd itd itd... i onda mlate narkomane kada ih nahvataju... ne znaju ni oni zasto ... i tako, bash je zajeban taj rehabilitacioni centar

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

па није ни занимљиво ни лако причати о озбиљним и тешким темама.

занимљиво је само док се испразно лупетара и згражава.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

nasha policija je delom olichenje stanja u drustvu

kod mene policija maznjava gudru od sitnijih dilera, stavlja je u dzep, i onda ih pusta

stite glavnog narko bosa u gradu koji mi je komsija lol

pustaju dilovanje u bilijar klubu/fliperani koja se nalazi 10 metara prekoputa pilicijske stanice u glavnoj ulici/pesackoj zoni itd itd itd... i onda mlate narkomane kada ih nahvataju... ne znaju ni oni zasto ... i tako, bash je zajeban taj rehabilitacioni centar

brate, jel ti (i tebi slichni) zajebavash ?

mi ostali zhivimo na marsu ?

mi mislimo da policija bere cvetje ?

bash ste jadni i mozhete da mi se napasete kurca.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

па није ни занимљиво ни лако причати о озбиљним и тешким темама.

занимљиво је само док се испразно лупетара и згражава.

Pa, lopatanje je sasvim ok metoda lečenja/kažnjavanja ako ti je u glavi taj srednjevekovni mentalni sklop i način rešavanja problema. Mislim, valjda smo kao društvo (u širem smislu) dovoljno napredovali da neke stvari ne "rešavamo" više lopatama, pijavicama, šok-terapijama, lobotomijom ili spaljivanjem na lomači. Najlakše je dohvatiti batinu i "vaspitavati". Tretman narkomana podrazumeva dugotrajan period odvikavanja, razgovora, grupnih terapija i sa drugim narkomanima i sa članovima porodice (koji neće imati stav "evo, vodite ga, bole me kurac šta ćete da mu radite, samo ga vratite "izlečenog""). Manastir kao okruženje za odvikavanje je idealno mesto za to, što zbog okruženja, izolovanosti i mirnoće koju pruža, što zbog odustva svih ometajućih faktora i činjenice da se telo lakše i brže regeneriše na takvom mestu kroz već pomenute razgovore, koristan rad, čitanje knjiga, šta već.

Nemam ništa protiv manastira, naprotiv, ali imam protiv kad se kompleksi leče batinanjem ljudi sa izuzetno složenim problemima. Mislim, ako su bolesni, kako iko sme da podržava bilo kakvo batinanje takvih pacijenata iz bilo kog razloga (jel i po bolnicama treba da se tuku ljudi kad "prekrše" pravila?) I vrlo fino smišljeno da je "ustanova" Crna Reka otvorenog tipa (ako se ne varam), omogućiš narkomanu da unese drogu a onda ga urnišeš od batina jer je "prekršio" pravilo. Poenta je da narkomani ne mogu biti tretirani kao obični kriminalci/prestupnici ili šta već, već kao bolesnici sa ozbiljnim psihičkim, socijalnim i gomilom drugih problema, i ne možeš njihov problem rešavati metodom "no, no, bad junky, sad će lopata da radi", već na načine koje sam opisao.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...