Jump to content

Crna Reka


Recommended Posts

...konkretno dovodjenje pape u Srbiju, a verovatno bi se odnosi izmedju Ruske pravoslavne crkve i srpske pogorsali.

Svašta, što bi ruskoj Crkvi smetalo dovođenje Pape bilo gde?

To dvoje ljudi koji su izbatinjani uz svoju dozvolu i dozvolu roditelja su sada srecni i zahvalni

Ti baš ne pratiš vesti, jel?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

E da umalo da zaboravim ...

e ovako posto sam imao priliku da posetim to mesto mogu vam reci da nema nikakvih skrivenih batina samo dvoje ljudi su bili izbatinjani i to iz razloga sto su donosili drogu u duhovno rehabilitacioni centar mogu samo dodati da nisu odmah bili istuceni nego su prvo zvati roditelji tih narkomana koji su rekli: ''ne pustajte ih nikako iz centra, ako treba lecite ih i batinama''. Ovaj klip i ovo sve je namestaljka da bi se smenio episkop rasko-prizrenski g.g.Artemije koji se iskreno i sa velikom poboznoscu bori za opstanak pravoslavne vere na kosovu sve to je pocelo od kad je episkop Amfilohije hteo da postane patrijarh SPC (srpske pravoslavne crkve) i promeni odnose sa zapadom i ostalim zemljama istoka. Prisetite se samo dogadjaja koji je kruzio u novinama i medijima kako su hteli da smene patrijarha sa duznosti zbog navodne ''nemogucnosti da vrsi duznost'' sve je to pokrenuo episkop Amfilohije(koji je u stvari crnogorac pa vi vidite treba li SPC-om rukovoditi crnogorski mitropolit ili srpski) sa jos nekoliko pristalica.

I matori kakav je pajdo? Bedak mi da probam pa reko da pitam tebe.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Svašta, što bi ruskoj Crkvi smetalo dovođenje Pape bilo gde?

Ti baš ne pratiš vesti, jel?

ti sigurno samo pratis vesti i shvatas ih bukvalno . i vidim da nisi lepo procitao moj post nisam uopste rekao da ce dovodjenje pape smetati rusima... licno mislim da ne bi bilo lepo da dodje papa u pravoslavnu Srbiju

In God we trust ~ONE~

Link to comment
Share on other sites

види, ПОТПУНО подржавам владику Артемија, знам ДОСТА о његовим дипломатским и другим напорима на Западу, не мислим да је страни плаћеник, мислим да га је притисак мало опхрвао, па је постао тврђи (и то разумем и не осуђујем), али и поред свих конфузних информација које стижу из СПЦ последњих годину дана, не могу на кеца да скочим на Амфилохија, поготово што знам доста и о његовом минулом раду. пре ми се чини да неко фингира раздор да би га постигао. зато не желим да се у то упуштам, јер готово ништа не знам, а дневна штампа УОПШТЕ није извор информација од икакве вредности.

Nasisate se i vi i ova, mad max nalik, crkva bandita kurca.

само им ти реци, Мохи.

ti sigurno samo pratis vesti i shvatas ih bukvalno . i vidim da nisi lepo procitao moj post nisam uopste rekao da ce dovodjenje pape smetati rusima... licno mislim da ne bi bilo lepo da dodje papa u pravoslavnu Srbiju

Папа не може у Србију док се римокатолици не покају за злодела над Србима у прошлом веку.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

види, ПОТПУНО подржавам владику Артемија, знам ДОСТА о његовим дипломатским и другим напорима на Западу, не мислим да је страни плаћеник, мислим да га је притисак мало опхрвао, па је постао тврђи (и то разумем и не осуђујем), али и поред свих конфузних информација које стижу из СПЦ последњих годину дана, не могу на кеца да скочим на Амфилохија, поготово што знам доста и о његовом минулом раду. пре ми се чини да неко фингира раздор да би га постигао. зато не желим да се у то упуштам, јер готово ништа не знам, а дневна штампа УОПШТЕ није извор информација од икакве вредности.

само им ти реци, Мохи.

Папа не може у Србију док се римокатолици не покају за злодела над Србима у прошлом веку.

bas sam to i hteo da kazem. I slazem se sa tvojim mislenjem, jer i jeste tako. sto se tice stampe ona ne moze da nas informise onako kako treba vec onako kako pojedini iz ministarstva vera (i pod uticajem nekih episkopa) kazu

In God we trust ~ONE~

Link to comment
Share on other sites

ti sigurno samo pratis vesti i shvatas ih bukvalno . i vidim da nisi lepo procitao moj post nisam uopste rekao da ce dovodjenje pape smetati rusima... licno mislim da ne bi bilo lepo da dodje papa u pravoslavnu Srbiju

Da, napisao si "verovatno". Dobro, ako ćemo da tupimo, zašto bi verovatno ruskoj Crkvi smetalo dovođenje Pape bilo gde?

A što se tiče vesti, tip koji je prebijan će podneti tužbe. Ako si mislio da će biti srećan i zahvalan što će sad možda da se opari, onda okej.

Папа не може у Србију док се римокатолици не покају за злодела над Србима у прошлом веку....

Door swing both ways...

Najbolje da onda odmah proteramo sve katolike iz zemlje, bar dok se ne pokaju.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Door swing both ways...

Najbolje da onda odmah proteramo sve katolike iz zemlje, bar dok se ne pokaju.

је ли ме ти то тролујеш сад? какви су то закључци?

Bog je stvorio kupus!

A onda ga je covek pojeo :/

шта ти се десило Статоре?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

само им ти реци, Мохи.

Pa sta hoces da ti kazem poceo si jebeno da drkas pisu na renegade popove u crnoj kozi na opasnom motoru koji uzimaju boziju rec u svoje ruke i zamahuju njome ka zlu ovoga sveta po svom tumacenju ... jebeni krstashi ... i tebi je to do jaja i kul ... ma samo im ti drale daj podrsku

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Vladika Artemije uopste nije strani placenik (to sto vozi audi sa diplomatskim tablicama je sasvim opravdano s obzirom da se brine o ocuvanju vere na nama oduzetom Kosovu cak on nije ni trazio takvu pomoc)

Jel na onom gde nije obišao običan srpski narod sto godina?

Link to comment
Share on other sites

Вуду, не знаш и немој да се залећеш тако. огрешићеш се о човека, из своје брзоплетости.

Pa sta hoces da ti kazem poceo si jebeno da drkas pisu na renegade popove u crnoj kozi na opasnom motoru koji uzimaju boziju rec u svoje ruke i zamahuju njome ka zlu ovoga sveta po svom tumacenju ... jebeni krstashi ... i tebi je to do jaja i kul ... ma samo im ti drale daj podrsku

robo-dog_idfhv_54.jpg

:)

они долазе!

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Molitva umesto leka

Đorđe Vukmirović, 30.05.2009 20:27:09

NA PUTU do užasa do kojeg smo stigli, naše najjače oružje bila je laž, a ovde tražimo istinu i učimo da je uvek govorimo. Do pakla smo došli jer nas je vodila sebičnost, pa je doći do heroina ili kokaina, koji su nam stvarali privid lepote, bilo važnije i od porodice, i od supruge, čak i od rođenog deteta, a sada pokušavamo da naučimo da ne mislimo samo na sebe i da se, stalno, delimo sa drugima.

Ovako, na salašu pored Vilova, o borbi da se izvuku iz pakla u koji ih je odvela droga, govori 17 momaka starih od 21 do 33 godine, iz Novog Sada, Beograda, Rume, Foče, Sarajeva, Lazarevca, Šida, Beočina... Salaš je jedna od četiri kuće "Zemlje živih" koju je organizovao manastir Kovilj i u kojoj se, po blagoslovu episkopa jegarskog i igumana tog manastira Porfirija, leče narkomani. Preostale tri kuće su u Čeneju, Bačkom Petrovom Selu i Brajkovcu kod Lazarevca i u njima je još još pedesetak mladih ljudi.

- Ovde nema batina, nema plaćanja, nema nikakvih lekova - kaže Vladimir, dvadesetsedmogodišnjak iz Novog Sada, koji je na heroinu bio devet godina, a u Vilovu je 23 meseca. - Suština metoda kojim pokušavamo da ponovo pronađemo sebe su red, rad i molitva. Molimo se ujutru, oko podneva i uveče, a svake večeri čitamo i delove Jevanđelja. Preostali deo dana je, dodaje on, do poslednjeg minuta, ispunjen mahom radnim obavezama. U kuhinji gde sami spremaju hranu, duborezačkoj i radionici za proizvodnju tamjana, u oborima u kojima drže svinje i koze, povrtnjaku, vinogradu... Ovog proleća su, recimo, na četiri hektara zasadili novi vinograd sa čak 10.800 čokota. Ipak, najvažniji i, ponekad, najteži deo njihove svakodnevice je takozvana "podela" ili trenutak kad, uveče, sednu i jedni drugima, iskreno i bez ustezanja, kažu sve što su tog dana zapazili.

- Tu učimo ono što na putu kojim smo ranije išli nismo znali: da, i o sebi i o drugima, govorimo samo istinu i da je prihvatamo ma kakva ona bila - kaže Miloš (26), iz Beograda, iza kojeg je desetogodišnji heroinski "staž" i 18 meseci lečenja u Vilovu. - Smisao je samo jedan: da, istog trenutka, počnemo da popravljamo sebe i, kako nas uči Jevanđelje, više se dajemo braći sa kojom živimo.

Vladimir i Miloš su deo četvoročlanog "radnog tela" koje vodi kuću. U njemu su momci koji su najduže u grupi ili bratiji, kako sami sebe zovu. Preostala dvojica su Fočak Bojan Starović (27), koji je heroin uzimao devet, i Novosađanin Marko Jeličić (28), koji je od te droge bio zavisan čak deset godina. Prvi je u Vilovu 22, a drugi 20 meseci. U vođenju kuće im, često, pomažu i momci koji su uspešno prošli program lečenja i danas žive normalne živote.

- Dolazim povremeno, da im se nađem, jer znam sva iskušenja kroz koja moraju da prođu - veli Stevo Sorak (34) iz Rume, koji se posle višegodišnje heroinske zavisnosti izlečio upravo u Vilovu. - Kuću, naravno, redovno obilazi i sveštenik Branko Ćurčin, koji je momcima više od podrške i koji o njima, ponekad mi se čini, brine više nego o sopstvenoj deci.

NEMA METADONA

U LEČENjU narkomana u "Zemlji živih" nema nikavih medikamenata, poput, recimo, metadona koji se koristi u nekim drugim ustanovama.

- Ma kakav metadon, nema ovde ni brufena za običnu glavobolju - prokomentarisao je, pola u šali, pola u zbilji, Marko (28), iz Novog Sada, koji se heroinom drogirao četiri godine, a na lečenju u Vilovu je 14 meseci.

POSETE I LEČENjE

Posete kućama "Zemlje živih" nisu dozvoljene, nema ni pisama, ni telefona. Prvi susret sa porodicama je posle šest meseci i to u manastiru Kovilj, gde se zajedno provede jedan dan, a posle godinu dana lečenja ide se kući, na tronedeljnu proveru sposobnosti da se odupre iskušenjima svakodnevnog života. Lečenje, inače, ukupno traje između dve i tri godine.

PACIJENT O. P. (25) :

"SKINUO" SAM SE ZBOG RODITELjA

HEROIN sam prvi put uzeo pre deset godina, u petnaestoj. Nikada nisam razmišljao o posledicama - priča O. P. (25) pacijent "Drajzerove" - Voleo sam da se drogiram i to sam radio. Nije mi ni padalo na pamet da se lečim. Poslednje tri godine uzimao sam oko tri grama heroina dnevno. Prvo na nos, a posle i intravenozno. A, onda u jednom trenutku sam pogledao svoje roditelje i shvatio da su za te tri godine ostarili deset. Zbog njih sam odlučio da se "skinem".

Dok nam ovo govori, O. P. ruši stereotipnu sliku narkomana. Dlanovi mu nisu zgrčeni i ne znoje se. Sedi mirno i staloženo govori. Brzo misli i spretno odgovara.

- Došao sam na lečenje pre osam dana - nastavlja svoju priču. - Očekivao sam da će me samo strpati u neki krevet i pustiti me da se znojim i kriziram. Međutim, mnogo je bolje nego što sam mislio. Nemam krizu, ako se izuzmu nervoza i nesanica. Pet dana nisam uopšte spavao. Ipak, iako mogu da odem u svakom trenutku nikada nisam ni pomislio da to učinim.

Govori nam da sa drugim pacijentima ne razgovara o, kako ih naziva, supstancama. Nije zabranjeno, ali su se tako dogovorili. Drže se reda i vreme im brzo prolazi.

- Dan je ispunjen, kada nismo na terapiji družimo se, gledamo televiziju, pušimo. "Odvrnemo" narodnjake i pevamo, iako niko od nas to stvarno ne sluša. Važno je samo da nam nešto zaokupi pažnju.

Završio je gimnaziju, a potom neuspešno studirao na dva fakulteta. Pet godina je radio različite poslove u "Metropolu". Za drogu je uvek bilo novca.

- Zavisnik se uvek snađe. Neko je rekao da kada bi ekonomista imao mozak narkomana, za čas bi postao milioner.

Ne želi da puno priča o trenutku kada je, kako kaže, dotakao dno. Pominje da je bilo oružja i da su neki ljudi zamalo stradali. Kada je shvatio šta je učinio, sve mu se zgrozilo. Smučila mu se svaka pomisao na heroin. Prestao je da ga uzima neko vreme bez ikakvih lekova i krize.

Ipak mu se vratio. Ovog puta, rešen je - neće.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

мислили сте да је готово.

не, време је да се зрело и хладно сагледају последице менталне онаније.

Crna Reka, 11.06.2009.

Press

Narkomani beže iz Crne Reke!

Centar u kome se leče najteži narkomanski zavisnici posle afere o prebijanju štićenika već napustilo 35 mladića, jedan od njih umro je pre nekoliko dana od prekomerne doze

Rehabilitacioni centar „Crna Reka", u kojem se leče najteži narkomanski zavisnici, za samo nekoliko prethodnih nedelja napustilo je 35 štićenika! Novi starešina Centra, jerej Dejan Jakovljević, kaže za Press da su zbog neviđene hajke koja se protiv njih vodi u poslednje vreme još četiri štićenika najavila odlazak, a dvojica su pobegla!

Otac Jakovljević upozorava da je jedan od begunaca i Veljko Vasić iz Jagodine, koji je pre nekoliko dana umro od prekomerne doze „prljave" droge!

Smrt na ulici

- Mladiće koji napuštaju „Crnu Reku" na ulici čekaju samo narko-dileri i droga. Znam da će, nažalost, mnogi od njih proći isto kao i ovaj nesrećni mladić iz Jagodine. On je prva žrtva neviđene hajke koja se vodi protiv našeg centra. Daj bože da bude i poslednja, ali strahujem da neće biti tako... - ističe otac Jakovljević.

On objašnjava da je, otkako je u javnosti obelodanjeno da su štićenici u Centru za prekršaje kažnjavani batinama, sada jedino sredstvo za odvraćanje narkomana da odu iz kampa razgovor, ali on ne daje nikakve rezultate!

- Ako bismo sada na silu pokušali da zadržimo naše štićenike, odmah bi nas prijavili. Javila su mi se, u međuvremenu, još četvorica sa željom da odu. Naše odeljenje u Crnoj Reci napustila su 22 mladića, a ostali su otišli iz druga tri odeljenja, koja rade u okviru našeg centra - u Cikotama, Dvorskoj i na Ceru. Sada u sva četiri centra imamo oko 140 štićenika, a pred Vaskrs ih je bilo 180. Ovde u Crnoj Reci je prijemno odeljenje i tu su narkomani koji su tek na početku lečenja i koje posle upućujemo u druge centre. Oni sada odlaze, a mi nismo imali dovoljno vremena da bar probamo da im pomognemo. Po izlasku odavde oni predstavljaju lak plen za narko-dilere - priča otac Jakovljević.

On kaže da svi oni koji su napadali centar „Crna Reka" i načine na koji su tamo postupali prema štićenicima zaboravljaju da su kod njih dolazili narkomanski zavisnici od kojih su već svi digli ruke i koje niko drugi nije hteo da primi.

- Primali smo narkomane koje su pre toga bukvalno svi odbacili! Dolazili su nam i oni koje su zbog prekršaja koje su tamo pravili drugi centri proterali i zabranili im da se ikada vrate kod njih. Otvarali smo im vrata bez ikakve prethodne provere i priprema. Mladić koji se vidi na snimku, koji se pojavio u javnosti i koji je izazvao sve ove probleme, ostao je kod nas posle tih batina još sedam meseci. Sto puta nam je zahvaljivao što ga tada nismo oterali iz centra i što smo mu dali drugu šansu - kaže Jakovljević.

Država kriva

On upozorava da naša država nije zainteresovana da reši problem narkomanije, jer da jeste, mogla bi da protera narko-dilere iz srpskih gradova za desetak dana.

- Narkomanija je veliko zlo i državni organi bi morali da se ozbiljnije pozabave time. Treba nam nova „Sablja", ali ovog puta usmerena prema narko-dilerima koji nam ubijaju decu. Naša policija uhapsi nekoliko njih, zapleni kilogram droge, sve se to slika i - nikom ništa. Droge i dalje ima na svakom koraku. Moji štićenici kažu da su zatvori prepuni droge, a svi znamo ko čuva te ustanove. Najviše se plašim da bi sada, kada je celokupan sistem u našem centru prilično popustio, droga mogla stići i među naše štićenike, a to nikako ne bi valjalo. Neki sada, kada više nema fizičkog kažnjavanja, misle da mogu da rade šta hoće - upozorava otac Jakovljević.

Visoki funkcioner MUP-a koji nije hteo da mu pominjemo ime rekao je juče za Press da je „tačno sve što kaže otac Jakovljević, ali nijedna zemlja nije dobila rat protiv droge, pa nećemo ni mi".

Jelena Dragićević, čiji se sin već osam meseci nalazi na lečenju u Crnoj Reci, kaže za Press da je hajka protiv centra dovela do toga da Veljko Vasić iz Jagodine umre.

- Taj dečko je bio u sobi sa mojim sinom, strašno me je potresla njegova smrt - kaže Dragićevićeva.

Udruženje građana za borbu protiv narkomanije iz Novog Sada pokrenulo je potpisivanje peticije pod nazivom „Stop narkomaniji", koju je već potpisalo nekoliko hiljada građana. Peticija će biti upućena na nekoliko adresa - Sinodu SPC, Ministarstvu zdravlja, Ministarstvu policije, Ministarstvu pravde i Skupštini Srbije.

V. Nedeljković

на чију душу сад да иде овај млади живот? није више битно, је ли? битно је да су се неки лепо забавили пљувањем и згражањем. надам се да је свима таквима (не мислим само на форумаше), забава била вредна пакла ових људи. но, људи нису ни битни ионако у свету "напредне свести". битни су "хунманистички принципи", а не људи или њихове судбине.

било па прошли, сваког чудо за три дана... јад и беда. истина је да данашње "напредњаштво" представља најбестиднију и најантиљудскију идеологију за дуго времена. поготово што се крије иза наводног хуманизма.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Svejedno...

i dalje ne mislim da je ubijanje boga od batina nacin da se neko spasi...A, to sto je sve dirigovao pop na motoru i sa dzipom, smrducka do neba...

Da li je umro neki narkoman koji je bio lecen u Crnoj Reci posle zavrsenog "lecenja" ?

Ako jeste, jel to onda znaci da ga je ubila Crna Reka? Ili nesto drugo?

Poenta je da drzava nema odgovor na problem narkomanije (kao ni za sve druge probleme u drustvu) i zbog toga nicu ovakve kvazi-mesijanske ustanove.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

то је самоорганизовање људи и независних институција у ситуацији колапса система. и шта имамо? распаднути систем, који нема одговор, руши то самоорганизовање из "виших принципа". и за то добије широку подршку људи који се не удубљују. прича се заврши, а гној се излије, али то онда више није вест. само то кажем.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Sto se mene licno tice, seva mi levo jaje sto je neki junki umro.

Ja se skroz slazem sa njim hteo je da se drogira voli da se drogira umro je od droge i sta sad svirate kurcu ovde.

Ako Crna Reka izleci coveka od droge to je ql na koji nacin bilo koji samo nek se izleci. I nemojte sad da uradite quote i da me pitate za moju cerku ili sina kad se budu drogirali...

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

samo opushteno, svi koji idalje posle svih vesti i svega shto je pisano ovde, a idalje su u fazonu DA DA MATORI BATINA JE IZ RAJA IZASHLA, mogu slobodno da mi popushe kurchinu.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je samo, do koje mere drzava (i raspadnuta) sme da dopusti samoorganizovanje.

Sta je sledece?

Da fizickog nasilja i torture nije bilo, onda bi to bila legitimna institucija samoorganizovanja svesnih ljudi koji pomazu onima koji su u nevolji.

Ovako, vise lici na jos jedan "cilj opravdava sredstva" poduhvat. Narocito, ako je necija "slamarica" postala udobnija posle toga.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Ja se skroz slazem sa njim hteo je da se drogira voli da se drogira umro je od droge i sta sad svirate kurcu ovde.

Live and let them die. SKIDANJE sa gudre je lichni izbor svakog pojednica. bas kao i DIJETA - ako neko NE ZELI da smrsha vec npr na svojih 170cm visine ima 140kg,

tesko se krece, ima povisheni pritisak i katastrofalnu krvnu sliku to je NJEGOV LICHNI IZBOR, on zna da to vodi ka propasti pa kako hoce...

Bas kao i koman... u pojedinim momentima on ZNA da sve to vodi u smrt ali samo on sam moze da donese odluku da li ce to reshiti ili ne.

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je samo, do koje mere drzava (i raspadnuta) sme da dopusti samoorganizovanje.

Sta je sledece?

Da fizickog nasilja i torture nije bilo, onda bi to bila legitimna institucija samoorganizovanja svesnih ljudi koji pomazu onima koji su u nevolji.

Ovako, vise lici na jos jedan "cilj opravdava sredstva" poduhvat. Narocito, ako je necija "slamarica" postala udobnija posle toga.

па да, о томе се и ради. управо тврдим да се треба удубити, а не паушално оплести. за насиље треба одговарати, поготово ако се ради о уживању у том насиљу, поготово ако се ради о духовној установи.

држава, по дефиницији, не сме да дозволи било какво самоорганизовање. под условом да је држава. али, ако државе нема, а сузбија се самоорганизовање, а држава чак ништа и не чини да крене да покрива проблематику због које се људи самоорганизују, а све се то зачини медијском хистеријом, онда бар треба трезвено осудити такав потез.

пивотално је питање употреба батина, као казне, у крајњој нужди. овде се делимо на оне који сматрају да су батине легитимне у одређеним условима, и оне који за батине не желе да чују, без обзира на услове. онда крене још и напад на СПЦ и цела расправа оде у курац. и то је то. а проблем није решен.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ja ne znam kako mogu neki slepci da i posle 16 strana i 2 meseca raznih emisija da tvrde bilo shta osim:

- drzhava nam se raspada vetj 20 godina

- batine, a pogotovo onakve nisu lechenje i ustvari stvaraju josh vetji problem, a pogotovo sa mentalnim sklopom dugogodishnjeg pajdo ovisnika

- shta se radilo u crnoj reci se znalo vetj 2-5 godina ali moralo je da prokuva da bi se stvorila kritichna masa, jebem ti srbiju gde su svi "tjuti, tjuti, ne talasaj"

- lik branislav, je pop u spc. spc je znala shta on radi tamo. spc je tjutala tjutala netalasala dok shit nije hitovalo fan.

- lik branislav je uzhasni bahati majmun koga treba spaliti na elektrichnoj stolici

i kraj priche, nema drugih aspekata. to je to. kome to nije jasno on je bolesni shizofrenichar.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...