Jump to content

Crna Reka


Recommended Posts

Ma nem pojma, ja imam mega odbojan stav i prema travici, da ne pricam o teshkim drogama.... licno necu probati nista od toga, nemam taj afinitet, dovoljno sam hepi i srecan ovako, nisu mi potrebni ti "busteri" (:

al dobro, kapiram sta hoces da kazes s tim "nije sve crno belo" (BELO !) (LOL).

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Pih kolko ih ja poznajem da to rade, dosta puta su mi nudili ali sam galantno odbio, ne znam, nemam neku zelju da probam to, koji ce mi...

Evo bas veceras, ja odem do drugara kome su oba roditelja kuci, i drugi vadi skunk i mrtav ladan popusio ceo, nista sto su mu roditelji tu, ulazi otac i kao "jel ovo duvan ili nesto drugo" a ovaj na oci ne moze da gleda kolko se naduvo lol, posle me odbacio kuci, prvo nisam smeo s njim u kola da sednem ali vozi ko da nista nije radio.

Od kako igram sa Krekijem, moja zena vise ne hrche.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da su batine za narkomana sasvim u redu kada se koriste u cilju obuzdavanja istog i to samo u meri u kojoj je neophodno savladati ga i vezati. A ovo kao "terapija" ili kazna je skandalozno. Jebote, nije ovo srednji vek!!! Šta su uvezli povoljno polovnu sobu za mučenje "Galileo 2000" iz nekog dominikanskog manastira (pošto ne zadovoljava ISO standarde pa ne smeju više da je koriste u EU) pa ko vele da je bace u upotrebu? Mislim, horor...

Inače, ovo nije ni u kakvom manastiru, tj. ne nalazi se u kompleksu manastira i slike manastira Crna reka koje idu uz tekstove su krajnje manipulatorske i zlonamerne. Ostaje problem što se još juče SPC nije oglasila raspopljujući onog morona na Harliju i osuđujući sve ovo. To je verovatno zbog toga što se ne zna trenutno ko rukovodi Crkvom i što vlada organizacioni haos.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Drugar se pre 2 godine presaltao sa trave na dop iz zajebancije i propao je do tolike mere da je krao po tudjim kucama, presecao devojke i kidao lancice sa vratova i ostale grozote. Jednog dana su ga odrukali i pao je zbog heroina koji mu je bio u rancu, na skolskom casu su ga pretresali i nasli-totalni bedak. Pokusali su sa privatnim ustanovama, dali brdo kesa na to (imucna porodica, nije imao finansijskih, ljubavnih ili porodicnih problema) i na kraju bili toliko ocajni da su ga poslali u reku. Nije ga bilo godinu i nesto, pre neki dan sam ga video, znaci totalno drugi decko, ugojio se ponovo itd.

Pricali smo o svemu i svacemu i mogu reci da sam se zgrozio kada je poceo da mi objasnjava kakav je logor tamo.

U pocetku je pokusao da mulja i da zavrsava nesto spolja al' je ubrzo odustao koliko su ga tukli, po njegovoj prici. Ni ja ne podrzavam toliko izivljavanje al opet ne shvatam cemu tolika prasina oko toga sada, svi znaju da te adikte po manastirima biju i psihicki maltretiraju.

Inace, likovi koji biju na snimku su "izleceni" i bivsi stanovnici ustanove.

Monkey business.

Link to comment
Share on other sites

a, zar niste malo pogresno informisani sto se tice batinjanja tamo,mislim da su batine dobijali samo oni koji su krsili pravila,a to su verujem svercovanje droga u taj dom i koriscenje iste...a koliko sam cuo par ljudi koji su tamo bili na lecenju,da za 2 god. nisu dobili batine!

ma ja sam za to i malo batinjanje ovih koji ne prave sranja da malo osete motku,cisto radi sigurice da im ne padne na pamet da uzimaju gudru...

ma sve je dozvoljeno a u pm. samo da se izlece u boziju mater!jer verujem da ce oni posle zagarantovano biti zahvalni jer su izleceni i to kroz sta su prosli pratice ih ceo zivot,al ce koliko toliko imati mozda cak i normalan zivot...ko zna! moze zavisi od motle i lopate... :D

Link to comment
Share on other sites

поново кажем да се треба сагледати целина слике...

Родитељи наркомана подржавају батинање

Нашу децу драстичније муче на улици, а наша деца туку нас. Тако сви страдамо, кажу родитељи окупљени у центру у Црној Реци

Црна Река – Јуче, у преподневним сатима, у центар за лечење зависника од дроге у Црној Реци стигло је више од педесет родитеља, али и супруга и рођака, јер овде, међу 70 штићеника, има младића од 16 година и одраслих особа које су прешле педесету. Они су стигли из разних крајева Србије, из Републике Српске, Црне Горе... Било је ту политичара, судија, бизнисмена... а сви су дошли да пруже подршку управи центра, односно управнику Браниславу Перновићу. Без устезања говорили су о томе упркос јучерашњим видео-снимцима на којима је приказано батинање једног од штићеника, иако су они указивали да се овде примењују сувише сурове и нељудске методе. Родитељи су једнодушни у оцени да, на њихову несрећу, нико боље од њих не зна кроз какав пакао пролази породица наркомана. Тврде да само они сву муку у кућама преживљавају, у све су најбоље упућени и заједно са децом страдају. Говорили су понајвише о небризи државе, недостатку места и неефикасности лечења у другим установама, профитирању разних „стручњака” на њиховој муци, непоштењу полицајаца и судија...

У преподневним сатима у центар је, у пратњи полиције, стигла и Републичка инспекција министарства здравља која је обишла све просторије, обавила разговоре са штићеницима, сачинила записник и отишла. Није она била ни одговорна ни овлашћена за разговоре са родитељима, иако су их они, и те како најеђени, очекивали. Зато су се родитељи и рођаци штићеника обраћали новинарима.

– У случају да неко покуша овај центар да затвори нећемо одавде отићи, бранићемо га жестоко – каже за „Политику” Јелена Драгићевић, из Новог Сада, која је у том граду и председник Удружења грађана за борбу против наркоманије.

– Мој син је после 13 година лечења у разним државним и приватним установама и много датих пара, рецимо само сам клиници „Лоријан” дала пет хиљада евра, први пут после шест месеци „чист”. После пола године одавде је дошао кући на одсуство , није ,,пао” током боравка код куће, и никад лепше није изгледао. Овде се опет вратио, а ниједном није добио батине, јер је поштовао кућни ред – додаје Јелена Драгићевић.

У разговор упада један од родитеља тврдњом ,,нашу децу драстичније туку и муче на улици, а наша деца туку нас, малтретирају ... Тако сви страдамо а ово је једини спас”.

Слична је прича и Новосађанке Катарине Ристић, која каже да се у свом послу свакодневно сусреће са младићима и девојкама који због дроге брзо завршавају на гробљу и додаје ,,захваљујући овом центру моје дете је међу живима и ако се он затвори то је наша пропаст, јер држава нема алтернативу”.

Предраг Алексић, бивши радник МУП-а Србије, каже да се одлучио да свог сина пошаље у Црну Реку на лечење јер се раније у послу сретао са наркоманима и допао му се метод лечења, а Драга М. је стигла чак из Бањалуке, да би подржала управу центра и истиче ,,мој син је овде од септембра и први пут тако дуго није под наркотицима. Освежио се, изгледа одлично... и никада није добио батине”.

Ту су родитељи и рођаци штићеника из Краљева: Обрад Лазовић, Миланко Јеумовић, Бранко Матић, Живојин Пантелић, Милан Јевремовић, Татјана Јовановић... Чак из Подгорице, са документацијом, потврдама да јој је син после повратка из Црне Реке, излечен, нормалан младић, дошла је Драгица Прентић. Намерила се на тако дуг пут само да у знак захвалности подржи опстанак центра...

– Ја не скривам да је мој син овде једном добио батине уз моје одобрење када сам чуо шта је урадио. Он, сада, када је више од годину дана без дроге, тврди да му је тај бол и наравно утицај вере, духовности и уредног живота спасио живот. А, верујте ми да сам био у ситуацији, у том безизлазу и распамећености од свега да га још више повредим, као што су, вероватно, и други родитељи у слична искушења долазили – каже Миливоје Миомановић из Краљева.

Тако су јуче, после свих догађања поводом снимака тортуре штићеника говорили они који су, како кажу, „за сам центар и своју децу највише заинтересовани”. Њима је, без сумње, и раније било познато да се овде, јер то не крију ни управници ни штићеници, повремено, како кажу „кад затреба”, примењују методе које су узбуркале српску јавност.

Дабоме, о свему томе уследиће и оцене, налози и решења надлежних инспекцијских и других органа.

-------------------------------------------------------------------------------

МУП и здравствени инспектори испитују случај

Здравствени инспектори и представници Министарства унутрашњих послова испитују истинитост тврдњи о бруталним методама лечења зависника у Духовно-рехабилитационом центру Црна Река надомак Новог Пазара. „Инспекцијски надзор је у току. Ми ћемо сачекати његове резултате и видећемо о чему се ту ради, да ли постоје неки елементи који указују на пружање здравствених услуга које спадају у домен надрилекарства или у нешто друго”, рекла је агенцији Бета помоћница министра здравља Ивана Мишић.

Она је додала да Министарство здравља није издало дозволу за рад Црној Реци, али да не зна да ли центар можда има дозволу коју је добио од неког другог државног органа. Упитана шта следи ако се утврди да су медијски наводи о батинању зависника у Црној Реци тачне, Ивана Мишић је казала да ће МУП предузети даље радње о том питању. „МУП ће коначно закључити читав епилог везан за функционисање духовно-рехабилитационог центра који обавља послове за које не знам какве дозволе има”, рекла је Ивана Мишић.

-----------------------------------------------------------------------------

Перановић: Никад нисам крио да се користи сила

У поподневним сатима у Црној Реци се појавио и управник рехабилитационог центра протојереј Бранислав Перановић.

У краткој изјави, поводом актуелних дешавања у овом кампу, он је за „Политику” казао:

– Верујте да ми је и драго што се све ово десило. Једном треба да се рашчисти да ли је Црна Река „црна рупа” у Србији или је то место које има оправдања за постојање. Нека инспекција и правосудни органи установе истину. У случају да центар угасе можда би ми и лакнуло, јер ја већ живим по принципу „дала баба динар да уђе, а два да изађе”. Само тврдим, ово није место за мучење, јер ми смо за ових шест година овде имали и данас имамо и децу веома угледних и утицајних људи. Како би то прошло без њиховог знања и реаговања. Иначе, никада нисам крио да се у ситуацијама када је то неопходно користи и сила. Свесни смо да то није по закону, али ни закони нису савршени, живот нису параграфи. Свесни смо да услови нису савршени, али све је боље од улице, канала, кризирања, „оверавања”, преране смрти... – каже Перановић.

Мирољуб Дугалић

[објављено: 23/05/2009]

шта родитељи знају, имамо професионалне борце за права свега и свачега, ОНИ ће, из својих удобних живота, докони и помодно душебрижни, да суде...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj topik moze sluziti kao sablon za dosadasnji rad foruma :

1.0 javi se vest koja include {crkva, neka organizacija, neki problem}

2.0 razvoj krece na sledeci nacin :

2.1 NVO ekipa se zgrazava, PROSRPSKA daje cinjenice, svi su manje vise spremni za razgovor

2.2 Situacija se komplikuje dodatnim informacijama, krece razdvajanje misljenja jace i grupisanje.

2.3 Stizu nove cinjenice, krecemo ka sporednim temama koje su nadogradnja postojecih (sloba, srs, ds, evropa, USA}

2.4 Ukljucuje se Milic i Daki, krece frka

2.5 Poneki ban, rasulo opste

3.0 Dodatno razvodnjavanje

4.0 Razilazimo se jos ogorceniji

5.0 Tema nastavlja da zivi kroz poneki moj trol, dooliovu kontemplaciju dok se ne smiri u bazi

:)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2.1 NVO ekipa se zgrazava, PROSRPSKA daje cinjenice, svi su manje vise spremni za razgovor

хвала ти лепо што истину истинито видиш.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

A da dam i svoj stav red je :

Koliko god ovo izgleda stravicno, ja znam bar jednog narkomana, za koga bih dao kintu da ga mlate svaki dan tamo da mu puknu jaja.

I realno, treba nekad discipline :D, samo sto je granicu tesko odrediti.

Tako da....neka. Sto on da se drogira i da trosi tudje vreme, pare, zivot, da se bavi kriminalom, a ja da rmbam i samo primam sve vise i vise obaveza na svoja skrnava plece. Neka.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

poshto sam budala i ne mogu da nabacim boli_me_patka_za_sve pristup ma koliko se trudio, ostavitju samo jedno vidjenje "NVO strane" u pokushaju da izbalansiram ka nekoj tachki ravnotezhe ovaj topic za sve one kojima josh uvek nije jasno ..

Kao sto vec rekoh, nece od toga nista biti, jaka su ledja ovog raspopa, a i doticni kamp je regrutni centar za HAS (hriscanska armija spasa) - sta mislite, odakle Zveri i Obrez prikupljaju clanstvo i kako to da doticne organizacije koje se toliko pozivaju na Hrista kao najefikasnije sredstvo `uterivanja boga` koriste `ubijanje boga` u pojedincima...

Razvojni put prosecnog Obrezovca:

- Roditelji/staratelji ne haju previse za svoje dete, imaju oni i svojih problema `dete ce se snadje`

- Dete zauzvrat porodicu zameni drustvom sa ulice koje mu poklanja vise paznje od onih koji bi trebali na prvom mestu

- Usled zajebatih godina, devalviranog sistema vrednosti i nikakve perspektive za mlade u doticno drustvance vrlo brzo upliva droga

- Gore pomenuto dete gaji lojalnost prema tom drustvancetu i - ako je slabijeg karaktera ili ima ozbiljnih attention seeking problema - postaje ozbiljni narkoman

- Posle nekoliko godina roditelji, posto ne znaju bolje, odvuku svoje dete i daju ga Brani Lopati na prevaspitavanje

- Dete se odjednom nalazi bez igde ikoga, lemaju ga svakog dana, ne sme ni da pokusa da pobegne jer zna da sledi jos vise lemanja, i pocne polako da razvija stokholmski sindrom - ako nista drugo, bolje on da lema nego njega da lemaju

- Kako vreme tece, a zbog svog attention seeking poriva, zelje za pripadnoscu grupi i davnom otudjenju od sopstvene porodice - doticno dete pocinje blagonaklono da gleda na vet. Lopatu i postaje jos surovije od samog 'ucitelja'

- Usput mu je jedna zavisnost zamenjena drugom - nije izlecen nego je samo promenio drogu

- Posto nema porodice i prijatelja kojima bi se vratio kad izadje iz `SPC Gvantanama` ono svoju lojalnost trenira prema vet. Lopati i ostaje u centru da batina nove sticenike, a sve uz blagoslov sada vec nesumljivog autoriteta i komandanta - Brane Lopate

- Onda kad ubije boga u dovoljno buducih `sticenika` isti ode malo da vidi sta ce sa svojim zivotom, ali usled nedostatka obrazovanja, totalno ludackih shvatanja pokupljenih u `SPC Gvantanamu`, sada vec neizlecive agresivnosti, totalne nesigurnosti u sebe, emocionalne nezrelosti i socioloske nekompatibilnosti, ne uspeva da nadje ni posao, ni drustvo, ni devojku... porodica mu davno okrenula ledja, stari prijatelji il' u zatvoru il' u `SPC Gvantanamu` ili dva metra pod zemljom, a on, jadan ima jos uvek svoj attention seeking attitude i neizdrzivu zelju za pripadnoscu grupi pa razmislja kojoj grupi on takav, mentalno hendikepiran sto zbog droga to zbog 'lecenja', moze da se ubaci

- Odgovor - tamo gde je vecina njegove fele - Obrez ili Zveri - ima covek sve kvalifikacije; uteran mu je bog; ume da bije; lojalan je; moze da trpi izdrkavanja `vodja` - ma jednom recju idealni HAS vojnik.

- Za nekoliko meseci prebije nekog novinara, upadne na neku tribinu ili napadne ucesnike gej parade; uz malo srece prodje nekaznjeno, ako nema srece posalju ga mesec dana u mardelj koji je nakon onog `Gvantanama` hotel sa 5 zvezdica, tako da nikakvu vaspitno-rehabilitacionu ulogu nema

- Ostaje HAS vojnik for life - bez drustva, bez devojke/zene, bez pravog posla, bez buducnosti...

I vi mislite da ce takav regrutni centar neko da zatvori? Kao sto rekoh, nije vam ovo Danska...

tako da samo tapshite velike srbe po ledjima, ali zato sutra nemojte da kukate kako je omladina (ili mozhda chak i vasha deca) odlepila .. jer za to ste vi vashim tapshanjem zahvalni.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

awesomeness.jpg

CELEBRATE LIFE!!!

како су кул само ови наркомани.

одо да се боцнем у вену.

хехехехе...

овај народ ће се одбранити.

[8]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

To je toliko losa analiza Tjile da nemam reci, prvo nemas uzorak na kome se vrsilo to istrazivanje, drugo nema dokumentacije za tako nesto i trece nema nicega da utemelji te cinjenice.

Ja ne kazem da to nije tako vec da ta analiza ne moze da se uzme kao reper niti moze da se uzme za ozbiljno dok se to ne uradi kako treba, a i mislim da niko od nas ovde ne zna kako je u "SPC Guantanamo".

Svi smo mi dobili slicne vesti iz medija koje su uvek prenapumpane i imaju cilj da podignu gledanost, tako da mislim da imamo los set informacija sa kojim bi mogli da baratamo, ovde se povela prica da li batine mogu da izlece narkomaniju. Bolje je cak da bude posle i agresivan, lojalan itd, bar moze da radi u policiji ili vojsci nego da bude narkoman ili da se leci lekovima od kojih postaje biljka.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

[:D]

ретко ко зна да је он био тежак морфијумски зависник.

Roditelji se slazu da ih lemaju,sami narkomani se slazu da ih lemaju kada prekrse pravila, terapija uspeva u procentu koji je veci od privatnih klinika i sta koji kurac hoce sada ministarstvo zdravlja pa salje inspekciju da provere sta tacno?

да ли смо на путу да постанемо Данска.

знаш, тамо има свакојаких лепих ствари и слично, ето отворили су и јавну кућу са животињама, а "зелени" дали дозволу, "јер се тамо поступа са љубављу према животињама". и свашта још је у припреми.

овај народ ће се одбранити.

[8]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

tako da samo tapshite velike srbe po ledjima, ali zato sutra nemojte da kukate kako je omladina (ili mozhda chak i vasha deca) odlepila .. jer za to ste vi vashim tapshanjem zahvalni.

Omladina je vec odlepila?

Da zbirno prestavimo broj mladih narkomana, alkoholicara i vozim-brzo-bas-sam-cool-juu-vidi-bandera likova i likusa, jel bi bio u stotinama hiljada ili vec gazimo milionku? Omladina je ostecena, bar generacija o kojoj pricamo mi ovde. Dva rata, sankcije, poremecen sistem vrednosti, ...

Nekad se znalo, starijim likovima sledi postovanje jer znas da ce da te izlomi ko picku ako se pravis pametan. I tako se gradila omladina, jedna generacija bije drugu i vaspitava. Kad je izbio rat, kad su dosle sankcije ta "vaspitna" generacija je propustila ... bolje reci prepustila vaspitanje nekom drugom, gledajuci da spase svoju glavu. Onda, u nedostatku "vaspitnog elementa" ti mali kreteni prihvataju sve sto im se servira preko medija, smatraju da su oni sad glavni i da je sve podredjeno njima. Nemaju osnovnih vrednosti, nemaju postovanja, svakome se zameraju, svako im je prepreka.

E zato smo mi u kurcu sada, jer nismo ubijali boga u mladjima od nas. I iza toga stojim, da su mladje generacije dobijale batine od starijih dok su odrastale, sve bi bilo drugacije.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...