Jump to content

Pitanja oko x64 Win 7


Member

Recommended Posts

  • Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Btw, jel probao nekako kako radi UltraMon na 7ici...?

[Me looking at trooper =P]

lol, tek sam sad izvalio ovo :) do juče je moj mozak ignorisao postojanje Win7 operativnog sistema :) pa i ove teme. Ali ovih dana sve više ljudi oko mene ga instalira, i onda sam rekao sebi "e dosta je više XPa posle 8 godina" (give or take, sobzirom da sam jedno 4 meseca radio na Ubuntu i nekih nedelju dana čupao kosu uz Vistu). Tako da do petka radim research, a za vikend se instalira kao primarni sistem, pa kud puklo da puklo... samo se nadam da će mi core set aplikacija koje koristim raditi na Win7 (Firefox, Chrome, Total Commander, Visual Studio, Apache, mySQL, Oracle, Photoshop, MS Office, daemon tools, VirtualBox, Digsby, iTunes, foobar2000, KMPlayer, irfanview, dropbox)

Kapiram da je 7600.16385 x64 build way to go? Iskreno se nadam da će taj Win7 Loader lepo da šljaka, gadno ću da se smorim ako mi Windows Update umre posle par meseci pa budem morao da reinstaliram sistem...

Link to comment
Share on other sites

Pa recimo za Vistu je proletos izašao nesrećni KB940510, koji je bio opisan prosto kao "Security Update", a koji je skidao piratsku aktivaciju. E sad to su ljudi provalili pa onda lepo izabereš da ti se ne instalira, al ne znaš kako će se takav apdejt za sedmicu zvati, i onda ga povučeš bezveze i ćao.

Link to comment
Share on other sites

e ljudovi imam malih problemcica :) ... ne mogu da instaliram drivere za zvuk (realtek) i mreznu (mada ona radi i ovako tako da mi ovi nisu toliko bitni) ... inace skinuo sam MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X86.RETAIL.ENGLISH.DVD-ZUKO instalirao i sve ok ... zvuk radi al od 6 zvucnika samo 2 rade :/ moze neka pomoc ? :D

KULA JE PREDGRADJE VRBASA !!!!

Link to comment
Share on other sites

Pa recimo za Vistu je proletos izašao nesrećni KB940510, koji je bio opisan prosto kao "Security Update", a koji je skidao piratsku aktivaciju. E sad to su ljudi provalili pa onda lepo izabereš da ti se ne instalira, al ne znaš kako će se takav apdejt za sedmicu zvati, i onda ga povučeš bezveze i ćao.

hm, sad pricam sa ortakom i on preporucuje sledece:

[16:27:16] DrStorm: skini untouched iso

[16:27:33] DrStorm: nadji oem master key

[16:27:39] DrStorm: nadji dell sertifikat

[16:27:49] DrStorm: nadji ili moduj sam bios za svoju plocu

i kolko ja kapiram ovako dobijes cist windows bez loadera koji uredno prolazi sve genuine provere i imun je na ovaj gorepomenuti problem sa Security Update koji gazi piratsku aktivaciju.

jedini potencijalni pitfall je sto modovanjem BIOSa mozes da brickujes svoju plocu, al dobro, naviko sam na taj rizik pored PSPa, iPhone-a, i ostalih firmware zajebancija :)

idem da se igram sa tim malo ako budem imao vremena ovih dana, ako ne, onda za vikend 100%

Link to comment
Share on other sites

sqnwu9.png

za sada isprobano rade:

Firefox, Chrome, Total Commander, Photoshop (cs4 portable verzija), MS Office 2007, daemon tools lite, VirtualBox, Digsby, iTunes, KMPlayer, irfanview, dropbox

za UltraMon sam morao da skinem 3.0.7 betu, poslednja stable verzija ne radi.

pojasni ovo za modovanje biosa :)

ili daj link gde se to objasnjava :)

prvo upozorenje: radite na svoju odgovornost! :) hackovanje BIOSa moze da ima nepovratne posledice po vasu maticnu plocu.

ako niste sigurni kako da modujete BIOS, pogledajte ovde: http://forum.mydigitallife.com mozda je neko to vec uradio za vasu plocu (u kom slucaju odmah mozes da predjes na korak br 10). Also, tu ima dosta korisnih informacija o ovom procesu generalno

evo upakovao sam sve na jedno mesto

http://rapidshare.com/files/264139838/sprco_win7.rar

1. downloadujes bios za svoju plocu sa sajta proizvodjaca

2. skines ovaj gore linkovani rar

3. ustanovis koji je tip biosa (award vs ami), recimo koristeci CPU-Z ili googlas za specifikacije ploce

4. startujes odgovarajuci tool iz gore uploadovanog paketa (AmiTool 1.29\SLIC.exe ili AwardTool 1.13\AwardTool.exe), a pre toga procitas Mod Methods.txt cisto da budes siguran sta radis

5. stavis svoj originalni BIOS u tool, stavis za SLIC binary "SLIC21\DELL.BIN" a za SLP tekst "SLP\Dell.txt"

6. za sertifikat stavis DELL.XRM-MS fajl

7. za metod odaberes SSV3, mada konsultuj Mod Methods.txt u vezi toga najbolje

8. kliknes "go" :)

9. u folderu gde ti je originalni bios, sada imas i modovani bios firmware.

10. na neki nacin flashujes BIOS svoje ploce modovanim firmware-om. Moja ploca recimo podrzava QFlash i sve sto je trebalo da uradim je da snimim modovani BIOS na USB stick i pri bootovanju kompa pokrenem flashovanje sa sticka. Za ostale treba uglavnom praviti bootabilnu disketu sa programom proizvodjaca ploce koji flashuje bios. Samo vodis racuna da kad downloadujes taj program zamenis originalni BIOS fajl na disketi modovanim BIOS fajlom

11. restartujes komp :)

12. downloadujes "cist" win7, ovaj ISO je recimo provereno dobar: 7600.16385.090713-1255_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD.iso (md5 4171999e05724d309a62104d83485d69)

13. narezes na DVD, instaliras win7 regularno. Kad trazi serial, ignorises (mada mislim da moze i tu da se ukuca odmah, al ja nisam tako radio)

14. kad se zavrsi instalacija i win7 je pokrenut, pokrenes command prompt kao administrator, i ukucas dve komande koje ces naci u Windows 7 OEM Activation.txt fajlu

15. imas licenciran, potpuno "legalan" windows :D

edit:

prosao mi Windows Update sa sajta direktno, skinuo neka 3 update-a. Ukljucicu Automatic Updates pa kud puklo :) navodno je ovakav nacin instaliranja Win7 OEM imun na blacklistovanje i genuine smaranja. Videcemo, mislim da ce samo vreme pokazati :P

Edited by trpr
Link to comment
Share on other sites

MS je najavio da će svejedno bleklistovati ovaj ključ što je procureo (a što ga koriste loaderi), al preksutra treba da pusti OEM partnerima nove kopije tako da će se pojaviti još tih ključeva. Tako da možda ipak budeš morao da ponovo uradiš aktivaciju još koji put, u nekom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...