Jump to content

Pitanja oko x64 Win 7


Member

Recommended Posts

  • Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imam jos jedan poluproblem i jos jedan novi :

Ovaj polu je to da slova nisu samo mutna vec neka slova imaju kao pozadinu crvene boje npr. sada kada napisem rec polovina slova u toj reci se presijavaju u nekim bojama kao kod mrtvog pixela. To se desava i sad dok kucam ovo i u OS-u nebitno.

2. Kad hocu da instaliram mozzilu verovatno ce da se pojavi i kod drugih programa trazi mi run as administrator i da mi user name administrator ali pass nije onaj koji sam ja stavio pri instalaciji i ponudi mi current user ali kaze da nemoze da installira kao user.

Link to comment
Share on other sites

Ili imaš problem sa kablom od monitora, ili ti monitor ima obrnuti redosled RGB ćelija u pikselima pa font smoothing ne radi kako treba.

Probaj to da regulišeš ovim programom: http://www.ioisland.com/cleartweak/

(desno dugme na njega > properties > compatibility > windows xp, da bi ti dao mogućnost da biraš između RGB i BGR)

Link to comment
Share on other sites

@voodoo ne pomaze ni ovo :( Ne znam da li sam napisao jos negde ali ovo se desava samo u win7 u bilo kom OS sve se vidi odlicno

@ivan_ ko je uopshte spominjao monitor? Ja imam vivax televizor dijagonala 37 cm [:)]

Ako ne uspem da sredim ovo sa win7 koji mi OS preporucujete posto ocigledano da necu da ostanem na ovom ?

Link to comment
Share on other sites

ако упалиш clear type на crt монитору, добијеш мутна слова и чудне боје. ал извини што сам хтео да ти помогнем, настави да инсталираш седмицу на блендере и микроталасне.

Link to comment
Share on other sites

kad smo vec kod sedmice, jutros mi je win7 x64 rc7100 prijavio da mi fale user32.dll i gdi32.dll koji se nalaze u system32 folderu. Ako ima neka dobra dusa da mi baci ove dll-ove iz 64bitne verzije na highl1@gmail.com, bio bih veoma zahvalan.

System restore nece da uradi, sfc /scannow je probao, ali takodje nije uspeo, a mrzi me da reinstaliram windows.

Hvala unapred

<edit>sfc je izgleda ipak uspeo posle restarta, al svejedno, ko ima 64bitnu ver, može da mi pošalje fajlove, just in case :) </edit>

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ne pratim nesto posebno vise Win i MS zajebancije, te samo jedno pitanje.

Imam neku par god staru makinu, dual core 2.67 GHz i 2 Gb memorije, pa da li da instaliram ovo cudo ili ne (nisam hteo Vistu kad je izasla)? Trenutno sam na XP Prof. oridjinale, pa sam se olenjio sto se tice rucne jurnjave za update-ima. :)

I jbga, jos 1 pitanje.

Ako vredi ovo instalirati, da pazarim nesto bolje, tipa novog procesora ili vise memorije il je ok i da ostanem na ovome sto imam?

Link to comment
Share on other sites

koji pshop cs4 rls koristite? meni moj (doduše ne znam koji je) neće da se instalira, samo pukne odmah

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...