Jump to content

Pitanja oko x64 Win 7


Member

Recommended Posts

  • Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Malo sam guglao, i samo naišao na konstatacije problema, ne i rešenje. Mada, nije da mi je hitno, vratio sam se na XP iz još nekih razloga, ali čisto da pitam, da ne skitam:

Što je meni zvuk u Win7 64bit Ultimate bio preterano nizak, na ASUS P5Ql Pro, sa Realtec integrušom ALC1200, i Logitech x530 70W? Da li je jedino rešenje, i da li je uopšte rešenje posebna zvučna? Ima li drugog rešenja?

Imam istu plochu i jedino reshenje je da stavish stare drajvere. Idesh na download za vistu x64 i skidash 5.10.0.5713/6.0.1.57. Radi kao satic...

Link to comment
Share on other sites

Imam istu plochu i jedino reshenje je da stavish stare drajvere. Idesh na download za vistu x64 i skidash 5.10.0.5713/6.0.1.57. Radi kao satic...

Hvala, sad jos samo da legne lova za novi hard sa 16 ili vise mega kesa, i da se nakanim da instaliram win7...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

whatwhat.jpg

what what?!

uac je disablovan, svi korisnici mi imaju sva prava, a ne mogu fajl da otvorim niti da ga iskopiram?

guglao sam, sve sto su tamo napisali sam uradio ali nista.

edit:

sad sam te fajlove in question "iscupao" uz pomoc getdataback, ali i dalje ne mogu da ih otvorim, fajlove u wordu i excelu mi gura onu pricu "encode with" kad ih otvorim, a fajlove u pdf-u kao da sam ih downloadovao i iscupao kabl za net u pola skidanja.

ovo kanda i nije problem sa sedmicom kako se ispostavlja :/

ima li sanse da te podatke vratim ili tjao zdravo djaci prvaci?

Očigledno NTFS permission-i za taj fajl pripadaju nekom korisniku koji ne postoji na tvom sistemu (ona S-1-5... kobasica je kod korisnika, ali pošto ne postoji na sistemu windows nije mogao da ga identifikuje).

Preuzmi ownership nad fajlom i resetuj mu permission-e.

Ako ne uspeš da izguglaš napisaću ti kako, trenutno sam preumoran...

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam 4 GB rama, Seven x64 i tako dalje. Posle jedno 4 dana uptime-a i samo Jdownloadera aktivnog, bukvalno mi je 95% rama popunjeno necim.

Koliko sam citao, Windows pravi neke prognoze sta bi user mogao da pokrene i te stvari ubacuje u RAM kako bi se brze load-ovale itd..

Medjutim, meni se bukvalno My documents ucitava ~7 sekundi kad je sistem upaljen vise od 4 dana. Zasto, kako ?

Jel vredi instalirati neki od onih programa koji prazne ram od nepotrebnih podataka itd? I sta uopste zauzme toliku kolicinu memorije ?

U resource monitoru ne mogu da vidim detalje, imam aktivan isti broj procesa (~55) i jedino je prikazano da je 168 MB free... lol.

Jel ima neko slican problem ?

Link to comment
Share on other sites

Otkad koristim win7, uopshte ne gledam koliko imam slobodno memorije LOL

Ako komp krene da kochi, a obichno krene da kochi kada radim sa dugachkim 2K sekvencijama u After Effects-u (koji je optimizovan do bola), obichno restartujem After Effects i to je to ;)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Pa ovako nisam imao prilike da uocim neki problem, posto ne ostavljam komp uklucen sem kad skidam neki veliki film, igru, program...a tada nastaje problem.

Moguce da je to vezano za javu onda?! Stvarno je smesno kad vidis 95% rama full, a ja nisam prisao kompu 24 sata.

Probacu jednom da ga ostavim idle 3 dana da vidim da li ce isto sranje da se desi :)

Link to comment
Share on other sites

Hm... ne koristim Jdownloader tako intenzivno, pa ne mogu da kazem koliko Java moje da napuni memoriju. Ali znam da mi i Vista i Win7 stoje upaljeni po ne znam ni sam koliko dana (Vista x64 radi i po 2-3 meseca bez prestanka) i nisam imao problema sa kochenjem sistema iako je memorija stalno skoro do maksimuma iskorishcena (pogotovo kada zena sedi u Firefoxu sa otvorenih zillion tabova, utorrent ima po 500 aktivnih taskova).

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...