Jump to content

Quit smoking, possible?!


Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam prestajao da pushim nekih 5 puta. I izdrzhao sam mozhda 2 dana, a deshavalo se kad nisam hteo da prestanem da mi se zalomi da neidem iz kutje i po nedelju dana i ne zapalim ni jednu i nije da mi neshto treba jer uopshte kutji ne pushim te nisam ni navikao na isto pa mi ni ne treba. Al kad sam napolju cigara je jednostavno deo svega shto radim i svuda gde boravim i vetj sam navikao da pushim.

Pushim oko 3 godine, i pushim jednu paklu dnevno, ponekad i manje. Kontam da bih mogao da prestanem bez neshto mnogo truda jer nema mnogo trenutaka kad mi baaash jako treba cigara.

SAMO HRABRO TJIRO. I ako kontam da si vetj batalio odvikavanje. :D

Link to comment
Share on other sites

^ svaka cast (jbt i ja reagujem k'o da si rek'o 54 godine)... jbg odoh da zapalim jednu... <_<

Nije malo 54h posle 7 godina, nikako :)

Meni je najvetja misterija shto se osetjam nekako mnogo bolje i pozitivnije od dana kad sam reko sebi - kraj.

Kontam da me to zapravo najvishe i drzhi...

Chak i kad sam pio pivo, nisam zapalio cigaru iako sam je drzhao u ruci i mirisao namerno sebe da chikam - a tu sam svaki proshli mini pokushaj failova...i kod smanjivanja...kad pijem pivo...samo ide cigara za cigarom...nema sekunde bez dima - bilo u akciji da smanjim bilo u akciji da prestanem od 13. aprila...i eto...sad je proshlo ko po loju!

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

sta je bre proslo, ne pusis dva dana. ima da grebes zidove do kraja nedelje [roflmao]

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

sta je bre proslo, ne pusis dva dana. ima da grebes zidove do kraja nedelje [roflmao]

Da mu vidis frizuru poslednja 2 dana [roflmao], digla se ko hejt na kreatorove trenerke :D

Edited by OU JEA!

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

sta je bre proslo, ne pusis dva dana. ima da grebes zidove do kraja nedelje [roflmao]

Zar nije prvi dan najtezhi?

Da mu vidis frizuru poslednja 2 dana [roflmao], digla se ko hejt na kreatorove trenerke :D

Nema vishe frizure "izasho sam iz kreveta 2009" xD sad sam opet shaban :)

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Shta si uradio Sajro?

Ja evo 3 meseca nisam zapalio cigaru i banja mi, sem shto sad imam 8-10 kila vishe jer sam do skora jeo 5 puta na dan - al me to proshlo sad chinimi se i sad idem na dijetu 800 kalorija dnevno sa +200 kalorija nedeljno da se vratim u normalu.

Bote nemoj tako mnogo da redukujes, postizes kontra efekat a i bices sav sjeban. Ako ne treniras nista tebi bi trebalo oko 2200 kalorija dnevno, znaci trebalo bi oko 1600 da unosis, nikako ispod 1500 dnevno. Ako pocnes nesto da treniras, dodaj jos kalorija

Dzigi i ja skinusmo po vise od 10 kila svako, a forma nikad bolja. Sve uz pomoc knjige "Burn the fat, feed the muscle". Iako se cimam sa dijetama vise od 10 godina (lol, vise ili manje uspesno) ova knjiga je jedina stvar da koju mogu da kazem da je bas do jaja.

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

Bote nemoj tako mnogo da redukujes, postizes kontra efekat a i bices sav sjeban. Ako ne treniras nista tebi bi trebalo oko 2200 kalorija dnevno, znaci trebalo bi oko 1600 da unosis, nikako ispod 1500 dnevno. Ako pocnes nesto da treniras, dodaj jos kalorija

Dzigi i ja skinusmo po vise od 10 kila svako, a forma nikad bolja. Sve uz pomoc knjige "Burn the fat, feed the muscle". Iako se cimam sa dijetama vise od 10 godina (lol, vise ili manje uspesno) ova knjiga je jedina stvar da koju mogu da kazem da je bas do jaja.

Aj baci mi to na mail or link plox :)

Nvm skinuo :D

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

"opet , on je bio jedan mit... jedne generacije..."

Godinama sam bio kako ja to nazivam (a mozda jos neko) "Weekend pushac" , pricamo o cigaram da.(kontam da na ruru nikako covek ne sme ostaviti prostora za rashirene guzove pa chak ni preko postova ,jer ljudi to odma koriste"

sprdnja...

nakon par godina zickanja od ortaka za pljugu , kad se izadje negde i sl. dosao sam do onog tripa "Sramota me je da zickam,imam love za laki/pall mall light (to sam duvanio) ...zasto ne bi sam sebi kupovao pljuge pa nek traju"

i tako sam kupovao pljuge,godinu i po ...2 (bio je i neki smor deo na faxu i uzivao sam u cigarama) ...ali NIKAD nisam bio ono pusac za pakla dnevno, meni je trajala pakla 2dana,ponekad i 3.

Gajbi sam retko duvanio,jer nikad nisam gotivio miris pljuga koji se uvuce u zavese... dzaba prozori , dzaba sve ... nisam mogao da kuntam u takvoj prostorji.

Vremenom , navikao sam se na takve prostorije i kuntanje u njima i pakla je trajala i dalje 2 dana..

, ali jutarnji shlajm je bio mega!

Jednom prilikom, ostane meni 3 pljuge u pakli koja stoji vec 3+ dana. (ne secam se tacno)

Najeo se neke torte, popio pelin ..zapalio pljugu i ... nesto mi se slosilo,

kontam ja nevermind... pomesao sam svasta idemo dalje, kad par sati kasnije opet mi lose.

Resio sam tad da ne zapalim pljugu 2,3 dana i islo mi je nekako.

Onda je doslo jedno jutro , kafa.... pa i cigara naravno (ovog puta sveza pakla) ... i opet mi neki los trip "kao da mi se slosilo , ali ne onako kao ONOG dana..."

i tad popizdim i kazem sebi "Nema vise kafe , nema vise pljuga!"

Nisam pio fuka ni pljuge mesec i po dana... i onda od jednom (zasto si poceo opet?) ... ("pa nisam mogao da izdrzim vise..") , vratio sam se na cigare.

Srecom po mene, opet sam resio da ih ostavim jer sam kontao "Nikad ne uspe nista iz prve.. pa kao ajde jos 1x da probam" .

Od tog trenutka sam nepusac vec godinu i po dana.

I jedna jako bitna informacija, sada kada sedim negde gde ima dima ili sl. taj smrad pljuga mi je 5x jachi nego kad sam bio nepusac!

(takodje moram priznati da sam uzeo za ovih godinu i po dana svega 3,4 pljuge u extra trenucima nagona , ali posle 2 dima...sam oterao zelju , jer vise ne mirisu ... sad nekako smrde!")

Edited by sly*zomb1e

Pink_Floyd_The_Wall_Avatar_by_Irakli_Jan

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...