Jump to content

Quit smoking, possible?!


Recommended Posts

I tako sam odluchio da prestanem sa pljugama ali evo vetj mi je frka jeboteeee, ubitju se!

Enivej, jel je neko na forumu ex-pushach (cigareta!!!)? Koliko vam je trebalo da se oslobodite ovog teshkog osetjaja i zelje za pljugom? Da li ste koristili neshto? Da li ti "flasteri", tablete, nikotinske zvake etc zapravo pomazu?

Znam da su volja i karakter najbitnije stvari u ovom poduhvatu, ali bilo kakva pomotj je welcome.

Auuuu... frka mi jeeeeeeeeeeeeee! [:(]

Pushach (cigareta!!!!) sam 3 godine, poslednjih 6 meseci i po 3 pakle sam pushio, postao mi je teret, postalo mi je gadno i bez obzira na to pushio sam (cigarete!!!) k'o nezdrav i vetj par puta sam pokushavao da prestanem ali sve je bilo u fazonu "u gle, nestalo mi je pljuga, mogao bih da prestanem" ali nishta od toga, ovo je prvi put da ozbiljno odluchim da quitujem ovaj otrov i... well... plashim se! :-(

:(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koliko vam je trebalo da se oslobodite ovog teshkog osetjaja i zelje za pljugom?

haha, nikad :D

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

haha, nikad :D

Auuuuuu... proklinjem dan kada sam kupio prvu paklu. Mrzim sebe zbog toga. UZAS! :(

Shto je najgore, ne bih ni prestao sa cigaretama da umem da se kontrolishem, ali ovo je vetj otishlo u bezobraznu krajnost... juche, za oko 7-8 sati budnog stanja sam popushio 4 (CHETIRI!) pakle i ta situacija je daleko od "prve", deshava mi se to vetj mesecima... dve pakle su mi bile minimum. Havarija! :(

Link to comment
Share on other sites

evo, uspesnih vec skoro dva meseca:)

kao sto vec napisah, inicijalni trip cim sam prestao je bio da sam se razboleo na pet dana, kasljao sam jos dve nedelje posle toga. zamalo da se pobijem sa trista ljudi, a posvadjao sam se sa milion i pizdeo na gluposti, bio na ivici plakanja i slicno dve nedelje posle prestanka, sad je vec ekstra, i nemam neku zelju.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa jel ti reko Milić da ne prekidaš naglo. Smanji na jednu paklu, pa na 10 kom, pa polako na nulu.

Mislim da od toga nema nishta. Po prichama (da kazemo istinitim) najvetji broj ljudi koji je uspeo da prestane je onaj koji je samo u jednom trenutku chvrsto rekao "E NETJU VISHE NI JEDNU DA ZAPALIM OD OVOG TRENUTKA". I da, pokushavao sam vetj da smanjim na kutiju, ali mi jednostavno nije ishlo. Jebiga, sve u zivotu shto sam radio je bila krajnost, mislim da bi mi bilo teze da smanjujem sa 2-4 pakle na jednu ili manje nego da jednostavno ne zapalim vishe ni jednu. Ali videtjemo... wish me luck!

evo, uspesnih vec skoro dva meseca:)

kao sto vec napisah, inicijalni trip cim sam prestao je bio da sam se razboleo na pet dana, kasljao sam jos dve nedelje posle toga. zamalo da se pobijem sa trista ljudi, a posvadjao sam se sa milion i pizdeo na gluposti, bio na ivici plakanja i slicno dve nedelje posle prestanka, sad je vec ekstra, i nemam neku zelju.

Auuuu, jebote ovo skidanje sa pljuga zvuchi zajebanije nego skidanje sa teshkih droga... ffs. [:(]

Link to comment
Share on other sites

Pa da, al čvrsto kažeš kad padneš na dve pljuge, a ne sa 60 na nulu lol. Mislim, i čisto iz medicinskih razloga je logično, hemija u telu itd.

Ovo tju da se ozbiljno raspitam danas... zvuchi logichno ali ne znam koliko je realno.

Nije da se tripujem da tje neshto da mi se desi ali neshto skoro sam sluchajno naleteo u Politici da su dokazali da ljudi koji naglo prestanu sa pushenjem cigareta (a bili su strastveni pushachi) chesto dobijaju karcinom zbog tog naglog prekida... ali kapiram da se to odnosi na ljude koji su divanili uz cigarete po 20-30 godina ne 3 (ili mozda i neshto manje od 3).

Mene i dalje zanima da li je neko pokushao da prestane sa cigaretama uz pomotj "tableta" (znam da ima neshto, ali nisam siguran shta), nikotinskih flastera, zvaka i slichno? Koliko to zapravo pomaze i da li pomaze uopshte? Anyone?

Link to comment
Share on other sites

Pusac sam vec 14 godina, pokusao sam da prestanem nekoliko puta ali bezuspesno. Izdrzao sam jednom mesec dana.

Evo jedna mala anegdota iz tog perioda. Znaci zadnji put sam pokusao pre nekih 6 godina. Tada sam jos ziveo sa roditeljima. Nisam zapalio nekih desetak dana, nervozan, ne znam sta cu sa sebe legnem u krevet, valjam se 2h ali na kraju uspem nekako da zaspim. Sada zanimljiv deo. Probudim se u po noci, negde oko 4, sedim pored starog na krevetu, a cigara u ustima ispusena gotovo do kraja. Znaci ladno sam u snu sisao dole do starog, uzeo cigaru od njega i ispusio je gotovo do kraja :D

Posle toga nisam vise pokusavao niti planiram. Uostalom jednom se zivi, ima gorih stvari od nikotina.

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

probaj zyban, moj drugar koji je okoreli alkos i hevi pusac vec 10 godina je ostavio uz pomoc njega.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

probaj zyban, moj drugar koji je okoreli alkos i hevi pusac vec 10 godina je ostavio uz pomoc njega.

Bupropion (INN, previously known as amfebutamone; Wellbutrin, Zyban) is an atypical antidepressant that acts as a norepinephrine and dopamine reuptake inhibitor, and nicotinic antagonist. Bupropion belongs to the chemical class of aminoketones and is similar in structure to the stimulant cathinone, to the anorectic diethylpropion, and to phenethylamines in general.

Auuuu, ne smem ovo da koristim (zbog nekih drugih lekova koje pijem), ali hvala sve jedno.

Link to comment
Share on other sites

vudu, gresis, ne moze tako, isprobano u praksi milion puta, u poslednjih sigurno 30-ak godina provereno. mora da se sece odmah. i ne znam otkud ti da je to maud pricao, koliko se ja secam, on isto zna da ne moze tako nista. nema dva zeca tri zeca, nego krajc na nulu. e sad, mozes flastere, kurce, palce i to, ali pusenje kao palim cigaru i vucem iz nje, to odma seces u korenu inace nisi nista uradio. sa aspekta ostavljanja cigara je potpuno identicno da li pusis trista cigareta dnevno ili pola cigarete dnevno. ako smanjujes sa trista na pedeset, pa na deset, to je kao da ostavljas cetiri puta pusenje, a i vratis se na tih trista stoprocentno.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

to i ja mislim. jer, najsrecniji sam bio kad sam se radio dopom. nisam pusio, nisam pio, nisam jebao. nema problema.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Nisam procitao nijedan koment, tako da, prvo sam se prehladio za sve pare, kasljao ko lud itd i resio da prestanem, i iskoristio priliku da se opkladim sa ortakom u 5 gajbi piva. Tako sam prestao. Doduse ja sam pusio 6 meseci. :)

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Tesko je, meni nije uspelo ali se nisam nesto ni trudio. Pusim od 94-te pete, i pusio sam do 10 na dan komada (da KURACA). Sada se držim na nekom proseku od "mala pakla od 10 kom 2 dana"

Kući ne palim, kad izađem nekad da nekad ne, i tako. I ne smeta mi nešto.

Inače, sajro, realno je da ako si pušio te 3-4 pakle i tako, tebi treba psihijatar (ne mislim ništa loše) ili bar vojska da te malo očvrsne i odisciplini-najdobronamernije.

Sad kad stigne bebac, planiram da ostavim definitivno. Već sam uspevao 3-4-5 perioda po 6 meseci da ne pušim i ono kul.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

stvar je vrlo prosta za isplanirati a teshka za sprovesti. ja imam kao imam neki plan da ove godine prestanem, al poshto mi se neke druge stvari nisu poklopile josh ne znam kako tje to biti :| znam da je to glupost i da ne treba da bude nishta vezano za odluku da prestanesh al prosto ne znam kako i ovako krhku ravnotezhu kod sebe da poremetim dodatno shto bih prestao da pushim :(

shto se tiche naglog prestanka, ako ste dugogodishnji ozbiljan pushach, znachi vishe od 3 godine, vishe od 2 pakle .. kao shto sam rekao na drugom topicu, ortakov tjale je uradio taj nagli prestanak pre 4 meseca, znachi sa 2 i po pakle na 0 i danas, su mu dijagnostirali karcinom iako je kad se pregledao dana kad je presekao svi testovi bili negativni :( bilo kakav shok za organizam je negativan, chak i kad vodi ka pozitivnom.

shto se tiche raznih ispomotji, jedino shto mogu da kazhem jeste da nikako ne posezati za tabletama. vishe ortaka je bilo na zybanu i na josh nekom koga sad ne mogu da se setim i kad sam prochitao kako ti lekovi funkcionishu rekoh ne hvala. jeste da te sigurno skinu, al jbsh to kad dmg koji nanesu je jednostavno prevelik. onoliko koliko sam ja istrazhivao za svoj prekid doshao sam do zakljuchka da su flasteri a way to go. jedino shto je problem shto sada koliko sam chuo sve manje ima tih flastera kod nas. u rangu sa flasterima su zhvake (ne obichne) samo njih tek nema kod nas. prilikom istrazhivanja ispomotji obavezno pogledati na netu sve mogutje kritike, nikada ne itji na sajt proizvodjacha jel tamo se nishta pametno sem sastava (a neki put i njega) netje pametno prochitati. gledati da ima shto manje aktivnih supstanci, jer ispomotj je tu (po meni) samo za fizichku zavisnost, da skine bar taj kamen da bi lakshe mogao da se izborish sa psihom. jbm ti zyban kad ti deluje na psihu da kad sad vidim ovog jednog ortaka koji se totalno iskrivio od njega.

plan treba da izgleda odprilike ovako (shto iz toga shto sam prochitao shto iz iskustva drugih ljudi). odredio si datum koji je relativno blizu (<mesec dana). kad si doshao do tog datuma prestao si. prvih 2 do 5 dana je najtezhe jer predstavljaju istovremeno i fizichku i psihichku borbu. dosta ljudi se razboli u tom periodu. sledetjih mesec dana povetjati unos vode (al ne mnogo nego za npr 20%) i nekog prirodnog antidioksanta tipa bele rotkve (najbolja, ali mozhe i beli luk, crvena rotkvica itd). prvih mesec dana izbegavati bilo kakav kontakt, ako se mozhe zakljuchati se u kutju. 2gog meseca izbegavati pushache. to bi bilo odprilike to. kao shto sam gore napomenuo razne ispomotji su tu samo da ti reshe fizichki deo, psiha ostaje na tebi, pa ko pobedi :)

shto se tiche potrebe za pljugom to zavisi od toga kako si sproveo borbu. ima ljudi kojima rovac nikad ne nestane, a ima i onih kojima se od pomisli na pljugu (posle par dina) pegla. kapiram da tu dosta i stazh igra uticaj.

sretno :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

meh ja bejah edukator asocijacije korak po korak, ako mene pitash morash da sechesh, inache odvikavanje od pushenja jeste teshko samo zbog mozga, elem iako si, recimo, dovoljno "jak" da ne zapalish problem su odredjene situacije tipa: kafa, igranje igre uz koju si non stop pljugao, bleja na klupi gde pljugash poslednjih x godina sa drushtvom iz navike itd. e kad predjesh tu prepreku imacesh sledeci problem, veliki! najveci... padanje u depresiju (ne zbog pushenja to je samo na pochetku i ako to ne prodjesh nisi ni pokushao, vec zbog nekih "zivotnih" problema) i u toj depresiji smirenje uz pomoc pljuge koje ti je jako poznato. Znachi situacija nije mi nidochega, boli me qrac za sve, i nema ni razloga da ne pushim bla bla i zapalish :|

ima josh gomila ali enivej teorija kaze da si prestao da pushish tek kada ne zapalish 5 dina! dotle si i dalje ovisnik iz gore navedenih razloga :/

moj savet: promeni igricu :D i bezi napolje bavi se sportom, dok se bavish sportom, a lepo je vreme, ne pushish to jest nece te vuci ka pljugama ;) necu da pishem da treba da nadjesh suparnicu(koja ne pushi(pljuge)), ah jbg napisao sam, nadji neki novi posao/hobi i to ce ti sve pomoci ;)

e da GL!

p.s. nisam prochitao maudov post, u isto vreme smo sklepali, i moram da kazem da se ne mogu sloziti sa dobijanjem raka zbog prestanka chisto na medicinskoj osnovi... mozda nisam u pravu ali ja znam dosta ljudi koji su naglo prestajali, to razboljevanje na pochetku postoji, treba dosta technosti i to je tachno ali rak zbog prestanka :/

Edited by chegster

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

ima josh gomila ali enivej teorija kaze da si prestao da pushish tek kada ne zapalish 5 dina! dotle si i dalje ovisnik iz gore navedenih razloga :/

ovo je najvetja glupost ikada. prestao si da pushish ako ne zapalish vishe pljugu ikada. ja prosto ne mogu da verujem da postoje ljudi koji prestanu da pushe i onda posle 3-4-5-6 dina propushe ponovo .. meni se to granichi sa najvetjim idiotlukom ikada.

p.s. nisam prochitao maudov post, u isto vreme smo sklepali, i moram da kazem da se ne mogu sloziti sa dobijanjem raka zbog prestanka chisto na medicinskoj osnovi... mozda nisam u pravu ali ja znam dosta ljudi koji su naglo prestajali, to razboljevanje na pochetku postoji, treba dosta technosti i to je tachno ali rak zbog prestanka :/

to se odnosilo na ljude koji pushe mnogo (>pakle) i dugo (>3 dine)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

pa meni je glupost shto iko ikada pochne da pushi pa pochne :/ jbg a 5 godina imash zavisnost po knjigama :| to je ono shto se propoveda... samo znachi da ako ne zapalish 5 dina nema opasnosti da se od ovisnosti opet navuchesh (jedino ako bash hocesh sam sebi da naudish)

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...