Jump to content

Quit smoking, possible?!


Recommended Posts

sva ta izdrkavanja oko pushenja, od zabrana, do povetjanih cena do toga ako si pushach ti si toliko u nekim zemljama diskriminisan da se to granichi sa terorom je samo vrh ljudskog licemerstva. ako se vetj toliko (shatro) brine mogu da se zatvore te fabrike, zabrani prodaja, zakonom klasifikujesh ih kao ilegalne i gotovo, a ne ovo uzhasno licemerstvo.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mnogo sam "opasan" samo zato shto mi ide na zivce taj stav, ja sam pushach pa sam superioran bla truc, i bio sam tamo gde mi je te strashno ishlo na iste jer je upravo tako bilo!

poshto ljudi ginu i rat ne valja ukinite rat! :|

maude, zar ti ovako neshto da izjavish? ko da su isti ljudi koji brinu i koji proizvode pljuge, kao da ne znash da je duvanska industrija jedna od najjachih na svetu i da im niko ne moze nishta :|

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

sva ta izdrkavanja oko pushenja, od zabrana, do povetjanih cena do toga ako si pushach ti si toliko u nekim zemljama diskriminisan da se to granichi sa terorom je samo vrh ljudskog licemerstva. ako se vetj toliko (shatro) brine mogu da se zatvore te fabrike, zabrani prodaja, zakonom klasifikujesh ih kao ilegalne i gotovo, a ne ovo uzhasno licemerstvo.

ne drze isti ljudi fabrike i pisu zakone.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Slazem se, najbolje bi bilo zabraniti, ali ovde nije rec o tome :)

Zakon je uveden da bi se zabranilo pusacima da truju druge, jednostavno

Znaci pusi ti se - izadji napolje ili idi u prostoriju odredjenu za to

Zelis da se trujes - slobodno, ali nemoj mene da trujes

Zelis da smrdis - ja ne zelim

Prilicno prosto :)

(Dulio, nemoj da citas ove postove, pozeleces iz inata da zapalis) :))

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

koje ste seronje ili prosto ne razumete zashto je nevidjeno licemerstvo u pitanju ...

drzhava je ta koja pishe zakone. drzhava nije rekla da su cigare ilegalne, one su legalne i mozhesh da ih kupish na svakom tjoshku. drzhava je ta koja 'brine' o zdravlju i onda propisuje da ti ako si pushach, shto ti je ona dozvolila da budesh time shto su pljuge legalne (a da ne ulazimo u prichu o njihovoj dostupnost, reklamiranosti, itd itd), ali ti onda govori da ne smesh da pushish na odredjenom mestu iako je ona najvetji krivac shto ti pushish in the first place (naravno najodgovorniji si sam al to za ovu prichu je irelevatno). da ne pricham dokle je to terorisanje otishlo npr. u londonu ti imash oznachena mesta na trotoaru u smrdljivim ulicama gde samo smesh da zapalish pljugu u tom kvartu, obavezno pored kontejnera. na svakoj pakli je 4/5 polovine slika lika koji umire od metastaze. svi znaju i svi trube kako se od pushenja umire, al te cigare se i dalje proizvode. zashto ? zato shto je dobro i proizvodjachu i drzhavi. proizvodjach od prodaje cigareta, drzhava od akciza. onda ochigledno neshto ne shtima jer da je drzhavi stvarno stalo do toga da ljudi ne pushe, zar ne bi bilo jednostavnije da se te cigare zabrane, poshto svi znamo da su omg shtetne. ne, zato shto onda ne mogu da ti naplatim kaznu ako si pushio tamo gde ne treba, ne zato shto onda netju motji da uzmem 20% profita na osnovu akciza, ne zato shto ... nemoj da pushish, ustvari pushi, ustvari nemoj ovde, ustvari pushi, pushi, nemoj, pushi, plati, pushi, nemoj, plati, pushi, plati, plati ..

zakljuchak je da boli kurac drzhavu i za pushache i za nepushache (a najvishe za njihova prava da ih neko ne truje, jao jao pasivni dim ubija, rofl), nego samo za pare, a ako pritom mogu da se iskenjam nekome u oko time shto tju da mu nacrtam kocku na betonu pored kontejnera da samo tu mozhe da pushi to je samo dodati bonus. mozhda tjete vi koji pijete kokakolu biti sledetji ili vi koji ste debeli i grotesni ..

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Nije da ja ne mislim da licemerstvo ne postoji, ali ja ne vidim trunku licemerstva u samoj ideji da ti drzava dozvoljava da pusis pod uslovom da ne ugrozavas ljude oko sebe. Licemerstvo se, ako se javlja, vec javlja u implementaciji te ideje, kao i uvek, tako da u to ne zelim da ulazim. Naravno da se nece prestati sa proizvodnjom cigara jer su ljudi dovoljno zaludni da nastavljaju da puse iako su svesni rizika, "jednom se zivi bla bla", al' i s' druge strane ljudi ponekad zive toliko stresnim zivotom da im to maltene u nekim trenucima dodje jedini tracak svetla na kraju tunela; ironicno, ali ono sto im malo poboljsava kvalitet zivota u tim trenucima ih istovremeno i odaljava od njega. Jebiga. Zasto bi onda drzava ukinala duvan, nema razloga; jos i zauzme preventivne mere za nepusace i win-win. 'Ocu reci, Maude, da se ja donekle slazem s' tobom, s' tim sto ti vidis licemerstvo i u samoj ideji, ja ne. :)

Meni se jako svideo nacin na koji treiraju ovaj "problem" u BAT-u, sto sam primetio kad sam bio kod tetke na poslu. Postoje, naravno, prostorije za pauze gde, izmedju ostalog, imaju stocici sa i bez aspiratora koji uvlace sav dim ispod i resena stvar. Pusac i nepusac su u stanju i da sede za istim stolom. Ili to ili terasa, i problem resen. Bar u domenu radnog mesta. :)

:-)

Link to comment
Share on other sites

ma poenta je da drzhavu najvishe zabole za vas nepushache iako mislite da ste vi win-win, nisu oni uveli zakon o zabrani pushenja na javnim mestima (zabranjeno pushenje na otvorenom prostoru, na ulici ROFL) zbog toga shto brinu o tome kako nepushachi udishu zao dim (shto je pritom chista glupost, jer je taj dim preradjen ili u tolikom malom odnosu da se ne razlikuje od toga shto udishesh dok idesh ulicom, nego je samo dignut hype da bi sve lakshe proshlo) nego zato da bi opet uzela pare, da mozhe da naplati kaznu za neshto toliko idiotski kao pushenje na ulici. drzhavi bi najbolje bilo ako bi svi pushili, vishe pushacha = vishe para.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Pod pasivnim dimom se najvise podrazumeva dim koji nastaje od same cigare dok ona gori, taj tvoj "preradjeni" dim, osim sto jako smeta i groznog je mirisa, vaistinu nije tol'ko opasan. I nisam ja rekao da mi, nepusaci, mislimo da smo win-win, vec sta drzava misli. I naravno da drzava 'oce da uzme jos para, na koji god nacin, glupo je uopste i uzimati to za zlo, tako svet funkcionise. To sto si napisao ulazi u ono sto sam ja napisao o implementaciji ideje. Sama ideja je i vise nego na mestu, ideja je krajnje logicna sama po sebi, ideja cak nije ni potekla od same drzave. Sad, to sto je drzava u stanju da prepozna potencijal za uzimanje para i to onda i tako i implementira u svoju korist, jebiga, sta 'oces da ti kazem, suplaaajs? :D

Ja, iskreno, i nemam razloga da se bunim protiv tog trenda, jer gradjanina najvise boli kad ga udare po dzepu. Drzava je na dobitku, vi kukate, a meni lepo, udisem cist vazduh (da, ironican sam ovde, nemoj da me neko smara :D) Kad kazem da se ne bunim, naravno, to sve mislim pod uslovom da se ne ide u ekstreme, kao taj tvoj primer sa pusenjem na ulici, to zvuci idiotski, pa gde onda smes da ga duvas? :D Onda bi se i ja bunio (kad bi me neko pitao :D) iako nisam pusac, tad vec nije bitno ko je na kojoj strani. Ja ne zelim da iko ugrozava mene i moja pluca, ali isto ne zelim i da drzava ugrozava bilo koga.

// typo

Edited by Xzibit_

:-)

Link to comment
Share on other sites

koje ste seronje

mislim da je pre ovo [:D]

imam da kazem stosta na ovu temu, a i cini mi se da malo simplifikovano posmatras drzavu, kao velikog zlog baju, a ne kao visecelijski organizam.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

pa o tome pricham, o idiotskim reshenjima zakonski, znachi ovo nisam izmislio, ti u nekim drzhavam ne smesh da pushish na ulici!! koji su prikriveni uzhasnim licemerstvom kako drzhava otje da pomogne pushachima i nepushachima, da ti budesh zdrav, a netje da ukine cigare, nego tje da ti naplati. cela pricha oko pasivnog pushenja je vrh ledenog brega govana, znachi netju da idem toliko daleko da kazhem da je sve sranje, al 85% jeste. mislim ja nisam mogao da verujem dokle to ide kad su pocheli da se pojavljuju txtovi o tome kako je to pasivno pushenje josh opasnije od aktivnog pushenja, pa dobro brate nismo toliki majmuni valjda.

licimerstvo je zato shto te drzhava lazhe da brine za tebe, pushache, nepushache, brine je samo novi nachin da naplati neshto, a josh nam je i zakuvala do te mere da grizesh jedni na druge. nije ideja o tvrdjim zakonima za pushenje doshla od strane nepushacha, nego od strane drzhave, kao shto sam rekao drzhavu najvishe boli djoka za nepushache.

evo kako izgleda presek toga u londonu npr. tamo je krenulo sa odvajanjem pushachkog i nepushachkog dela. da bi se uzele pare vlasnicima klubova/kafitja ako ne poshtuju zakon, ako nisu pregradili, filterisali. onda se videlo da su klubovi i kafitji koji su bili za nepushache prazniji jer su pushachi jednostavno zanimljiviji ljudi [:D], nepushachi su svesno dolazili u klubove gde je dozvoljeno pushenje jer su ostali bili smor. onda smo dovoljno izmuzli tu kravu, a i videli smo da se vlasnici bune jer gube mushterije, pa smo onda reshili da lansiramo zabranu pushenja na javnim mestima komplet. pa smo opet uzeli pare. o parama od povetjanja akciza u medjuvremenu da ne prichamo. pa tjemo sada da zabranimo da pushish i kutji, al ne netjemo da zabranimo da prodajesh cigare, zato shto mi brinemo za sve vas, yea right. ja tu ne vidim nikakvu brigu, nikakvo zdravlje, samo vidim uzhasno licemerstvo.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ljudi, pa najnormalnija stvar je da strastven pusac ne moze da funkcionise bez pljuga, ne znam sta je to cudno i nije nista foliranje nego je tako. ko sto ce pajdoman da se overi u nekom ulazu de ce da ga vidi pet baba i isutira pet skinsa, ali mora. nije to ni lepo ni dobro, ali nije nikakvo foliranje, sta je vama...onaj ko duvani ko turcin a moze osam sati bez pljuge, taj nije covek ili s njim nesto nije u redu i s njegovim organizmom, a ne sa onima koji kriziraju i izlecu na prozore i u wc.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

vazno da vi razmishljate o tome shta dobija drzava a ne ljudi oko vas... ne bori se drzava protiv duvana ne go nevladine organizacije, koje javno traze od drzave prostor za "uzbunu" i moraju da dobiju jer drzava kakva god da je ne sme da zabrani ili ne podrzi akcije koje su povoljne za zdravlje stanovnishtva... Pasivan dim je MNOGO gori iz samo jednog prostog razloga, ko jebeno mene pita jel ja uopshte hocu da udishem tvoj smrdljivi otrov???

da treba zabraniti totalno...

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

Maud ima vrhunsku moc dijalektike i retorike.

Mada, neka krajnjost, ja bi ljudima dozvolio da sami sebi rade sve.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

maude, pricas kao da si ti ugrozen u celoj toj prici i da treba da se borite za neka svoja prava (?!)

Edited by vLaDa_

-Ukoliko neka devojka sedi negde sama NIKADA joj nemojte prici, sesti pored nje i izvaditi digitron i pitati je jel zna da racuna, ona kaze da zna, i reci "racunaj da cu te jebati" (osoba cija je ovo fora ima 30 godina i NIKADA nije imao devojku koja ima sve zube)

  ▲

▲ ▲

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...