Jump to content

Quit smoking, possible?!


Recommended Posts

pa da, to sam pricao i prosli put, savato sam kole_inicu da mi nacrta nesto protiv pusenja da drzim u sobi pod jedan, pod dva, svima sam odma raskokodakao da sam prestao da pusim i jebi_a, nema nazad, bio bi ekstremno jadan kad bi opet poceo, bilo bi letdaunovanje ko u americkim tinejdz filmovima:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znaci isto je pusiti jednu cigaretu u 2 meseca kao i 2 pakle dnevno?

pa netju da kanjam da kazhem da je isto al kao da je isto .. pogledaj, mislim da ima na youtubu, snimak kako izgleda uvlachenje dima izunutra i bitje ti jasno da nema razlike .. chak, ovo shto kazhe dule, mozhe da bude shok za sistem.

postoje samo tri lvl:

- ne pushim (0 pljuga)

- pushim 'normalno' (1-15 pljuga) i

- pushim nenormalno (>20 pljuga)

it's that simple.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sad kao u procesu, posle 7 godina. Nije zezanje mame mu.

Za pochetak sam preshao na lights i manji broj pljuga, chisto da smanjim sam unos nikotina. I onda na kraju nedelje ide hvala dovidjenja pljuge Serious Take One (poshto je bilo vetj Partial Take x2 - otud ova odluka da smanji fizichku navinu za nikotinom)

Shto se tiche prestanka iole ozbiljne zhelje za cigarama...valjda rekoshe pola vremena od stazha kolko ti treba za kompletno chishtjenje organizma od nikotina. Tako vr' !

A ti maude si ostavio?

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

ja ipak mislim da je bolje postepeno, mada sama osoba koja se odluchi da prestane zna kako bi njoj bilo najbolje kapiram

najuzasnija mi je pricha od ljudi koji su prestali pre xy godina da ih nikad nije proshla zelja

sa druge strane, moj kolega s posla, samo se jednog jutra probudio i nije zeleo vishe da zapali. ne znam shta se desilo, verovatno neki kvrc u glavi Oo

uspeshne varijante su isto iz nekih par pricha neki momenti gde ti ishejtujesh bash ili te same cigare ili pushenje, npr. jednoj zeni kad joj je upao pepeo u ruchak koji je kuvala desio joj se momenat E OVAKO VISHE NE MOZE!!11

ja lichno nikad nisam ni probala da prestanem, zato shto kapiram da (bar josh uvek) jednostavno nisam u stanju, a druga stvar ako mi je sudjeno da umrem pashce mi klavir sa 9 sprata na glavu. mada bi volela da dodjem na cifru ispod pakle

takodje mislim da ako jednostavno sam pokushaj prestajanja odredjenim ljudima jako teshko padne, stres prilikom kriziranja moze da uzrokuje vishe shtete organizmu nego same cigare

btw prochitah pre jedno metar-dva u novinama da su japanci provalili dnk duvana i da su na putu da naprave cigare koje nisu shtetne

jebem mu mater, ipak je 2009. valjda je tehnologija dovoljno uznapredovala da to i ne bi bio veliki problem

to je vetj pomenuta mega glupost, tj. ko da nije prestao.

ako lik zapali jednu u 2 meseca to se ni ne rachuna

a o tom 'shoku' o kome prichate... pa mi stalno hteli ne hteli shokiramo organizam sa kojechim

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Enivej, jel je neko na forumu ex-pushach (cigareta!!!)? Koliko vam je trebalo da se oslobodite ovog teshkog osetjaja i zelje za pljugom? Da li ste koristili neshto? Da li ti "flasteri", tablete, nikotinske zvake etc zapravo pomazu?

Znam da su volja i karakter najbitnije stvari u ovom poduhvatu, ali bilo kakva pomotj je welcome.

Pushio sam skoro 10 godine, jedno 5 onako ozbiljno i prestao sam pre otprilike 10-12 meseci. Nisam koristio nishta, samo sam odlucio da vishe necu da pushim i to je bilo to. Zelje za pljugom se uglavnom vezuju za navike, odnosno, ako si pio kafu ujutru i pushio cigaru pozelecesh da zapalish svaki put kad pijesh kafu. Srecom takvih navika nisam imao puno (recimo posle dobrog hasa ide cigara), ali kljuc tog problema je u promeni navike. Pij caj ujutru umesto kafe npr, kupi semenke pa grizi dok cekash autobus umesto da pushish. Ako ne mozesh da pijesh alkohol bez pushenja, nemoj da pijesh. Zameni jednu zavisnost drugom slabijom, znam lika koji je prestao tako shto se navukao na suncokret teshko [:)].

Nisam imao neke krize, mozda sam 2-3 puta pomislio da bi mogao da zapalim ali sam se iskulirao. Dodushe jednom sam sanjao da pushim [:D]. Sad se skoro i ne secam da sam pushio, a na cigare ne mislim apsolutno nikad.

Samo hrabro Ciro i drz' se! Jedino je volja bitna, ovo sve ostalo sluzi za uzimanje para ljudima...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u fazonu da ostavim iz par razloga:

a) mnogo se bre lako zadishem u kurac

b) 6000/metar 72000/dina...nije mala para.

c) skapirah da u duvanu ima i radiokativnih komponenti.

d) vata me pre pre pre prerana kriza srednjih godina da tju dumrem...

Za d) shto reche Dz, jeste sve to...al ne bi brate da umrem od tih rakova srchki i kuraca i palaca, ja bi dumrem ili od macha ili u snu :)

E sad ono shto mi counter jeste da nekako...brate volim da pushim...i to sam bash sad teo u ovim godinama da pushim...al de tju tek onda da ostavim sa 17 ili 27 godina stazha.

Neshto sam najvishe razmishljao kao da prestanem da pushim, i onda tompus ponekad...jer ono shto chitah to i nije tolko shtetno...al opet ima nikotin, pa ne znam da me na vrati na cigare i to.

Pushio sam skoro 10 godine, jedno 5 onako ozbiljno i prestao sam pre otprilike 10-12 meseci. Nisam koristio nishta, samo sam odlucio da vishe necu da pushim i to je bilo to. Zelje za pljugom se uglavnom vezuju za navike, odnosno, ako si pio kafu ujutru i pushio cigaru pozelecesh da zapalish svaki put kad pijesh kafu. Srecom takvih navika nisam imao puno (recimo posle dobrog hasa ide cigara), ali kljuc tog problema je u promeni navike. Pij caj ujutru umesto kafe npr, kupi semenke pa grizi dok cekash autobus umesto da pushish. Ako ne mozesh da pijesh alkohol bez pushenja, nemoj da pijesh. Zameni jednu zavisnost drugom slabijom, znam lika koji je prestao tako shto se navukao na suncokret teshko [:)].

Nisam imao neke krize, mozda sam 2-3 puta pomislio da bi mogao da zapalim ali sam se iskulirao. Dodushe jednom sam sanjao da pushim [:D]. Sad se skoro i ne secam da sam pushio, a na cigare ne mislim apsolutno nikad.

Samo hrabro Ciro i drz' se! Jedino je volja bitna, ovo sve ostalo sluzi za uzimanje para ljudima...

A shta ja da radim koji sam naviko da zapalim dok kenjam? XD

Da zamenim u drkanje? Ahahahahahaaaa

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

ahaha dzovana pa prichali smo o svemu ovome netju sad da pricham ponovo :) kakve cigare koje nisu shtetne rofl.

prichali? jel mi ikada prichamo? ne samo ti vodish monolog

ja sam postovala moje mishljenje i ono shto sam chula/prochitala i ostavi moj post na miru

oO

 

Link to comment
Share on other sites

prichali? jel mi ikada prichamo? ne samo ti vodish monolog

ja sam postovala moje mishljenje i ono shto sam chula/prochitala i ostavi moj post na miru

Ajde ne pravi se, znas da je mislio na celokupan topic,..

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

moja riba procitala easy way to stop smoking od alena kara i prestala da pusi posle 10 god

my 2 cents

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

kad bi to bilo moguce ne bi bilo bitno shto pushe klinci ko shto jedu chokoladu... ali da li vi razmishljate dok kucate ovde? kako je to moguce?? chak i da te ne truje igra se sa tvojim mozgom, sve shto ti muti zdrav razum ne moze da bude zdravo :| (osim ako je izazvano prirodnim putem, tipa orgazam). Drugo jel razmishlja iko od vas ikada o nepushachima jebote, sad sam se vratio iz usa i lepo u miamiu ne samo unutra nego i napolju imaju male ogradjene pushachke zone ispred aerodroma. Ja sam strogo za to, znachi lepo sobicu vidim punu ljudi koji pljugaju, realno u sobu ne moze da stane toliko ljudi koliko jeste unutra... i onda mi je josh odvratnije. Najbolje od svega, osim shto zagadjuju sami sebe, je shto brate klinci kad ih vide u tom kavezu zgroze se :D i nece im pasti na pamet da sebi dopuste da moraju da idu u kavez zbog pljuge! uh chekam taj dan!!!

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

stvar je vrlo prosta za isplanirati a teshka za sprovesti. ja imam kao imam neki plan da ove godine prestanem, al poshto mi se neke druge stvari nisu poklopile josh ne znam kako tje to biti :| znam da je to glupost i da ne treba da bude nishta vezano za odluku da prestanesh al prosto ne znam kako i ovako krhku ravnotezhu kod sebe da poremetim dodatno shto bih prestao da pushim :(

shto se tiche naglog prestanka, ako ste dugogodishnji ozbiljan pushach, znachi vishe od 3 godine, vishe od 2 pakle .. kao shto sam rekao na drugom topicu, ortakov tjale je uradio taj nagli prestanak pre 4 meseca, znachi sa 2 i po pakle na 0 i danas, su mu dijagnostirali karcinom iako je kad se pregledao dana kad je presekao svi testovi bili negativni :( bilo kakav shok za organizam je negativan, chak i kad vodi ka pozitivnom.

cek jesam li dobro razumeo, ili je poenta da je po kao matori tvog ortaka dobio karcinom zato sto je PRESTAO da pusi??? [roflmao]

pre ce biti zato sto je pushio 15 godina pre toga

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...