Jump to content

slike igrachkica forumasha!


Lex

Recommended Posts

Мени је екстра, ено су ми три комада на полици у кул позама (пошто екшли могу да заузимају кул позе јер имају триста кураца зглобова ен стаф).

Ја их уопште не гледам као маторе трансформерсе него као чудо дизајна. И не гледам их као играчке него као фигурице које блеје.

А реално су зајебанији од лего коцки за саставити:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Нисам знао никог ко је имао хордака

Samo da ih uslikam, kad odem u vikendicu.

Imam ih DVA! oba dobio iz nemacke od babe (znao sam sta da trazim da mi kupo =P)

Jedan je obican bez nekih specijalnih akcija i sa nekim stapom i narukvicom koja izgleda kao slepi mis. Drugi ima 'buzz saw' koji ispaljuje iz grudi (koja radost kad grune onog kineskog hi mena =D)

People don't stop playing because they get old, they get old because they stop playing.

Link to comment
Share on other sites

sad sam overio listu ovu...

imao sam:

he-man-a

faker-a

panthor-a

Sssqueeze-a

Leech-a

hordak-a koji izbacuje to sranje iz grudi

bilo je jos nekih ali ne secam se, davno je otislo, mada cu pogledati za svaki slucaj da nije ostalo tu negde

Edited by vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Мени барем је био приличан шок кад сам видео пре пар година фигурице из оригиналне серије, мој детињи мозак их је правио много складнијим и квалитетнијим.

Kao i sve drugo. Ja kad sam pogledao pre nekoliko godina epizodu Nindža Kornjača i video onu "animaciju" bio sam na fazon - kako je ovo moglo ikome da se dopadne. Ali eto, em smo bili klinci, em je tehnika napredovala :)

@ dule - pa ja sad u glavi ne mogu naravno da se setim ko je imao fejk a ko prave igračke, ali govorim u globalu (i jednih i drugih)

@ hordak - ortak je imao ovog buzzsaw što ima i Wudu.

@ topic - Ipak sam imao nešto više, ali jedna od omiljenih mi je bila battle cat. Jedino je retardirano što joj se ništa ne pomera, samo možeš da joj staviš i skineš oklop :)

Link to comment
Share on other sites

Ua bogatashi beogradskog pashaluka! Mi deca sa sela smo pravili puce i gadjali se:

uzmes letvu duzine lapo metra ili malko duzhu, na donji kraj ukucas ekserna koji naglavis

nekoliko uparenih velikih gumica za tegle a na gornji kraj fiksiras jednu ili 2 stipaljke

na koje uglavis te gumice kad ih nategnes. Medju netegnutu gumicu uglavish zrno kukuruza

i voila - spreman si da nekome sabotirash uzivanje u sladoledu ili voznju novog BMX-a! [:D]

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Secam se da sam imao transformersa koji je mogao da bude avion i tenk, Decepticon, Blitzwing. Onda sam imao one Micromasters - chetiri malih prcavca transformersa. Pa onda Beast masters i josh neki tamo. Sada mi klinac fura Powercore Combinera Stakeouta (jedan transformers u sredini kome se dodaju josh 4 vozila i postane veliki robot) i Decepticona iz Generations koji se zove Thrust. Moram da kupim neki od ovih novih koji ima difficulty 5 :)

A klinac me trenutno smara da mu kupim lego voz...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Kao i sve drugo. Ja kad sam pogledao pre nekoliko godina epizodu Nindža Kornjača i video onu "animaciju" bio sam na fazon - kako je ovo moglo ikome da se dopadne. Ali eto, em smo bili klinci, em je tehnika napredovala :)

Код мене не, знам зашто сам то рекао:)

Само су ми мастерси лол, свега осталог се сећам онаквог какво је и било (проверио сам) :)

Ua bogatashi beogradskog pashaluka! Mi deca sa sela smo pravili puce i gadjali se:

uzmes letvu duzine lapo metra ili malko duzhu, na donji kraj ukucas ekserna koji naglavis

nekoliko uparenih velikih gumica za tegle a na gornji kraj fiksiras jednu ili 2 stipaljke

na koje uglavis te gumice kad ih nategnes. Medju netegnutu gumicu uglavish zrno kukuruza

i voila - spreman si da nekome sabotirash uzivanje u sladoledu ili voznju novog BMX-a! [:D]

То су сви радили, немој да мислиш да си спешл литл хипстер

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ua bogatashi beogradskog pashaluka! Mi deca sa sela smo pravili puce i gadjali se:

uzmes letvu duzine lapo metra ili malko duzhu, na donji kraj ukucas ekserna koji naglavis

nekoliko uparenih velikih gumica za tegle a na gornji kraj fiksiras jednu ili 2 stipaljke

na koje uglavis te gumice kad ih nategnes. Medju netegnutu gumicu uglavish zrno kukuruza

i voila - spreman si da nekome sabotirash uzivanje u sladoledu ili voznju novog BMX-a! [:D]

Malo napredniji u generaciji su imali i rakljice...savijes komad zice, izmedju gumu i voila...:tf:

A pravljenje flipera?

Uzme se daska odgovarajuće dužine i širine. U nju se ukucaju ekseri koji služe kao pečurkice, tuneli i slično.

Na dno se postave dve štipaljke sa gumicama. Ubaci se kliker i to je to.

Što se Mastersa tiče, ja se stvarno ne sećam šta je ko od društva tačno imao, ali se sećam da sam imao klasičnog He-Mana, klasičnog Skeletora made in France (svi ostali su bili made in Malaysia, ali ovo pravljenje u Francuskoj nije bio plus, pošto nije imao čvrstu glavu, nego šuplju koja je mogla da se stisne) i Buzzsaw Hordaka. Tu su bili garantovano još Ram-Man, Horde Trooper, Squeeze, King Randor (samo za Doolia ;), koji se čak pojavio na naslovnoj strani Ekonomske Politike :)) ) i još uvek imam Scare Glowa, najboljeg Mastersa ikada.

Izašao je skoro i remake cele te originalne MotU serije, sa mnogo skladnijim i lepšim figuricama i više mogućnosti za pomeranje. Čak sam u Tokiju video Hordaka, ali mi se nije davalo 50 jura za njega... Ali da je bio Scare Glow...

Scareglow2.jpg original vs remake 3867176434_87c2cdccda_o.jpg

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Ua bogatashi beogradskog pashaluka! Mi deca sa sela smo pravili puce i gadjali se:

uzmes letvu duzine lapo metra ili malko duzhu, na donji kraj ukucas ekserna koji naglavis

nekoliko uparenih velikih gumica za tegle a na gornji kraj fiksiras jednu ili 2 stipaljke

na koje uglavis te gumice kad ih nategnes. Medju netegnutu gumicu uglavish zrno kukuruza

i voila - spreman si da nekome sabotirash uzivanje u sladoledu ili voznju novog BMX-a!

dobro crnjo, svi smo pravili te puce :)

Код мене не, знам зашто сам то рекао:)

Само су ми мастерси лол, свега осталог се сећам онаквог какво је и било (проверио сам) :)

evidentno "sto ljudi" sindrom :)

@ luka - pravljenje flipera, da, da, ladno ... to je bilo vrh. Ja sam imao tu sreću da je ćale pored redovnog posla bio uvek zainteresovan za majstorisanje tako da sam imao kutiju alata, eksere, čekiće i tako to uvek dostupne pa sam pravio svašta, i čudio se kad odem kod nekoga kako to da nemaju sve te alate, čekiće i eksere. Šteta je doduše što skoro ništa od tog talenta nisam povukao :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao:

Clamp Champ (haha, ne bih se u ludilu setio da nisam video onaj link, iako mi je bio prvi masters, nigguh please!)

He-Man

King Hiss

Sssqueeze

Buzz Saw Hordak

Panthor

Battle Bat

Ortak kod koga smo se igrali imao je apsolutno sve materse sa onog linka osim Megator-a i još zamkove i zajebancije. Sećam se da nam je najmanje sat vremena trebalo da se razdelimo ko će kog da ima u svojoj ekipi.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Moj ortak je imao ćaleta koji je stalno radio u Francuskoj nešto, i onda mu je ovaj donosio sve žive Nindža Kornjače i one njihove zevzete i vozila i sve.

Išao je tako daleko da je imao čak i onog patka pilota iz Nindža Kornjači što ne znam dal' se pojavio u dve epizode :)

Plus je imao i one kornjače koje nešto "rade" automatski, tipa valjda Rafaelo se vrti na leđima, leonardo nešto vitla mačeve itd.

I imao je i kombi naravno i tako to :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

vrh

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...